Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Gwiazdy, które odmówiły wystąpienia w kontynuacjach kinowych hitów i powody, przez które to zrobiły

54 428  
213   38  
Widząc wiele sequeli znanych filmów, z których usunięto naszych ulubionych aktorów z poprzednich części, czujemy często żal i rozczarowanie. Oto kilka przykładów produkcji, gdzie fani mieli pełne prawo się tak czuć.

#1. Natalie Portman – Thor: Ragnarok

Portman była podobno zdenerwowana decyzją Marvela o zatrudnieniu Alana Taylora zamiast Patty Jenkins do filmu Thor: Mroczny świat i odmówiła pojawienia się w jego kontynuacji. Thor wspomina, że to on z nią zerwał - a nie ona z nim - w trzecim filmie, ale Portman powróci ze swoim własnym młotem w nadchodzącym Thor: Miłość i Grom.

#2. Keanu Reeves - Speed 2: Wyścig z czasem

Reevesowi nie spodobał się scenariusz, więc jego postać i Sandra Bullock zerwali ze sobą gdzieś między częścią pierwszą i drugą, a jego miejsce zajął Jason Patric.

#3. Crispin Glover - Powrót do przyszłości II

Glover nie zgodził się na wystąpienie w drugiej części ze względu na - jak to sam raczył ująć - pewne "moralne zastrzeżenia". Zamiast tego producenci wynajęli aktora podobnego do Glovera, który miał go udawać na planie. Nieco go ucharakteryzowali, dodali kilka detali i gotowe. Mogło się wydawać, że w postać George'a McFlya wcielił się ten sam aktor, choć w rzeczywistości wcale tak nie było. Ten fakt podobno nie spodobał się Crispinowi, ale kto by tam przejmował się jego zdaniem.

#4. Robert Duvall - Ojciec chrzestny III

Duvall żądał podwyżki, więc kto inny wcielił się w postać George'a Hamiltona.

#5. Linda Hamilton - Terminator 3

Linda miała sporo obiekcji, jeśli chodzi o scenariusz do trzeciej części Terminatora. Wykluczono więc ją z obsady, a jej postać zmarła na białaczkę gdzieś w międzyczasie. Linda oczywiście powróciła w filmie Terminator: Mroczne przeznaczenie, jego akcja jednak rozgrywała się między drugą a trzecią częścią.

#6. Jamie Lee Curtis - Halloween 4

Curtis nie chciała już dalej siedzieć w jednym cyklu filmów, więc postarano się, aby fabuła skupiła się na jej córce terroryzowanej przez tego samego szaleńca.

#7. John Cusack - Jutro będzie futro 2

Problemy finansowe zmusiły Cusacka do odejścia, a Adam Scott został sprowadzony jako syn jego bohatera.

#8. Marlon Brando - Ojciec chrzestny II

Nikt do końca nie jest pewien, dlaczego Brando nie wystąpił w drugiej części. Rozwiązano to w ten sposób, że jego postać trzymana jest gdzieś w tle, podczas gdy pierwsze skrzypce gra reszta rodziny.

#9. Will Smith - Dzień Niepodległości 2

Smith zdecydował się na udział w filmie Suicide Squad, który był kręcony w tym samym czasie. Jego postać została więc uśmiercona gdzieś w międzyczasie w trakcie testowania myśliwca obcych.

#10. Sean Connery - Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki

Connery stwierdził, że jego postać przestała być już dla niego satysfakcjonująca, więc postanowił, że nie pojawi się w kolejnej części. Uśmiercono więc go jeszcze przed czasem akcji Kryształowej Czaszki.

#11. Megan Fox - Transformers: Zemsta upadłych

Fox weszła w dość poważny konflikt z Michaelem Bayem, więc postać grana przez nią została porzucona przez głównego bohatera i zastąpiona inną dziewczyną z ładną buźką.

#12. Richard Dreyfuss - Szczęki 2

Dreyfuss miał podobno stwierdzić, że skoro nie ma Spielberga, to jego również nie ma. Jego postać wyruszyła więc na ekspedycję na Antarktydę.
18

Oglądany: 54428x | Komentarzy: 38 | Okejek: 213 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

04.07

03.07

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało