Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

O tym, jak Pedobear "rozsławił" Polskę na świecie

125 300  
990   33  
Nie, to nie żart i to nie fotomontaż! To prawdziwa strona "Gazety Olsztyńskiej" z 5 lutego, gdzie ukazał się artykuł o przekroczonym budżecie nadchodzącej Olimpiady. Do artykułu dołączono (czyt. wstawiono, aby zapełnić miejsce) grafikę maskotek Igrzysk Olimpijskich Vancouver 2010, wśród których znalazł się... Pedobear!
Igrzyska za 6 miliardów dolarów
Dla przypomnienia, Pedobear jest internetowym memem pochodzącym z forów 2chan.net i 4chan.org, który symbolizuje internetowych pedofilów ("dzieci lubią misie, misie lubią dzieci"). Jego obecność wśród maskotek symbolizujących pokój i przyjaźń może więc nieco dziwić.... szczególnie, że mowa o w poważanej lokalnej gazecie.
Historia nieszczęsnej wpadki redaktorów Gazety Olsztyńskiej rozpoczyna się ponad dwa lata temu, kiedy organizatorzy olimpiady wybrali maskotki imprezy.

Nie przypadły do gustu Kanadyjczykom, także artyście, Michaelowi R. Barrickowi, który 3 lipca 2009 roku postanowił więc powiększyć ich grono o wizerunek Pedobeara i wrzucił fotoszopkę na swojego bloga:

Wraz ze zbliżającą się datą IO wizerunek zyskiwał na popularności i już w wkrótce zaczął się pojawiać na pierwszej stronie Google Images po wyszukaniu frazy "Vancouver 2010 mascots" (zresztą cały czas tam widnieje).

Co się stało w Gazecie Olsztyńskiej?

Pan fotoedytor dostał zamówienie na ilustrację artykułu, dziarsko zaprzągł do tej pracy Google, tam znalazł piękną grafikę maskotek w wysokiej rozdzielczości, przesłał je redakcji, ta posłała całość do składu, potem drukarnia zrobiła dziesiątki tysięcy kopii... i resztę już znacie.

Skan artykułu błyskawicznie trafił na fora /b/ (ł w Różności) i /int/ (forum międzynarodowe) strony 4chan, skąd rozprzestrzenił się po internecie.

Co prawda Gazeta Olsztyńska opublikowała następnego dnia, w sobotę, 6 lutego, przeprosiny, niewiele jednak to dało.

W ciągu dwóch dni kanadyjskie (i nie tylko) serwisy i blogi sportowe zapełniły się informacjami o Polakach, którzy uważają, że Pedobear to maskotka Igrzysk Olimpijskich.....

Jak donosi sam Michael Barrick, nie tylko autorka artykułu popełniła faux pas; podobno zrobił to także autor pewnego hiszpańskiego bloga.

Niektórzy poszli o krok dalej niż Michael i stworzyli pluszowe maskotki imprezy, także w komplecie z Pedobearem:


Ciekawe czy przez podobną pomyłkę już wkrótce któraś z zagranicznych gazet nie opublikuje artykułu na temat zbliżających się ME w piłce nożnej, a wraz z nim tego logo z Nonsensopedii:


albo tego:

Oglądany: 125300x | Komentarzy: 33 | Okejek: 990 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Jak to drzewiej bywało