Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Wykłady prof. Wiktora Doktora - Odczyt IV

16 884  
3   4  
Kliknij i zobacz więcej!Wykład czwarty – hobis

Na kolejnych zajęciach zajmiemy się arcyciekawym zagadnieniem modelu spędzania wolnego czasu w poszczególnych, wybranych losowo, krajach. Na drodze naukowej dedukcji i pseudonaukowej spekulacji postaramy się udowodnić jak wiele nas różni w tej kwestii. Każde społeczeństwo składa się z pasjonatów, hobbystów, amatorów i olewaczy. Trzeba jednak podkreślić, że aktywne i prozdrowotne hobby ma zbawienny wpływ na nasze ciało i duszę, niweluje stres, leczy hemoroidy i koklusz. Panie i Panowie, na start:

1. USA - “ Dziś do zakupienia w naszym Teleszopie cudowne urządzenie! Grillo – TV. 32 cale i 4 ruszty o zróżnicowanej powierzchni opiekania gwarantują całkowitą satysfakcję. Zarówno grill jak i telewizor działają na ekologiczny węgiel drzewny!! W zestawie pilot, który pozwala regulować głośność odbioru, jak i wielkość płomienia jednym przyciskiem! Zadzwoń teraz – a strzelbę, której używał Dick Chenney, z autografem, dostaniesz gratis!!”

2. Japonia - “Wolny ćas? Nie roziumiem...Jak nie mam co robić to wsiadam w moją toyotę i jadę zobaczyć czy fabryka jeście stoi”

3. Niemcy - “Ja, zakupy, ja. Jednego krasnala ogrodowego proszę. Interesuję się poza tym polityką – podobnie jak Gerhard chciałbym zostać prezesem koncernu gazowego...”

4. Francja - “Wolny czas? Czyli kiedy? Jak nie pracuję? Ja cały czas pracuję! Wino, kobiety, gotowanie, kobiety, seks, kobiety, polityka, kobiety!! Nie mam chwili nawet odetchnąć!! Garson! Jeszcze kieliszek, bo się zdenerwowałem...”

5. Polska ląd(k)owa - “Ty chyba kur*a nie lubisz oddychać przez prosty nos, co?? Właśnie lecę czternastą godzinę na zmywaku... Jeszcze tylko siedem i fajrant!”

6. Polska kontynentalna - “Uff, wreszcie po robocie. Teraz jeszcze tylko obiadek i potem już z górki: ’Klan’, ’M jak Miłość’, Samo życie’, Na dobre i na złe’ ,’Magda M’, ’Plebania’, ’Złotopolscy’. Już 23:45? Jak ten czas leci! Jeszcze coś miałam obejrzeć. A teatr telewizji, no ale kto to widzi, żeby go puszczać o północy! To już ludzkich godzin nie ma, ja się pytam???!!“

7. Rosja - “Władimir Iljicz Putin w ramach walki z alkoholizmem i chuligaństwem zorganizował dla całego nudzącego się po pracy społeczeństwa odśnieżanie Syberii na czas. Popularność zyskuje hasło stachanowców z Władywostoku: ’Antarktydo przybywamy!!’ ”

8. Kolumbia – “ W wolnym czasie preferuję spacery. Wybieram jakąś ścieżkę i lecę...”

9. Meksyk - “Sjesta? Chrrrrrr, chrrrr”

10. Jamajka – Wolny czas? Buch, buch-ahahaa, To jest jakiś inny?


Na poprzednich wykładach...

Oglądany: 16884x | Komentarzy: 4 | Okejek: 3 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

21.02

20.02

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało