Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Najmocniejsze cytaty ostatnich dni - Korwin-Mikke wyjaśnia, dlaczego robił zakupy w samych majtkach

95 685  
270   302  
W dzisiejszym odcinku o tym, dlaczego kuchnia francuska jest rasistowska, a Korwin-Mikke robił zakupy w samych majtkach.

#1. Prezydent Czech twierdzi, że osoby transseksualne są "odrażające"Milos Zeman wypowiedział się na temat wprowadzonej na Węgrzech ustawy zakazującej promowania homoseksualizmu wśród osób nieletnich. Jego wypowiedź wywołała oburzenie.
Jeśli przechodzisz operację korekty płci, to w zasadzie popełniasz przestępstwo samookaleczenia. Osoby transpłciowe są dla mnie odrażające. (...) Viktor Orbán mówi, że nie jest przeciwny homoseksualistom, ale jest przeciwny manipulowaniu rodzicami oraz dziećmi w sferze edukacji seksualnej. (…) Muszę się z nim zgodzić.

Czeski prezydent wyraził też dezaprobatę dla ruchów "Me Too" i "Prague Pride".

#2. Ksiądz wyrzuca lokatorów i zapowiada przerobienie mieszkań na apartamentyMieszkańcy Wałbrzycha, którzy wynajmowali mieszkania w budynku należącym do parafii ewangelicko-augsburskiej, wkrótce będą się musieli z nich wyprowadzić. Proboszcz Waldemar Szczugieł tłumaczy, że mieszkania wymagają remontu i zostaną przerobione na apartamenty. Z 11 mieszkań ma powstać 18 lokali. Szczugieł nie widzi problemu w wyrzucaniu lokatorów:
Dużo jest mieszkań na rynku, przecież młodzi mogą sobie coś znaleźć bez problemu. Czy będą mogli wrócić do mieszkań? Teoretycznie tak, choć w praktyce różnie może być. To już będą zupełnie inne lokale. Mniejsze o wysokim standardzie z dużo wyższymi czynszami niż 6 zł za metr kwadratowy.

Duchowny przyznał też, że "nie ma głowy" do szukania lokatorom mieszkań zastępczych. Więcej w "Gazecie Wrocławskiej".

#3. Gądecki uważa, że aborcja jest większym zagrożeniem dla życia niż koronawirusPodczas mszy w sanktuarium Matki Bożej Ucieczki Grzeszników w Wieleniu Zaobrzańskim abp Stanisław Gądecki skrytykował przyjęty przez Parlament Europejski "raport Matica", którego jednym z założeń jest powszechny dostęp do aborcji w Unii Europejskiej:
Dokument ten dotyczy "zdrowia seksualnego i reprodukcyjnego kobiet". Już sama jego nazwa bardziej przypomina język charakterystyczny dla hodowli bydła niż rozwoju człowieka. Jest to rezolucja, która przekroczyła wszelkie dotychczasowe granice etyczne, po raz pierwszy, bowiem w tym dokumencie aborcję nazwano prawem człowieka.

Duchowny sugeruje, że aborcja stanowi większe zagrożenie niż pandemia COVID-19:
(...) to nie pandemia koronawirusa, lecz aborcja stanowi dziś największe zagrożenie dla ludzkiego życia. (...) w ubiegłym roku przeprowadzono na świecie 42 mln aborcji. (...) Tymczasem liczbę ofiar koronawirusa szacuje się na 1,8 mln.

Z powodu COVID-19 na świecie zmarły blisko 4 miliony osób.

#4. Korwin-Mikke wyjaśnia, dlaczego robił zakupy w samych majtkachLider Konfederacji Janusz Korwin-Mikke wywołał sensację, gdy w sieci opublikowano zdjęcie, na którym wychodzi ze sklepu w samych majtkach. Co na to sam zainteresowany?
Przy robocie w ogródku wyskoczyłem na chwilkę coś kupić. Nie chciało mi się ubierać, bo ubieranie ze złamanym palcem jest trudne. Żona mnie podwiozła, wyskoczyłem i wróciłem do domu.

Wygląda na to, że 79-letni Korwin-Mikke niczym się już nie przejmuje.

#5. Prymas Polski prosi o przebaczenie ofiary księży pedofilówAbp Wojciech Polak odniósł się do danych Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego, według których od 1 lipca 2018 roku do 31 grudnia 2020 roku zgłoszono 368 przypadków wykorzystywania małoletnich przez duchownych. Polak poprosił ofiary o przebaczenie:
Po pierwsze są to dane statystyczne, suche liczby, które przecież nie są w stanie wyrazić cierpienia pojedynczych osób w ten sposób skrzywdzonych. (...) Chciałbym dzisiaj w nawiązaniu do tych słów, jako delegat KEP ds. ochrony dzieci i młodzieży, zwrócić się do skrzywdzonych i do wszystkich zgorszonych złem w Kościele, jeszcze raz prosząc o przebaczenie.

Arcybiskup przyznał, że w kościele jest jeszcze wiele do poprawienia w kwestii reagowania na nadużycia księży, jednak wszystko zmierza ku lepszemu.

#6. Uczona oskarża francuską kuchnię o rasizmMathilde Cohen z University of Connecticut zaskoczyła wszystkim komentarzem na temat kuchni francuskiej. Uczona stwierdziła, że jest ona... rasistowska.
Francuski posiłek jest często przedstawiany jako narodowy rytuał, w którym wszyscy obywatele mogą uczestniczyć na równych zasadach. Tymczasem tak nie jest. Nawyki żywieniowe są kształtowane przez standardy białej, wyższej klasy średniej. To wybielanie żywności wzmacnia dominację białej rasy. (...) Prawo przyczynia się do marginalizacji mniejszości rasowych i etnicznych poprzez nadanie białej francuskiej kulturze żywnościowej statusu diety uprzywilejowanej i chronionej prawnie.

Cohen posunęła się jeszcze dalej, stwierdzając, że nawet biała zastawa stołowa jest rasistowska.

>>> Ostatnio było o biuście 41-latki

16

Oglądany: 95685x | Komentarzy: 302 | Okejek: 270 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

27.09

26.09

Starsze historie

Sprawdź swoją wiedzę!
Jak to drzewiej bywało