Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI
Klub Budowlańców im. Lansky-ego
Klub otwarty
by bartmo


Założony: 2011-03-30 22:04:05
Ostatnia aktywność: 2021-09-23 08:19:43
Postów na forum: 185
46 członków
Oglądany: 8500x

Ciekawostki budowlane

bartmo
bartmo - Superbojownik | GG: 10454252 · przed dinozaurami
Oto jak NIE należy wykonywać połączeń rur zgrzewanych z PP:


A potem myślą ludzie dlaczego woda nie leci...
macleod
macleod - Superbojownik · przed dinozaurami
Czepiasz się, przecież szczelne jest Szkoda, że ta zwęglona kształtka go nie zainteresowała.

Szamano
Szamano - Ptakomaniak · przed dinozaurami
Przypomina moją tętnicę po dobrym bekonie .
Aleister
Aleister - Trygław | GG: 4151394 · przed dinozaurami
Ja widziałem lepszy patent.

Gdy na pierwszym pierwszym roku studiów szukałem mieszkania trafiłem do prywatnego akademika. Właściciel oprowadzający mnie po lokalu pokazał mi rurę kanalizacyjną wystającą ze ściany i powiedział "tu będzie pralka"

Po roku słuchania, że pralka będzie za dwa tygodnie przeniosłem się do innego mieszkania. Po kilku miesiącach dowiedziałem się, że właściciel się zmienił i nowy faktycznie próbował zamontować tam pralkę. Ale się nie udało. Bo ten wystający kawałek rury faktycznie okazał się całą rurą, zaślepioną przez ścianę. Ot taki mały chwyt marketingowy
sunnivva
sunnivva - Pokapoka · przed dinozaurami
To ja mam autentyczne pismo z budowy, gdzie w trakcie robót kaczuchy zaczęły wić gniazda:

Do:



Do wiadomości; Temat: Nasz znak:

Konsorcjum: XXX/YYY
Adres do korespondencji:[..., tel.fax]
Pan J. B. - Inżynier
Ochrona środowiska - Propozycja Wykonawcy działań prewencyjnych. [tu numer]
Dokumenty związane: [tu kolejny numer]; Data: 2010-04-22

Szanowni Państwo
W nawiązaniu do pisma [...]z dnia 16.04.2010 (otrzymano 19.04.2010), opisujące zgłoszenie problemu obecności kaczki krzyżówki na placu budowy, Wykonawca chciałby wyrazić swoją opinię w tym temacie.
Wykonawca deklaruje, że kaczka w żaden sposób nie przeszkadza mu w robotach, a z rozpoznania w terenie widać że prowadzone roboty przez Wykonawcę również nie przeszkadzają kaczce w bytowaniu w okolicy placu budowy (tj. w miejscu instynktownie i naturalnie wybranym przez kaczkę, jako najlepszym do tymczasowego zasiedlenia), w innym wypadku kaczka nie osiedliłaby się wtej okolicy.
Z uwagi na fakt, że kaczka krzyżówka założyła gniazdo i wysiaduje 9 jaj, Wykonawca proponuje nie ingerowanie w sprawy kaczki, Wykonawca wyraża stanowisko, że budowa autostrady jest już wystarczającym obciążeniem dla środowiska naturalnego.
Proponowane przez Nadzór przyrodniczy stosowanie zabezpieczeń, ograniczeń i mobbingu wobec wolności kaczki, zakłóca naturalny rytm pr?yroriy i niesprzyjająco mo?e wpłynąć na jej obecne i późniejsze zachowania, a dodatkowo może powodować stres kaczki (co jest niewskazane w jej stanie - wysiadywania jaj).
Jednak, Wykonawca podporządkuje się Poleceniom Inżyniera, jeżeli tylko będzie zalecenie ograniczenia wolności kaczki-matki, jaj i/lub wyklutych piskląt, a także może podjąć próbę zapewnienia dodatkowej inwigilacji (także mini kamerą), w szczególności w postaci specjalistów do wykonania łapanki (jeżeli zajdzie potrzeba to również kaczki-ojca jeżeli tylko pojawi się w pobliżu) i przewiezienia wszystkich do wskazanego przez Nadzór ośrodka np. wg propozycji Nadzoru przyrodniczego do Mikołowa, no chyba że i tam zabraknie miejsca dla kaczek.
Doświadczenie Nadzoru przyrodniczego w wyżej opisanych sprawach i szczegółowych zaleceniach
postępowania w tych sprawach jest dla Wykonawcy nowym wyzwaniem i doświadczeniem. Ponieważ do tej
pory Wykonawca realizował zadania wyłącznie w zakresie robót budowlanych, a zakres robót pośrednio
związanych z budową (np.: zabezpieczenia środowiskowe dla placu budowy) zawarty był w Kontraktowych
dokumentach Zamawiającego oraz wyszczególniony w pozycjach Wymagań Ogólnych Kosztorysu, to w tym
przypadku na realizowanym Kontrakcie takich pozycji Kosztorysu Wykonawca nie odnalazł, co w domniemaniu wskazywało, że decyzje środowiskowe podejmowane będą przez stronę Zamawiającego na bieżąco i bez ograniczeń według potrzeb, w tym dokonywanie płatności za ziecone i wykonane roboty przez Wykonawcę (o tym świadczy również zapis Umowny o możliwość zwiększenia wartości Kontraktu do 110%).
Jak zauważa Inżynier zdarzyło się, że ptaki po raz kolejny zagnieździły się na budowie. Wykonawca proponuje aby podjąć próbę ogrodzenia siatką całego terenu budowy, także wysokościowo nad całą powierzchnią budowy, co w zasadzie wykluczałoby przedostanie się intruzów i większych zwierząt na piać budowy (w tym kaczek i dzikich gęsi), Wykonawca, o ile Inżynier poleci, postara się zapewnić dodatkowe zasoby wyłapujących wszystkie zwierzęta w okolicy placu budowy. Problem może się pojawić, gdy zabraknie miejsc ich przetrzymywania. Wykonawca ma nadzieję, że Nadzór przyrodniczy współpracuje z odpowiednimi organizacjami przyrodniczymi i posiada stosowną wiedzę, aby bez przeszkód prawnych i formalnych ingerować w wartości środowiska naturalnego i jeszcze bardziej niż jest to obecnie, ograniczać wolność zwierząt.
W przypadku gdy Nadzór przyrodniczy wyrazi wolę wydania kolejnego Polecenia dla Podwykonawcy, prosimy także o poinformowanie o tym fakcie Wykonawcę, a przede wszystkim wcześniejsze skonsultowanie możliwośsi kontraktowych w zakresie dodatkowych działań środowiskowych.
Wykonawca powiadamia, iż wszelkie działania środowiskowe i niestandardowe dla robót budowlanych Oferty Wykonawcy, wydawane są przez Inżyniera za zgodą Zamawiającego, ponieważ stanowią koszt dodatkowy o pokrycie którego Wykonawca będzie się ubiegał.
Z poważaniem
S. F. Dyrektor Kontraktu

Aleister
Aleister - Trygław | GG: 4151394 · przed dinozaurami
Dobre ;)

Ja raz miałem w projekcie rozbiórki mostu napisane, że należy na jesień zniszczyć wszystkie ptasie gniazda i uniemożliwić ptakom zakładanie nowych na wiosnę. (ale jak to zrobić to już projektant nie napisał ;) )

A tak swoją drogą z doświadczenia wiem, że kaczce wysiadującej jaja nie przeszkadzają nawet 4-tonowe młoty hydrauliczne pracujące na 50-tonowych koparkach pracujących 5 m dalej. A nam minimalnie zawadzały 3 pręty zbrojeniowe wbite w ziemię i owinięte biało-czerwoną taśmą które wygradzały kacze gniazdo.

Oczywiście jak tylko wykluły się małe, to kaczki się gdzieś przeniosły.
Edytowano x 1 Ostatnio zmieniany: 2011-04-19 10:34:10
bartmo
bartmo - Superbojownik | GG: 10454252 · przed dinozaurami
Kuffa nie wierzę

Tylko bojownicy należący do tego klubu mogą pisać nowe posty.