Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY
Gunnerkrigg Court
Klub otwarty
by Andvarkidus


Założony: 2010-01-05 22:07:18
Ostatnia aktywność: 2024-01-27 16:45:26
Postów na forum: 186
71 członków
Oglądany: 9301x

Rozdział 27

Andvarkidus
Andvarkidus - Superbojownik | GG: 7398148 · przed dinozaurami
Założyłem ten temat, abyśmy w nim wypowiadali się o najbliższych odcinkach. Jest nas na tyle niewielu, że nie warto zakładać oddzielnych tematów dla każdego odcinka, bo po 3-4 postach jest opuszczany. Zobaczymy czy taki sposób się przyjmie.

Mamy więc w tytule Sprężynopiętego (ja wolę nazywać go wedle tłumaczenia Spring Heeled z jakim spotkałem się wcześniej - Skoczypięty). Jacka - bo takie jest imię legendarnego skoczka. Poza tym pajęczyna z pajączkiem to już wystarczająca podpowiedź aby wiedzieć, że chodzi nam o Jacka Hylanda, którego postać eteryczna została w jakiś sposób spaczona (na 99% przez Zimmy) i porasta go właśnie taka pajęczynka. Czy dowiemy się czegoś na temat krewnego pobitego przez młodego Eglamore'a w rozdziale Więzy? Czy Jack ostatecznie skonfrontuje się z Zimmy? Czy Laserowe Krowy wolą mlecze? Kiedyś może się dowiemy ;)
Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
Sunfeather - Bojowniczka · przed dinozaurami
Oj, coś mi mówi, że poznamy bliżej ojca Jacka Myślicie, że pełni jakąś ważną funkcję w grodzie?
Aleister
Aleister - Trygław | GG: 4151394 · przed dinozaurami
Myślę, że tak

Takie gnidy zawsze awansują ;)
Aleister
Aleister - Trygław | GG: 4151394 · przed dinozaurami
Reynardine mówił, że Jack jest skażony przez dziewczynę Demona. (czyli Zimmy)

Jack faktycznie wyglądał jakby ewoluował w jej stronę, nie sądzicie?
W każdym razie nie da się ukryć, że elektrownia miesza mu w głowie, tak jak i Zimmy.
Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
Sunfeather - Bojowniczka · przed dinozaurami
Ha! Myślisz, że w końcu straci oczy? Jak dla mnie to on po prostu wariuje;) Choć u Toma w sumie nigdy nic nie jest po prostu...
Edytowano x 1 Ostatnio zmieniany: 2010-03-23 18:14:51
Andvarkidus
Andvarkidus - Superbojownik | GG: 7398148 · przed dinozaurami
Mnie zastanawia czemu on się co jakiś czas drapie po gębie. Dopiero na wczorajszym panelu zauważyłem, że robi to z jakiegoś powodu. Czy w momencie, kiedy Annie zobaczyła jego "skażoną" postać eteryczną, on też ją zobaczył? Drapie się po policzku, bo sugeruje Annie jej ranę czy raczej ciągle czuje na nim eterycznego pająka?
Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
Sunfeather - Bojowniczka · przed dinozaurami
Eteryczny pająk siedzi mu na czole, a Annie ma bliznę na lewym policzku! http://www.gunnerkrigg.com/archive_page.php?comicID=614 tu to widać. Jack drapie się w prawy.
Aleister
Aleister - Trygław | GG: 4151394 · przed dinozaurami
Po prostu ma chłopak obsesję na punkcie Zimmy, co pozwala nam go uznać, za wielbiciela mocnych wrażeń.


Choć z drugiej strony on też był w świecie Niktów, a Gamma go nie wyczuła (Gamma pomyślała do Zimmy, że poza nimi dwoma jest tylko Annie, po czym "skasowała" fałszywą Kate.)
Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
Holgin - bojownik · przed dinozaurami
Tom sam powiedział, że czarne kręgi wokół oczu Jacka są spowodowane przez brak snu (jak Zimmy) i fakt, że jest "zarażony" przez Zimmy. Myślę że Jack drapie się po twarzy, bo chodzi po niej eteryczny pająk
Dlaczego Gamma go nie wyczuła w Zimmylandzie - dowiemy się w "swoim czasie".
Edytowano x 2 Ostatnio zmieniany: 2010-03-30 20:57:32
Aleister
Aleister - Trygław | GG: 4151394 · przed dinozaurami
W tym sęk, że Gamma go nie wyczuła.

A co ciekawe Jack nie bardzo się orientuje w eterycznych klimatach. W końcu nie miał pojęcia co to migot-kamień
Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
Holgin - bojownik · przed dinozaurami
Jako że czytam komiks w oryginale, znam już najnowszą stronę i chwile temu wpadłem na jeden pomysł.

[spoiler ;) ]
Skoro Jack znalazł gdzieś informacje o Reynardinie, może wie coś o rodzicach Annie? Strzelam, że włamał się do jakiegoś ważniejszego komputera w dworze i stąd zna imię Renarda. Równie dobrze może być tam informacja o Surmie!
[/spoiler]


PS co do mojej powyższego postu miało być "nie wyczuła" ale oczywiście musiałem się pomylić
Aleister
Aleister - Trygław | GG: 4151394 · przed dinozaurami
Poza tym, co dziwne, Jack widział je w świecie Niktów ale do nich nie dołączył.
Andvarkidus
Andvarkidus - Superbojownik | GG: 7398148 · przed dinozaurami
:Holgin, Tom pokazuje na forum nowe strony zanim je wrzuci na stronę czy masz z nim jakieś układy, że znasz treść nowych odcinków na dzień przed ich pojawieniem się? ;)

I nawiązując do dzisiejszego odcinka - osobą, która rozmawia ze zwierzętami jest Paz
I ta mina Reya na pierwszym od lewej obrazku na dole
Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
Holgin - bojownik · przed dinozaurami
Nie, chodziło mi o poniedziałkową stronę w oryginale - nie przetłumaczoną jeszcze przez *pokłon* Korodzika ;) I jak się dzisiaj okazało, częściowo miałem rację
Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
Sunfeather - Bojowniczka · przed dinozaurami
Renardowi jest przykro, że próbował zabić Annie. Mnie to zresztą zawsze zastanawiało - czemu próbował to zrobić, skoro, jak wiemy, lubi ludzi i kochał Surmę
Aleister
Aleister - Trygław | GG: 4151394 · przed dinozaurami
Być może nie chciał?
Być może liczył na pomoc Kojota w uratowaniu Annie?
Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
Holgin - bojownik · przed dinozaurami
Na angielskim forum była spora dyskusja, czy Reynardine naprawdę próbował opętać Annie, czy to była zmyła i od początku jego celem był pluszak. Moim skromnym zdaniem próbował ją opętać, bo był zdesperowany, chociaż w GC niczego nie możemy być pewni
Aleister
Aleister - Trygław | GG: 4151394 · przed dinozaurami
Ja, jak już napisałem w innym wątku, zaczynam się zastanawiać, czy szaleństwa Zimmy, a także Jacka, nie są spowodowane właśnie przez elektrownie.


Poza tym Jack widzi Eter. Bez migot-kamienia czy innych zabawek. Czy to aby na pewno tylko wina Zimmy?
Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
Sunfeather - Bojowniczka · przed dinozaurami
Annie robi się coraz lepsza w tej migot-kamieniowej zabawie. Ciekawe co jeszcze potrafi...
Aleister
Aleister - Trygław | GG: 4151394 · przed dinozaurami
Szalony Jack.

Zimmy go zje i wypluje
Aleister
Aleister - Trygław | GG: 4151394 · przed dinozaurami
Zaczyna mi być żal Jacka.

Wydawał się palantem, a jest opętany przez Zimmy
Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
Sunfeather - Bojowniczka · przed dinozaurami
Racja, Jack z Zimmy nie ma szans. I mnie też jest go żal
Aleister
Aleister - Trygław | GG: 4151394 · przed dinozaurami
Mi się wydaje, że na koniec przeniosą Jacka do Chester
Andvarkidus
Andvarkidus - Superbojownik | GG: 7398148 · przed dinozaurami
Przyznam, że z początku opierałem się myśli, że Jack staje się czymś takim jak Zimmy - myślałem raczej o jakimś rodzaju skazy, opętania, ale po zobaczeniu tych zacieków na oczach i ogólnym zachowaniu... Nie jestem tego już taki pewien. Jeśli więc powoli staje się czymś takim jak Zimmy, to... Kto sprawił, że Zimmy jest taka, a nie inna?
Aleister
Aleister - Trygław | GG: 4151394 · przed dinozaurami
Widzę, że Jones to trochę jak Chuck Norris
Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
Sunfeather - Bojowniczka · przed dinozaurami
Jakie to słodkie, że uratowała Annie. Ale w co ona pogrywa? I kim jest?
Aleister
Aleister - Trygław | GG: 4151394 · przed dinozaurami
Przede wszystkim uderzeniem ręki przerwała program blokujący rodziców Kate.


A to ciekawe, bo przez ten program nie potrafił się przebić nawet Ysengrin.
Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
Sunfeather - Bojowniczka · przed dinozaurami
No oczywiście, że Ysengrin nie mógł się przebić. On ma podobną moc(chyba Tom stwierdził nawet, że jest słabszy) jak Renard, a program ma za zadanie blokować Renarda.
Aleister
Aleister - Trygław | GG: 4151394 · przed dinozaurami
W zasadzie po co program jak mają Jones.

Gdybym już nie wiedział, że nie jest robotem, to bym właśnie tak pomyślał.

Tylko bojownicy należący do tego klubu mogą pisać nowe posty.