Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Filmowe smaczki, które twórcy ukryli w swoich produkcjach

74 459  
429   36  
Wszyscy, którzy oglądają filmy, zauważą czasem jakiś drobny szczegół, który przykładowo okaże się później kluczowy w finałowej scenie. Filmowcy ukrywają różne "smaczki" w napisach końcowych czy też w kontraktach.

#1.

Pomysł na dodanie gwiazdora Hollywood do małej rólki w „Deadpoolu 2” został zrealizowany dopiero pod koniec zdjęć. Według Ryana Reynoldsa, Brad zagrał w filmie za filiżankę kawy. „Usłyszałem, że jako wynagrodzenie chce tylko kawę i zapytałem: »Masz na myśli filiżankę kawy czy sieć kawiarni?«. Powiedziano mi, że chodzi mu tylko o zwykły kubek kawy”.

#2.

W innej scenie widzimy dwóch facetów dyskutujących o przewadze mokrych chusteczek nad zwykłym papierem toaletowym. Tymi postaciami byli w rzeczywistości Alan Tudyk i przebrany Matt Damon. Jednak w napisach końcowych Damon jest wymieniony jako Dickie Greenleaf, postać z filmu „Utalentowany pan Ripley”, w którym wystąpił przed laty. Pseudonim ten został użyty celowo, ponieważ Tom Ripley (postać grana przez Matta Damona) zabił Greenleafa (granego przez Jude’a Law) i podróżował po świecie, używając jego nazwiska, koneksji i pieniędzy.

#3.

W ukochanej kreskówce wielu osób, czyli „Królu Lwie”, również ukryty jest pewien ciekawy szczegół. Przez cały film pazury Skazy są w pozycji bojowej, w przeciwieństwie do pazurów innych lwów.

#4.

Jak wszyscy pamiętamy, główny bohater „Truman Show” żyje pod czujnym okiem licznych ukrytych kamer, a jego życie obserwują miliony widzów. Być może nie zauważyliście, ale jedna z kamer jest ukryta również w jego pierścionku.

#5.

W pierwszej scenie filmu „Pulp Fiction” widzimy parę włamywaczy o imionach Ringo i Yolanda, którzy siedzą w kawiarni i dyskutują o nadchodzącym napadzie. Wyciągają broń, a zaraz potem rozpoczynają się napisy początkowe. Film kończy się sceną w tym samym barze. Podczas gdy włamywacze omawiają swój plan, widzowie towarzyszą głównym bohaterom - Vincentowi i Julesowi (to postaci grane przez Johna Travoltę i Samuela L. Jacksona) - rozmawiającym o tym, że Jules chce wycofać się ze świata przestępczego. Jeśli dokładnie przyjrzycie się pierwszej scenie filmu, to za Yolandą zobaczycie Vincenta idącego do toalety.

#6.

A tak swoją drogą, za każdym razem, gdy Vincent idzie do łazienki, zaczynają się dziać złe rzeczy. Kiedy bohater wraca z toalety za pierwszym razem, zastaje Mię Wallace w ciężkim stanie po przedawkowaniu kokainy, a za drugim trafia w sam środek napadu w kawiarni. Z kolei za trzecim razem ginie – Butch (Bruce Willis) podczas niespodziewanego spotkania zabija go przy użyciu broni palnej.

#7.

A teraz przypomnijmy sobie ostatnią scenę z filmu „Incepcja”. Cobb, postać grana przez Leonardo DiCaprio, kręci bączkiem, aby sprawdzić, czy jest w rzeczywistości, czy też nie (jeśli bączek nie spadnie, to znaczy, że nadal śpi). Nie wiadomo jednak, czy zabawka spada czy nie, bo film nagle się urywa, a widzowie pozostają w niepewności. Skoro jednak w ostatniej scenie Miles dzwoni do dzieci Cobba, oznacza to, że w końcu udało mu się naprawdę wrócić do rodziny i bączek spadnie ze stołu.

#8.

W produkcji „Spider-Man: Homecoming” ukryta jest taka oto niespodzianka: jeśli wpiszecie w przeglądarce adres internetowy filmiku, który Peter ogląda w jednej ze scen, otworzy się zwiastun filmu.

#9.

Czasami filmowcy ukrywają niespodzianki również w kostiumach bohaterów. Weźmy dla przykładu Białą Czarownicę z filmu „Opowieści z Narnii: Lew, Czarownica i stara szafa”. Jej wizerunek zmienia się w trakcie filmu, pokazując, że wieczna zima stopniowo ustępuje. Na początku Czarownica ma na sobie futrzane stroje, a pod koniec stają się one coraz lżejsze i prostsze. Odwilż można dostrzec także w wielkiej lodowej koronie, którą nosi Tilda Swinton – w trakcie seansu stopniowo topnieje, aż w końcu całkowicie znika.

#10.

W filmie „Kapitan Ameryka: Pierwsze starcie” można zobaczyć datę urodzenia Kapitana Ameryki. Okazuje się, że to 4 lipca, czyli Dzień Niepodległości Stanów Zjednoczonych.

#11.

Na’vi w filmie „Avatar” ma 4 palce u rąk, podczas gdy Jake ma ich 5.

#12.

W filmie „Mr. & Mrs. Smith” można zobaczyć scenę, w której postać grana przez Brada Pitta przesłuchuje zakładnika. Na koszulce mężczyzny wyraźnie widać napis Fight Club – tytuł legendarnego filmu, w którym Pitt zagrał jedną z najlepszych ról w swojej karierze.

#13.

Twórcy animacji „Potwory i spółka doskonale przemyśleli nie tylko psychologię i fizjonomię występujących postaci, ale świetnie dobrali także przedmioty, które je otaczają. Przykładowo fotel Sullivana ma specjalny otwór na jego ogon.
7

Oglądany: 74459x | Komentarzy: 36 | Okejek: 429 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Jak to drzewiej bywało