Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY
Oglądasz tylko te filmy, które nadesłał tomlord
Miniaturka MTV
Jak Holendrzy przesiedli się z aut na rowery
Holandia to państwo kojarzące się z wyśmienitą infrastrukturą rowerową i dużą liczbą osób, które z niej chętnie korzystają. Jednak ten kraj nie zawsze był "rowerowy". Holendrzy przeszli długą drogę, a ich doświadczenie może być przykładem dla innych.
okejki 108 · komentarze 94 · rok temu
Miniaturka MTV
Drukowane domy
Domy z drukarek 3D powstają na całym świecie. Jeśli ta rewolucja się upowszechni, to może znacząco zmienić budownictwo.
rok temu
Miniaturka MTV
Potężny wypadek w F1
Na pierwszym okrążeniu wyścigu F1 o GP Bahrajnu doszło do poważnego wypadku. Bolid Romaina Grosjeana uderzył w barierę przy prędkości 221km/h i rozerwał się na dwie części. Przednia część z monokokiem chroniącym kierowcę przebiła się przez barierę, a rozlane paliwo od razu zapaliło się. Szybka reakcja strażaka oraz załogi samochodu medycznego - Iana Robertsa oraz Alana van der Merw(…)
okejki 6 · 2 lata temu
Miniaturka MTV
Kierowca zajechał drogę karetce na sygnale
79-latek wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpił pierwszeństwa karetce jadącej na sygnale. Szybka reakcja kierowcy pojazdu uprzywilejowanego pozwoliła uniknąć tragedii. Karetka na sygnale przewoziła krew dla potrzebującego pacjenta. Zdarzenia miało miejsce na drodze z Prudnika do Opola.
okejki 3 · 3 lata temu
Miniaturka MTV
Kierowca ciężarówki staranował rogatkę
Do niebezpiecznego wypadku doszło 7 stycznia koło Zbąszynia (Wielkopolska). Pociąg relacji Berlin-Warszawa uderzył w ciężarówkę, która przełamała zamkniętą rogatkę i wjechała na przejazd. Cztery osoby zostały poszkodowane - dwóch maszynistów i dwóch pasażerów pociągu. Kierowcy ciężarówki nic się nie stało. Uszkodzona została lokomotywa oraz trakcja elektryczna.
okejki 197 · komentarze 127 · 3 lata temu
Miniaturka MTV
Ołówkowce - nowy typ drapaczy chmur
Ołówkowce to nowy typ wysokich budynków, który rozwija się teraz w Nowym Jorku. Radosław Gajda tłumaczy o co w tym chodzi. Od 0:54 - co to jest ołówkowiec, od 2:45 - jaki jest sens ekonomiczny budowy takich budynków, od 7:52 - jakie rozwiązanie architektoniczne pozwoliły na budowę ołówkowców, od 11:53 - jak wygląda przykładowy apartament, od 19:18 - jaka jest krytyka wobec tak(…)
okejki 2 · 3 lata temu
Miniaturka MTV
Spotkanie na szczycie Merkel - Macron
Jeśli kiedykolwiek zastanawialiście się co dzieje się za zamkniętymi drzwiami szczytów międzynarodowych, to tutaj uchylony został rąbek tajemnicy.
3 lata temu
Miniaturka MTV
Latający "lotniskowiec"
Siły Powietrzne Stanów Zjednoczonych planowały kiedyś zamienić Boeinga 747 w latający lotniskowiec, który mógłby dostarczyć myśliwce w miejsce konfliktu w ciągu maksymalnie kilku godzin.
okejki 2 · 4 lat temu
Miniaturka MTV
Mocne słowa Durczoka po tragedii w Gdańsku
Kamil Durczok w ostrych słowach mówi jak jest i jak będzie z pojednaniem w naszym kraju po zabójstwie Pawła Adamowicza.
okejki 551 · komentarze 225 · 4 lat temu
Miniaturka MTV
Prywatny system zdrowotny - przykład Sinapuru
Wiele rozwiniętych krajów ma publiczny system zdrowotny. Singapur pokazuje jednak, że może być inaczej, czyli lepiej, taniej i efektywniej.
4 lat temu