Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Zatrzymane w kadrze CCCXXV - Keanu Reeves i jego bardzo fajna mama

122 525  
361   31  
W dzisiejszym odcinku "Zatrzymanych..." między innymi spóźnione przeprosiny, rosyjscy amatorzy ciasta i skutki nieumiejętnego odpalania fajerwerków.

#1. Boże Narodzenie 1978 r.

Kliknij i zobacz więcej!

#2. Amerykanie przybyli do fabryki, którą wcześniej wojska radzieckie odbiły z rąk Japończyków. Mukden, Mandżuria, 1946 r.

Kliknij i zobacz więcej!

Kto przyszedł do nas z mieczem, ten od miecza i zginie. Tym stoi i stać będzie ruska ziemia. Kniaź Aleksander Newski, 1242 r.
(jest to cytat z filmu w reżyserii Siergieja Eisensteina "Aleksander Newski" z 1938 roku)

#3. Mediolan, grudzień 1969 r.

Kliknij i zobacz więcej!

12 grudnia 1969 r. miała miejsce eksplozja w Banca Nazionale dell’Agricoltura na Piazza Fontana w Mediolanie, w wyniku czego zginęło na miejscu 12 osób, a ponad 90 zostało rannych. Pięć kolejnych osób zmarło później w wyniku odniesionych w zamachu obrażeń. Tego samego dnia w Rzymie zdetonowano jeszcze trzy bomby. Kolejnych 17 osób zostało rannych.
Władze obiecały znaleźć i ukarać wszystkich. W ciągu 35 lat miało miejsce siedem procesów. Ostatecznie nikomu nie udowodniono winy.

#4. Hans Herrmann podczas Grand Prix Niemiec Formuły 1, Niemcy, 1959 r.

Kliknij i zobacz więcej!

Hans Herrmann to słynny niemiecki kierowca, uczestnik wyścigów Formuły 1 i innych prestiżowych wyścigów (takich jak 24h Daytona i 24h Le Manns lub 1000 km Nürburgring) w latach 1950-1960.
Tego dnia hamulce jego samochodu zawiodły przy prędkości 280 km/h i Herrmann skierował swój samochód w kierunku worków słomy (które w tym czasie służyły jako bufory bezpieczeństwa). Samochodem zarzuciło i obróciło w powietrzu, a sam Herrmann wypadł z pojazdu. Cała sytuacja zakończyła się tylko na lekkim strachu, a kierowca otrzymał przydomek "szczęściarz Hans". W lutym tego roku świętował swoje 91. urodziny.

#5. Eksperyment na lekcji chemii w Highgate School, Londyn, 1978 r.

Kliknij i zobacz więcej!

#6. Przedstawiciele rosyjskiej awangardy twórczej lat 90. pokroili ciasto w kształcie zwłok Lenina na imprezie "Lenin w tobie i we mnie". Moskwa, 1998 r.

Kliknij i zobacz więcej!

#7. Ostatnia fotografia cesarza Franciszka Józefa I w 1915 r.

Kliknij i zobacz więcej!

#8. 5,5-metrowy faraon z klocków Lego nad Tamizą, Londyn, 2009 r.

Kliknij i zobacz więcej!

Ponad pięciometrowa rzeźba faraona wykonana z ponad 200 tysięcy pojedynczych klocków Lego przepłynęła 1395 mil morskich z Czech aż do Legoland Windsor w Anglii. Do dziś można ją podziwiać w samym centrum tematycznego miniparku Królestwo Faraonów.

#9. Trzej chłopcy biegną za ukraińskim transporterem opancerzonym ONZ, mijając spalony tramwaj na placu Skenderija w oblężonym Sarajewie, 10 sierpnia 1993 r.

Kliknij i zobacz więcej!

#10. Skruszeni ekshunwejbini z pochylonymi głowami stoją przed pomnikiem nauczycielki, którą zabili podczas "rewolucji kulturalnej". W środku stoi liderka Czerwonej Gwardii, Song Binbin. Chiny, 2014 r.

Kliknij i zobacz więcej!

W swojej pierwszej "dazibao", poruszającej "gazetce wielkich hieroglifów", liderka Czerwonej Gwardii (komunistyczna organizacja młodzieżowa) Song Binbin wezwała, by bezlitośnie atakować nauczycieli, którzy, jak twierdziła, nie akceptują rewolucyjnych pomysłów Mao i marzeń o burżuazyjnej zemście. W ramach tej inicjatywy, w dniu 5 sierpnia 1966 r., oddział studentów Szkoły Wyższej dla Dziewcząt Uniwersytetu Pekińskiego zaatakował wicedyrektorkę szkoły, Bian Zhongyun. Kobieta, znany w Chinach pedagog, była poniżana przez kilka godzin, a następnie pobita na śmierć. Song brała czynny udział w pobiciu nauczycielki - biła ją drewnianym kijem.

Morderstwo nauczycielki natychmiast wywołało falę nieokiełznanych krwawych ataków na nauczycieli szkół, uniwersytetów i na innych "zgniłych intelektualistów" - szaleństwo ogarnęło całe Chiny na monstrualną skalę.

18 sierpnia sam Mao spotkał się z fanatyczną gwardzistką w Pekinie - na placu Tiananmen, gdzie przybyły setki tysięcy młodych ludzi. Przed rozentuzjazmowanym tłumem Song Binbin przywiązała czerwoną opaskę z napisem "hunwejbin" do zielonej kurtki Mao. Był to kolejny znak, że "Wielki Sternik" aprobuje działania młodych buntowników i popiera ich polowanie na rewizjonistów i zwolenników burżuazji.

W Chinach działo się wtedy wiele okropności, wiele historii wychodzi na jaw dopiero obecnie. Na przykład w styczniu inny skruszony ekshunwejbin (obecnie odnoszący sukcesy prawnik) publicznie przyznał się, że w lutym 1970 roku on, 16-letni fanatyk i ofiara prania mózgu, pokłócił się z matką. Wydawało mu się, że bez szacunku mówiła o towarzyszu Mao. "Czułem, że przede mną stoi nie moja matka, a nawet nie człowiek", mówił prawnik. "To był potwór, wróg klasowy". Syn napisał donos i jego matka została pojmana. Kilka razy wciągano ją do szalejącego tłumu hunwejbinów, bito, upokarzano, smarowano nieczystościami, zmuszano do klęczenia godzinami, a na koniec zastrzelono w lesie.

#11. Latający samochód Jessa Dixona. Silnik o mocy 40 KM, chłodzony powietrzem. Osiągał prędkość do 160 km/h. Mógł latać w górę, w dół, do przodu i do tyłu. 1940 rok.

Kliknij i zobacz więcej!

#12. Keanu Reeves i jego mama Patricia podczas premiery filmu "Słodki listopad" w Bruin Theatre w Westwood, Kalifornia, Stany Zjednoczone, 12 lutego 2001 r.

Kliknij i zobacz więcej!

#13. Centrum handlowe Rana Plaza w Szabharze, Bangladesz, 24 kwietnia 2013 r.

Kliknij i zobacz więcej!

W godzinach szczytu na terenie kompleksu Rana Plaza zawalił się ośmiokondygnacyjny budynek, w którym mieściło się kilka fabryk, banków i sklepów. Zginęło 1127 osób, a 2500 zostało rannych.
Przyczyną katastrofy było wiele niezgodności z normami budowlanymi - nielegalnie dobudowane 3 piętra - i zbyt wielkie obciążenie budynku ciężkimi urządzeniami, jak maszyny tekstylne oraz olbrzymie generatory.

#14. Odnoszący sukcesy brytyjski muzyk i producent Jonathan King z 17-letnią modelką. Zdjęcie do kalendarza na 1970 rok. Kalendarz promował jego cover piosenki "Let It All Hang Out", wykonywanej pierwotnie przez zespół The Hombres.

Kliknij i zobacz więcej!

W 2001 r. 27 osób zgłosiło policji, że King wykorzystywał je seksualnie w latach 1969-1989. King został oskarżony o wykorzystywanie seksualne dzieci i skazany na siedem lat więzienia.

#15. Widok z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej na Twin Towers w Nowym Jorku, 11 września 2001 r.

Kliknij i zobacz więcej!

#16. Parada wojskowa Wehrmachtu i złożenie wieńca przy Grobie Nieznanego Żołnierza przy Ratuszu Staromiejskim w Pradze, 26 marca 1939 r.

Kliknij i zobacz więcej!

#17. Nieudane wystrzelenie pierwszego amerykańskiego sztucznego satelity Vanguard TV3, Floryda, USA, 6 grudnia 1957 r.

Kliknij i zobacz więcej!

#18. Ofiara nieostrożnego odpalania fajerwerków. Kingsgrove, przedmieścia Sydney, 17 grudnia 1969 r.

Kliknij i zobacz więcej!

#19. Maradona, Pele i Platini, 23 maja 1988 r. Mecz Francja - Reszta Świata, pożegnalny mecz Michela Platiniego.

Kliknij i zobacz więcej!

#20. Tweet z 2 stycznia 2017 r. zilustrowany zdjęciem lidera .Nowoczesnej i jego partyjnej koleżanki lecących na Sylwestra do Portugalii, w czasie trwających w Sejmie protestów współorganizowanych przez .Nowoczesną.

Kliknij i zobacz więcej!

Żonaty jeszcze wówczas lider .Nowoczesnej Ryszard Petru i rozwiedziona już Joanna Schmidt wybrali się wspólnie na Sylwestra do Lizbony (wtedy krążyła plotka, że na Maderę, co okazało się nieprawdą). Wyjazd miał miejsce w czasie, gdy trwał protest posłów .Nowoczesnej w sali obrad Sejmu. Zaskoczył wszystkich, a w szczególności partyjnych kolegów i koleżanki pary. Zdjęcie, według słów posłanki Schmidt, pochodziło wprawdzie z innego dnia, niż podano, ale sekretny wyjazd na Sylwestra przestał być tajemnicą.
Radosław Poszwiński, który na Twitterze rozpowszechnił zdjęcie Ryszarda Petru i Joanny Szmidt, lecących samolotem do Portugalii, został pracownikiem TVP.

<<< W poprzednim odcinku

5

Oglądany: 122525x | Komentarzy: 31 | Okejek: 361 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

18.08

17.08

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało