Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Zatrzymane w kadrze – Dziewczyna Bonda topless na plaży

58 337  
532   89  
Dzisiaj opowiemy wam o operacji Red Dog, dowiecie się, skąd wzięła się nazwa znanej amerykańskiej grupy rockowej oraz pokażemy wam suczkę odznaczoną „zwierzęcym Krzyżem Wiktorii”.

#1. Rozwieszone pranie na sznurach między budynkami, Nowy Jork, ok. 1900 roku.

Kliknij i zobacz więcej!

#2. Agent ATF John Osburg z bronią i nazistowską flagą skonfiskowaną konspiratorom Operacji Red Dog, kwiecień 1981 roku.

Kliknij i zobacz więcej!

Operacja Red Dog to kryptonim wojskowego spisku z 27 kwietnia 1981 roku, prowadzonego przez obywateli Kanady i USA, w dużej mierze powiązanych z grupami białej supremacji i Ku Klux Klanu. Spisek ten miał na celu obalenie rządu Dominiki, gdzie planowano przywrócić na stanowisko byłego premiera Patricka Johna. Do najważniejszych postaci należeli amerykański członek Klanu Mike Perdue, niemiecko-kanadyjski neonazista Wolfgang Droege, amerykański zwolennik białej supremacji Don Black i barbadoski przemytnik broni Sydney Burnett-Alleyne.

#3. Przygotowania do karnawału, Den Bosch, Holandia, 13 lutego 1963 r.

Kliknij i zobacz więcej!

#4. Fotograf Armii Czerwonej Jewgienij Chaldei (w środku) z siłami sowieckimi w pobliżu Bramy Brandenburskiej w Berlinie, maj 1945 roku.

Kliknij i zobacz więcej!

#5. Nauczyciel gimnastyki w liceum, Leonard Skinner, trzyma w ręku najnowszą płytę zespołu swoich byłych uczniów, Floryda, 1977 rok.

Kliknij i zobacz więcej!

Od imienia i nazwiska tego pana wzięła się nazwa amerykańskiej grupy rockowej Lynyrd Skynyrd. Leonard Skinner był znienawidzonym nauczycielem wychowania fizycznego w szkole średniej im. Roberta E. Lee w Jacksonville na Florydzie, do której uczęszczali młodzi muzycy. Skinner słynął z rygorystycznego egzekwowania polityki szkoły zakazującej noszenia długich włosów przez chłopców. Członkowie zespołu, m.in wokalista Ronnie van Zant i gitarzysta Gary Rossington, byli wielokrotnie wzywani do gabinetu dyrektora oraz zawieszani w prawach ucznia z powodu swojego wyglądu.
W 1964 roku, w momencie formowania się składu kapeli, chłopaki mieli po 15 lat i nazwali grupę „My backyard”. Nazwę zmienili na szydercze „Lynyrd Skynyrd” w 1969 roku, a więc już po ukończeniu szkoły średniej.

#6. Bracia Dassler na fotografii z pierwszymi klientami, 1928 rok. Z tyłu siedzi Adolf Dassler, założyciel firmy Adidas, we fraku stoi jego brat, Rudolf.

Kliknij i zobacz więcej!

Adolf Dassler urodził się w 1900 roku, jego brat Rudolf był o dwa lata starszy. Obaj zostali powołani i walczyli podczas I wojny światowej. Dwa lata po szczęśliwym powrocie do domu „Adi” postanowił, że wykorzysta pomieszczenia pralni, którą prowadziła jago matka, oraz obuwniczą wiedzę, którą przekazał mu ojciec, i otworzył zakład szewski, który z czasem skoncentrował się na produkcji obuwia sportowego.
W 1924 roku do Adiego dołączył Rudolf. Młodszy z braci zajmował się produkcją, starszy zajmował się reklamą i handlem. Powstała firma Gebruder Dassler Sportschuhfabrik. W 1928 roku w ich butach biegała m.in. Lina Radke, mistrzyni olimpijska i rekordzistka świata na dystansie 800 metrów.
Rok 1933 to zarazem wielki boom i wielkie problemy braci Dassler. Zawodowo było lepiej niż dobrze. Do władzy doszedł Adolf Hitler, w którego propagandowej machinie sport odgrywał olbrzymią rolę. Z kolei w życiu prywatnym doszło do potężnego rozłamu. Obu braci rozdzieliła nowa żona Adolfa, która zaczęła się wtrącać w sprawy firmy. Wzajemna niechęć urosła do tego stopnia, że przed 1939 rokiem stosunki rodzeństwa były już bardzo mocno napięte.
Bracia zaczęli się nienawidzić do tego stopnia, że Adi „załatwił” bratu powołanie do wojska (którego sam uniknął dzięki łapówkom), a Rudolf nakapował na Adiego, że w latach 1943-1945 w Gebrüder Dassler Sportschuhfabrik pojawiły się maszyny do produkcji broni.
Po 1945 roku dalsza współpraca Dasslerów nie była możliwa. W 1948 roku mężczyźni postanowili się rozdzielić: Adolf otrzymał dział produkcji, a Rudolf – budynek. Po dwóch stronach rzeki Aurach rozpoczęły działalność przedsiębiorstwa, które z czasem stały się czołowymi graczami na rynku producentów sprzętu sportowego: Adidas (od „Adiego”) i Ruda, przemianowana później na Pumę (na czele której stał „Rudi”).
W następnych latach, aż do śmierci Rudolfa w 1974 roku, bracia walczyli ze sobą „na śmierć i życie”, stosując wielokrotnie nieczyste zagrania, przekupując sportowców, blokując towary na cle itp. Bracia najprawdopodobniej nigdy się nie pogodzili.

#7. Ghislaine Maxwell spotyka się z księżną Dianą na premierze filmu „Indiana Jones i Świątynia Zagłady”, 1984 rok.

Kliknij i zobacz więcej!

Ghislane Maxwell to partnerka, kochanka i wspólniczka amerykańskiego finansisty i multimilionera Jeffreya Epsteina skazanego za przestępstwa seksualne. Kobieta odegrała niezwykle ważną rolę w przestępczym procederze wykorzystywania seksualnego nastolatek przez swojego wspólnika.
W grudniu 2021 roku ława przysięgłych nowojorskiego sądu uznała byłą partnerkę multimilionera za winną pięciu z sześciu stawianych jej zarzutów, m.in. współudziału w handlu nieletnimi. Wyrok ogłoszono 28 czerwca 2022 roku, kobieta została skazana na karę 20 lat więzienia.
Jeffrey Epstein powiesił się w więziennej celi w sierpniu 2019 roku. Wokół tego samobójstwa narosło wiele plotek i teorii spiskowych.

#8. Tony Hawk z rodziną w kuchni własnego domu, 1999 rok.

Kliknij i zobacz więcej!

#9. Demonstracja antyhitlerowska w Berlinie w 1932 r.

Kliknij i zobacz więcej!

#10. Pierwsze oficjalne obchody rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, które odbyły się 1 sierpnia 1957 roku.

Kliknij i zobacz więcej!

Obchody w 13. rocznicę wybuchu powstania miały miejsce wkrótce po „polskiej odwilży” z października 1956 roku. Wówczas to wielu weteranów opuściło stalinowskie więzienia.
Organizatorem obchodów rocznicowych był Zarząd Okręgu warszawskiego ZBOWiD-u. Udział warszawiaków i środowisk powstańczych był bardzo liczny, a służba bezpieczeństwa czujnie obserwowała przebieg uroczystości.

#11. Francuski żołnierz na ziemi niczyjej, 1916 rok.

Kliknij i zobacz więcej!

#12. Stewardessy z Nowej Zelandii, lata 60. XX wieku.

Kliknij i zobacz więcej!

#13. Suczka Judy w niewoli ze swoim opiekunem, brytyjskim żołnierzem Frankiem Williamsem, lata 40. XX wieku.

Kliknij i zobacz więcej!

Judy służyła jako pies okrętowy na HMS Gnat i Grasshopper przed II wojną światową i w jej trakcie. Suczka była specjalnie przeszkolona i wyróżniała się w wykrywaniu nadlatujących samolotów.
Podczas bitwy o Singapur „Grasshopper” został zatopiony, a Judy prawie zginęła. Została uratowana przez jednego z członków załogi i razem dryfowali do wybrzeży nieznanego lądu. Rozbitkowie zostali uwięzieni na bezludnej wyspie wraz z ocalałą załogą. W pierwszych dniach pobytu Judy ocaliła całe towarzystwo, ponieważ znalazła źródło wody pitnej.
Po ciężkiej wędrówce przez dżunglę i przetrwaniu ataku krokodyli rozbitkowie zostali pojmani przez wojska japońskie.
Judy została przemycona do obozu jenieckiego Gloegoer w Medan, gdzie poznała swojego późniejszego opiekuna Franka Williamsa. Williams przekonał komendanta obozu, aby ten pozwolił zarejestrować suczkę jako oficjalnego jeńca wojennego o numerze „81A Gloegoer Medan”.
Judy została wyzwolona pod koniec wojny w 1945 roku. W następnym roku za swoją odwagę została odznaczona Medalem Dickina, często nazywanym „zwierzęcym Krzyżem Wiktorii”.

#14. Sean Connery i Ursula Andress na planie „Dr. No", 1962 rok.

Kliknij i zobacz więcej!

#15. Powstanie Warszawskie: załoga karabinu maszynowego MG 34 na balkonie kamienicy po północnej stronie Alei Jerozolimskich, 17 sierpnia 1944 roku. Fot. Eugeniusz Haneman.

Kliknij i zobacz więcej!

W poprzednim odcinku

4

Oglądany: 58337x | Komentarzy: 89 | Okejek: 532 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

24.05

23.05

Starsze historie

Sprawdź swoją wiedzę!
Jak to drzewiej bywało