Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Obalamy 10 popularnych mitów

173 292  
1680   49  
Czy Księżyc naprawdę ma swoją ciemną stronę? Czy złote rybki po trzech sekundach nie pamiętają, dokąd płynęły? Dziś czas na obalenie kolejnych mitów.

#1. Słonie to jedyne ssaki, które nie potrafią skakaćUściślijmy od razu  – tak, dorosłe słonie nie potrafią skakać – jeśli przez skok rozumiemy oderwanie od ziemi wszystkich nóg jednocześnie, stojąc przed tym w miejscu. Jednakże do słonia dołączają w tym względzie inne zwierzęta – nosorożce i hipopotamy. Dla tych jednak możliwe jest oderwanie wszystkich kończyn od ziemi podczas biegu.


#2. Owoc zjedzony w Raju przez Adama i Ewę to jabłkoNigdzie w Biblii nie jest napisane, że tym owocem było jabłko. Mamy jedynie do czynienia z „drzewem poznania dobra i zła". Wszystkiemu winne jest prawdopodobnie błędne tłumaczenie. Po łacinie mălus = “zły”, mălum = “zło”, mālus = “jabłoń” i “maszt na statku”, mālum = “jabłko”. Ot i cała historia z jabłkiem, które za zniesławienie powinno się teraz odwoływać do Bruksel(k)i.


#3. Można powiększyć penisa za pomocą gadżetów lub specjalnych preparatówJest to oczywiście nieprawda, na której zarabia się olbrzymie pieniądze, wykorzystując męskie kompleksy. Pompki próżniowe, tabletki, techniki rozciągania: żadna z tych rzeczy nie powiększy przyrodzenia, tak samo, jak nie powiększy rozmiaru silnika w samochodzie. Jedyna działająca metoda to powiększanie operacyjne. To jednak jest oczywiście bardzo drogie, ekstremalnie bolesne i jeszcze bardziej makabryczne.


#4. Jihad to “Islamska wojna z cywilizacją zachodu”Jihad nie oznacza „Islamskiej wojny z zachodnią cywilizacją”, ale raczej walkę o przetrwanie. Każdy Muzułmanin może rozpocząć swój własny wewnętrzny jihad, religijny jihad, rodzinny jihad, który może (nie musi) zawierać elementy przemocy przeciwko nie-Muzułmanom.
Można to porównać z pojęciem „krucjaty”, która przez Muzułmanów często jest utożsamiana z agresją zachodniego świata na ich kulturę, podczas gdy jej znaczenie może być bardziej metaforyczne, np. „krucjata przeciwko narkotykom".


#5. Złote rybki maja jedynie trzysekundową pamięćStwierdzenie to jest całkowicie nieprawdziwe i krzywdzące dla tych małych żyjątek. Nauczono je nawet poruszania się w labiryncie, a same potrafią rozpoznać właściciela po kilkumiesięcznej rozłące.


#6. Proklamacja Emancypacji Abrahama Lincolna zniosła niewolnictwo w USAW zasadzie uwolniono wtedy garstkę lub nie uwolniono ich w ogóle. Dlaczego? Bo dokument ten deklarował wolność we wszystkich stanach Konfederatów, tzn. tych, nad którymi Lincoln i Unia nie mieli żadnej kontroli. To tak jakby Australia próbowała ustalać prawo dla Nowej Zelandii. Proklamacja, ustanowiona w 1862 roku, była bezwartościowa przez trzy lata. Dopiero 13. poprawka do Konstytucji Stanów Zjednoczonych, ustanowiona 6 grudnia 1865 roku, oficjalnie zniosła niewolnictwo.


#7. Golenie sprawia, że włosy odrastają grubsze i ciemniejszeGolenie nie pogrubia ani nie przyciemnia włosów. Ten mit bierze się stąd, że włosy, które nigdy nie były zgolone, mają końcówki w kształcie stożka, podczas gdy te obcięte są płaskie. Wydają się przez to grubsze. Włosy nigdy nieobcięte mogą być też nieco jaśniejsze poprzez częsty kontakt ze światłem słonecznym.


#8. Cukier powoduje nadpobudliwość u dzieciCukier nie powoduje nadpobudliwości u dzieci. Nie zauważono żadnej różnicy w zachowaniu pomiędzy tymi, które miały dietę pełną cukrów a tymi, które nie miały go wcale. Nawet biorąc pod uwagę te z niedoborami cukru lub wrażliwością na ten składnik. W rzeczywistości cała ta różnica była wytworem wyobraźni rodziców.


#9. Istnieje ciemna strona KsiężycaNie ma czegoś takiego, jak ciemna strona Księżyca. Właściwie każda jego część jest oświetlana (poza głębszymi kraterami na biegunach) przez Słońce. Frazy tej używa się dlatego, że przez jego specyficzny obrót dookoła Ziemi, drugiej jego półkuli praktycznie nie zobaczymy. Nie oznacza to jednak, że jest ona ciemna.


#10. Dżdżownica przecięta na pół = dwie dżdżowniceNiestety, to równanie nie jest prawdą i tak łatwo dżdżownice nie mają. Pomijając już fakt, że ktoś ma interes w tym, aby te stworzenia przepoławiać, przeżyć może ta część, która ma aparat gębowy – druga umrze z głodu. Niektóre pierścienice posiadają jednak umiejętność przekształcenia się w dwa niezależne organizmy po przecięciu na pół.

Oglądany: 173292x | Komentarzy: 49 | Okejek: 1680 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

17.10

16.10

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało