Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Kolekcja interesujących zdjęć - biały niedźwiedź mocno śpi

36 664  
286   55  
W dzisiejszym odcinku "Kolekcji interesujących zdjęć" znalazły się, między innymi, morze "gwiazd betlejemskich" w Irlandii, dawne wyposażenie komika oraz mnóstwo latarni i lampionów. Zapraszamy!

#1. Malowidło przedstawiające trójgłowego węża znalezione w etruskim grobowcu znanym jako Piekielna Kwadryga.#2. Instalacje ze złotymi rybkami otoczone kolorowymi światłami stanowią wyjątkowe połączenie sztuki i natury w Art Aquarium Museum w Tokio.#3. Czerwone morze poinsecji: Pracownica szkółki w Irlandii otoczona jest oceanem tradycyjnych bożonarodzeniowych kwiatów.#4. Błyskawica nad Meczetem Umajjadów w Damaszku.#5. Kolej dużych prędkości w zajezdni w Nanjing South (prowincja Jiangsu).#6. Rulony śnieżne - kule śnieżne powstają pod wpływem wiatru i grawitacji bez ingerencji człowieka.#7. Muzeum sztuki teamLab Forest Fukuoka w Japonii to muzeum z interaktywnymi instalacjami, rozszerzoną rzeczywistością i efektami wizualnymi.#8. Opalizująca chmura Pileus nad Chinami.


Aby pojawił się taki niezwykły efekt, w chmurze muszą znajdować się schłodzone, jednorodne krople wody. Jasne, opalizujące kolory widoczne w chmurze to światło słoneczne załamane przez parę wodną.

#9. Chińskie latarnie w Ogrodzie Botanicznym w Houston podczas Święta Latarni.#10. Niedźwiedź polarny śpi na małej górze lodowej u wybrzeży archipelagu Svalbard. Fot. Nima Sarikhani.#11. Kalejdoskop w londyńskim Twist Museum. Muzeum to, mieszczące się w dawnym sklepie Zara przy 248 Oxford Street, oferuje wyjątkowe połączenie sztuki, nauki, edukacji i filozofii z dziełami sztuki i instalacjami artystów i naukowców.#12. W Chinach trwają zbiory, rolnicy zbierają dojrzałe trichosantisy w prefekturze Hefei.#13. Australijska artystka Patricia Piccinini tworzy przerażająco realistyczne rzeźby z silikonu, ludzkich włosów, sierści zwierzęcej i włókna szklanego.#14. Mural autorstwa ulicznego artysty Vladiego przedstawiający odpoczywającego kota w pobliżu hotelu w Hongkongu.#15. Zestaw komika sprzed stu lat.#16. Staw pełen alg w Bengalu Zachodnim.#17. Zdjęcie na pamiątkę: kobieta robi sobie zdjęcie z uczestniczkami karnawału w Notting Hill.#18. Fotowoltaiczne panele słoneczne pokrywają kilka wzgórz w chińskiej prowincji Fujian.#19. Święta coraz bliżej: sprzedawca z lampionami bożonarodzeniowymi na targu ulicznym w Quezon City na Filipinach.#20. Secesja. Broszka dla Sarah Bernhardt autorstwa Georgesa Fouqueta, 1895 r. Złoto, emalia, brylanty, rubiny, szafiry i perła.


W poprzedniej części: Mr Doodle i jego dzieło

2

Oglądany: 36664x | Komentarzy: 55 | Okejek: 286 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

28.02

27.02

Starsze historie

Sprawdź swoją wiedzę!
Jak to drzewiej bywało