Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

10 potwornickich ciekawostek na temat piłki nożnej

131 897  
375   32  
Konflikty zbrojne, czerwone kartki, gole, samobójstwo kibica i więcej...

#1. Zła decyzja sędziego

Był to mecz kwalifikacyjny do Igrzysk Olimpijskich. Na boisku reprezentacja Peru podejmowała Argentynę. Kilka minut przed końcem spotkania Peruwiańczykom udało się skutecznie strzelić do bramki, co najpewniej zapewniałoby im zwycięstwo - kibice i zawodnicy zaczęli już świętować, jednak sędzia ewidentnego gola nie uznał. Kibice zaczęli się buntować, a środki zapobiegawcze przedsięwzięte przez służby stadionowe spowodowały popłoch. Ludzie tratowali się nawzajem. Ponad 300 osób zginęło, kolejnych 500 zostało rannych.

#2. Mistrz ciętej riposty

Posiadaczem niechlubnego rekordu w 2000 roku został Lee Todd, napastnik drużyny Cross Farm Park Celtic.

#3. Nie wszystko złoto

Najczęściej dochodzi do naciągnięć mięśni (ślizg po murawie), skręceń stawów (skoki i salta), a także uszkodzeń obojczyków (kiedy zawodnicy wskakują na siebie).

#4. Sukcesów to z tym nie ma

Watykańska drużyna rozegrała 5 meczów na arenie międzynarodowej, dwa razy remisując i trzy razy przegrywając. Do tej pory grali tylko przeciw reprezentacjom Monako i San Marino.

#5. Wojna Futbolowa

Obydwa narody były do siebie wrogo nastawione już o wiele wcześniej, jednak to właśnie po przegranym przez Honduras meczu doszło do zamieszek i serii wydarzeń, które doprowadziły do otwartego konfliktu zbrojnego. Honduraskie radio apelowało o wypędzenie Salwadorczyków za granicę, Salwadorczycy odpowiedzieli demonstracjami przeciw Hondurasowi. Na granicy państw dochodziło do wielu drobnych konfliktów. Sytuacja od feralnego meczu zaogniała się z dnia na dzień i po miesiącu, 14 lipca 1969, armia Hondurasu wkroczyła na terytorium Salwadoru rozpoczynając w ten spośród "Wojnę Futbolową", inaczej nazywaną "Wojną stu godzin". W starciach zginęło łącznie 2000 osób. Traktat pokojowy podpisano dopiero 11 lat później.

#6. Boski Diego

Wszystko należy traktować z przymrużeniem oka. Najważniejszym dniem w rocznym kalendarzu wyznawców jest 30 października - urodziny Maradony. Maradoniści powtarzają w tym dniu swoją główną modlitwę "Nasz Diego, który jest skarbem Ziemi, niech będzie poświęcona twa lewa noga, niech będą pamiętane twoje gole". Aby dostać się do grupy, trzeba przejść chrzest. W jego trakcie osoba ubiegająca się o członkostwo musi odwzorować tzw. "Rękę Boga" Maradony, czyli sposób w jaki Boski Diego zdobył bramkę ręką w 1986 roku.

#7. Tego było zbyt wiele

Mężczyzna już wcześniej cierpiał z powodu depresji. Fatalny wynik mógł być jedynie dodatkowym i ostatecznym impulsem do popełnienia samobójstwa.

#8. Kanonada

Do tej kanonady doszło w 1982 roku na MŚ w Hiszpanii.

#9. Gradobicie

Nic dodać, nic ująć. Od zawsze błyszczał techniką.

#10. Szybkostrzelny

Była to jedna z najszybciej zdobytych bramek w profesjonalnych rozgrywkach. Szybszy był jedynie Damie Mori, australijski piłkarz, któremu udało się wbić piłkę do siatki przeciwników w czasie 3.7 sekundy.

Często można spotkać się z rekordowymi czasami rzędu 2 sekund, jednak są to wydarzenia z rozgrywek amatorskich lub te, których nie można udowodnić zapisem wideo.


Źródła: 1, 2, 3, 4, 5, 5b, 6, 7, 8, 9, 10
11

Oglądany: 131897x | Komentarzy: 32 | Okejek: 375 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

27.01

26.01

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało