Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

10 najbardziej zabójczych kobiet

158 191  
996   49  
Każdy potrafi wymienić jakiegoś naprawdę złego faceta, który krwawo wyrył swoje imię na kartach historii świata. Hitler, Stalin, Hussein... Zapominamy jednak, że naprawdę złe kobiety również żyły i potrafiły nieźle krzywdzić innych. Oto lista 10 kobiet, których czyny spowodowały wielkie tragedie w życiu innych ludzi.

 

#1. Królowa Maria I, 1516-1558

Była jedynym dzieckiem Henryka VIII i Katarzyny Aragońskiej, któremu pisane było przeżyć dzieciństwo. Ukoronowana po śmierci Edwarda VI i usunięciu Dziewięciodniowej Królowej Lady Jane Grey, Maria została zapamiętana za tymczasowe przywrócenie w Anglii katolicyzmu. Wielu prominentnych protestantów zostało straconych za ich wiarę, dzięki czemu Marysia zyskała przydomek “Krwawa Mary”. Bojąc się kolejnych szubienic wielu uciekło z kraju, wracając dopiero po jej śmierci.

#2. Ilse Koch, 1906-1967

“Czarownica z Buchenwaldu”, “Suka z Buchenwaldu”, była żoną Karla Kocha, komendanta obozu koncentracyjnego w Buchenwaldzie od 1937 do 1941 roku oraz obozu w Majdanku od 1941 do 1943. Upojona władzą absolutną, jaką posiadał jej mąż, cechowała w bestialstwie i okrucieństwie. Złą sławę zawdzięcza m.in.  tatuażom zdartym z zabitych więźniów, oraz wszechobecnej rozpuście. W 1941 roku została awansowana na SS-Oberaufseherin, głównego nadzorcę obozu kobiecego. Popełniła samobójstwo 1 września 1967 roku w więzieniu kobiecym w Aichach, gdzie odsiadywała wyrok dożywotniego więzienia.


 

#3. Irma Grese, 1923 - 1945 

Kliknij i zobacz więcej!

Kolejny produkt niemieckiego ostatecznego rozwiązania - Irma Grese - zwana "Suką z Belsen” lub "Piękną Bestią" była strażniczką w obozach koncentracyjnych Ravensbrück, Auschwitz i Bergen-Belsen. Przeniesiona do Auschwitz w 1943, (za szczególny entuzjazm i poświęcenie pracy), została awansowana na Oberaufseherin, zastępczynię głównej nadzorczyni obozu kobiecego w Brzezince. Zajmowała się 30-tysiącami żydowskich więźniarek. Jej zajęcia obozowe to dręczenie podopiecznych wytrenowanymi i głodzonymi wilczurami, seksualne nadużycia, strzelanie, bicie batem z ćwiekami, selekcja więźniów do komór gazowych. Została osądzona podczas procesu Bergen-Belsen i powieszona 13 grudnia 1945 roku w więzieniu w Hameln.


#4. Izabela I Katolicka, 1451 - 1504

Kliknij i zobacz więcej!

Królowa Hiszpanii, Izabela I jest najbardziej znana przeciętnemu obywatelowi jako patronka i sponsorka wypraw Krzysztofa Kolumba. To właśnie dzięki niej i jej mężowi Ferdynandowi II Aragońskiemu stało się możliwe zjednoczenie Hiszpanii. Jako jeden ze środków mających pomóc w unifikacji królestw Izabela I mianowała Tomasa de Torquemadę na Wielkiego Inkwizytora. 31 marca 1492 roku opublikował on tzw. "edykty wydalenia'', które nakazywały Żydom i Muzułmanom opuszczenie Hiszpanii albo przejście na katolicyzm. W rezultacie ponad 200 tysięcy osób musiało opuścić Półwysep Iberyjski, ci którzy zdecydowali się na zmianę wiary nierzadko byli prześladowani i torturowani. W 1974 roku papież Paweł VI wszczął proces beatyfikacyjny królowej Izabeli I Katolickiej. Wśród wyznawców Kościoła Katolickiego jest ona uważana za Służebnicę Bożą.

#5. Katherine Knight,  1956 -

Katherine Knight to pierwsza obywatelka Australii, która została skazana na dożywotnie więzienie bez możliwości wcześniejszego zwolnienia. Najbardziej przyczyniła się do tego "burzliwa" historia jej związków. Jednemu ze swoich byłych mężów rozwaliła szczękę, na oczach innego podcięła gardło ich 8-tygodniowemu szczeniaczkowi. Szerokiej publice najbardziej w pamięci utkwił z pewnością związek Katherine z niejakim Johnem Charlesem Thomasem Pricem, którego to zadźgała nożem kuchennym. W sumie John Price otrzymał 37 ciosów.  Następnie Katherine obdarła go ze skóry i powiesiła ten swoisty "garnitur" na framudze drzwi w salonie. Odcięła też jego głowę i wsadziła do garnka z zupą, upiekła jego pośladki i przygotowała sos oraz warzywa do tej niecodziennej pieczeni. Posiłek ten chciała zaaplikować swoim dzieciom, ale policjanci zdążyli udaremnić plan pani Knight, zanim pociechy wróciły do domu.


 
Kliknij i zobacz więcej!

 

#6. Belle Gunness, 1859-1931

 

Kliknij i zobacz więcej!


Belle Gunness była jedną z najbardziej zdegenerowanych seryjnych zabójczyń. Tej mierzącej 183 cm i ważącej przeszło 90 kg kobiecie udowodniono zabicie większości swoich konkubentów i jej dwóch córek Myrtle i Lucy. Najprawdopodobniej zabiła też obu swoich mężów, a także ich wspólne dzieci.  Motyw był jasny i prosty: polisy na życie oraz kosztowności zabrane kochankom. Ilość ofiar pani Gunness na przestrzeni kilku dekad szacuje się na około 20.
  

#7. Mary Ann Cotton, 1832 - 1873

 

Kliknij i zobacz więcej!

Angielka Mary Ann Cotton to inna "polisowa" seryjna morderczyni, która swą niecną działalność rozpoczęła około 30 lat przed Belle Gunness. Wyszła za mąż w wieku 20 lat za Williama Mowbraya, po czym nowożeńcy osiedlili się w Plymouth w hrabstwie Devon, by założyć tam rodzinę. Para doczekała się piątki dzieci, z czego czwórka zmarła z powodu "tyfusu brzusznego i bólu brzucha". Tragiczny los nie opuszczał ich nawet, gdy zmienili miejsce zamieszkania, urodziła im się jeszcze trójka dzieci i wszystkie zmarły. Wkrótce dołączył do nich biedny William, umierając na "problemy z jelitem" w styczniu 1865 roku. Brytyjskie towarzystwo ubezpieczeniowe wypłaciło wdowie 35 funtów. Jej drugi mąż, George, również zmarł na tzw. ''problemy jelitowe" tak, jak dwójka jej kolejnych dzieci. Na trop Mary Ann wpadła dopiero jedna z lokalnych gazet, która odkryła, że morderczyni porusza się po północnej Anglii, straciła już trzech mężów, kochanka, przyjaciela, matkę i 12 dzieci. Wszyscy zmarli w wyniku "problemów gastrycznych". Mary Ann Cotton została powieszona 24 marca 1873 roku, za wielokrotne morderstwa przy użyciu arszeniku.


#8. Myra Hindley, 1942 - 2002

 

Kliknij i zobacz więcej!


Myra Hindley i Ian Brady byli odpowiedzialni za szereg zabójstw na terenie miasta Manchester w połowie lat 60. Ta dwójka potworów porwała, wykorzystała seksualnie, torturowała i w końcu zamordowała trójkę dzieci poniżej 12 roku życia, jedno w wieku lat 16 i jedno w wieku 17 lat. Kluczowy dowód w ich sprawie został odnaleziony w skrytce na bagaż na dworcu w Manchesterze. Była to kaseta, na której nagrano krzyki jednej z ofiar podczas tortur i gwałtu. Myra Hindley zawsze była zarozumiała i arogancka, co stało się jej nieodłącznym wizerunkiem. Jedna z policyjnych sekretarek, Sandra Wilkinson, stwierdziła, że z pewnością nigdy nie zapomni widoku Hindley i jej matki Nellie w sądzie objadających się słodyczami. Podczas, gdy matka była widocznie  zmartwiona, Hindley wydawała się być nieporuszona całą tą sytuacją.

 

#9. Beverly Allitt, 1968 -

"Anioł Śmierci", Beverly Gail Allit to jedna z najbardziej znanych seryjnych morderczyń w Wielkiej Brytanii. Pracowała jako pielęgniarka na oddziale dziecięcym i jest odpowiedzialna za zamordowanie czwórki dzieci i wyrządzenie poważnych szkód piątce innych, które znajdowały się pod jej opieką. Kiedy tylko miała możliwość wstrzykiwała dzieciom insulinę lub potas, co skutkowało zatrzymaniem akcji serca. Została uznana winną spowodowania śmierci lub ciężkich obrażeń u dziewiątki małych pacjentów. W sumie Allit zaatakowała trzynaścioro dzieci podczas swojego 58-dniowego okresu pracy, aż została złapana na gorącym uczynku. Nigdy nie wyjawiła motywów swoich zbrodni. Psycholodzy i psychiatrzy mówili najczęściej o syndromie Munchausena, zaburzeniu, które wyzwala u chorego chęć i potrzebę krzywdzenia innych, by zwrócić na siebie uwagę.
 

Kliknij i zobacz więcej!

 
#10. Elżbieta Batory, 1560-1614

 

Kliknij i zobacz więcej!


Hrabina Elżbieta Batory jest uznawana za najokrutniejszą seryjną morderczynię w węgiersko-słowackiej historii. Przez lata krążyły plotki o zaginionych wiejskich dziewczętach, którym wcześniej oferowano dobrze płatną pracę na zamku, a których już nikt nigdy więcej nie widział. Jedna z takich plotek dotarła do uszu króla Węgier, Mateusza II, który wysłał swoich ludzi w celu jej zbadania. W zamku Csejthe mężczyźni znaleźli kobiety martwe, ranne, umierające i trzymane w zamknięciu. Okrucieństwa, jakich dopuszczała się Elżbieta Batory były ciężkie do opisania: wielokrotne i długotrwałe bicie, nakłuwanie, przypalanie, miażdżenie rąk, często także twarzy i genitaliów oraz morzenie ofiar głodem. Całkowita liczba ofiar nie jest znana, ale przez 25 lat swego panowania Batory mogła zgładzić nawet kilkuset swoich poddanych. Ze względu na swój status społeczny Elżbieta Batory nigdy nie stanęła przed sądem, ale do końca swoich dni żyła w areszcie domowym. Plotka, że hrabina kąpała się w krwi swoich poddanych jest tylko opowieścią ludową i jedną z niewielu rzeczy, której władczyni się nie dopuściła.

 

Oglądany: 158191x | Komentarzy: 49 | Okejek: 996 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

22.01

21.01

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało