Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY
Oglądasz tylko te filmy, które nadesłał tomlord
Ratunek na morzu z wykorzystaniem śmigłowca
Akcja ratowania czterech ludzi z Morza Koralowego, których łódź wywróciła się ok. 40 mil morskich od miasta Townsville. Nagrane z punktu widzenia ratownika.
okejki 44 · komentarze 6 · 12 dni temu
Jak rozpoznać dobre logo?
Po poprzednim sezonie Formuła 1 zmieniła swoje logo na nowe. Jak zwykle przy takich okazjach pojawiło się sporo komentarzy typu: "wygląda jak stworzone przez dziecko". Jedak w rzeczywistości twórcy zadali sobie sporo trudu w opracowanie nowego loga dla sportu, który jest pełen różnych log. Dobrze podsumowuje to stwierdzenie: "ludzie oceniają ten krok jak zawody w skokach do wody, p(…)
okejki 20 · komentarze 14 · 13 dni temu
Szwecja - jak to w końcu jest?
O Szwecji można często usłyszeć różne opinie. Z jednej strony o państwie przejmowanym przez imigrantów i z coraz większą liczbą no go zones pełnych przestępstw. Z drugiej o postępowym, innowacyjnym kraju gdzie każdemu żyje się dobrze. Zatem w Szwecji jest dobrze czy źle? W tym reportażu BBC stara się znaleźć odpowiedź na to pytanie.
okejki 1 · 24 dni temu
Produkcja silników elektrycznych na Węgrzech
Coś dla wszystkich interesujących się procesami produkcyjnymi. Niedawno Audi zaczęło w węgierskim Győr produkcję silników elektrycznych do swoich samochodów. Nowa fabryka ma 8,5 tys. m2 i ma zatrudniać ok. 130 osób. Obecnie możliwe jest produkowanie 400 jednostek dziennie, ale wg Audi możliwości w tym zakresie będą rosły. W poprzednim roku w Győr wyprodukowano 1 965 165 silników dl(…)
okejki 11 · komentarze 11 · 1 miesiąc i 4 dni temu
Polscy strażacy witani w Szwecji
Konwój polskich strażaków jest serdecznie witany przez Szwedów i szwedzkich strażaków na całej trasie przejazdu przez Szwecję w drodze na pomoc w walce z licznymi pożarami w tym skandynawskim kraju. Grupa 140 strażaków PSP razem z 44 wozami przepłynęła promem Bałtyk i udaje się do miejscowości Sveg w środkowej Szwecji. Misja jest wstępnie planowana na 14 dni.
okejki 14 · 1 miesiąc i 28 dni temu
Co stoi za sukcesem Francji na MŚ?
Francja zdobyła mistrzostwo świata, co nie jest przypadkiem. System szkolenia młodych zawodników oraz integrowania poprzez sport młodzieży z dzielnic imigrantów, pozwoliły trójkolorowym nie tylko na zbudowanie silnej drużyny narodowej, ale także spowodowały, że na ostatnich 4 MŚ najwięcej trenerów i zawodników stanowili Francuzi grający dla innych reprezentacji.
okejki 13 · komentarze 19 · 2 miesiące i 5 dni temu
Grand Prix Wielkiej Brytanii 2018
W ostatnią niedzielę byliśmy świadkami fantastycznego wyścigu na torze Silverstone. Były kraksy, kary, sporo wyprzedzania i rozgrywki na strategie, a dzięki neutralizacji mieliśmy również niezwykle emocjonująca końcówkę z bezpośrednią walką w wadze ciężkiej na szczycie Ferrari vs Mercedes. Tutaj krótkie podsumowanie.
okejki 1 · 2 miesiące i 10 dni temu
Logistyka zespołów Formuły 1
Wyścigu Formuły 1 odbywają się na całym swiecie, a na kolejne tory muszą dotrzeć nie tylko zawodnicy i członkowie zespołów, ale także wiele sprzętu i przede wszystkim bolidy. Jest to wyczyn tym większy, że niejednokrotnie kolejne Grand Prix dzieli w kalendarzu jedynie tydzień, a w świecie rzeczywistym wiele tysięcy kilometrów. Tutaj wyjaśnienie, jak się to wszystko odbywa.
okejki 23 · komentarze 6 · 2 miesiące i 10 dni temu
Tiry na tory – polski pomysł na transport intermodalny
Polska propozycja na urzeczywistnienie hasła "tiry na tory", która mogłaby sprawdzić się w transporcie towarów po całej Europie i nie tylko.
okejki 149 · komentarze 88 · 2 miesiące i 10 dni temu
Spojrzenie z zewnątrz na rozwój Polski
Po zniszczeniach wojennych i komunistycznych rządach Polska ciągle się rozwija. Tutaj krótkie podsumowanie tego jak tego dokonaliśmy oczami zewnętrznego obserwatora.
okejki 28 · komentarze 17 · 2 miesiące i 25 dni temu