Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Zatrzymane w kadrze CCCXXVII - Co się stało ze słynnym audi, które wygrał Adam Małysz

105 036  
432   63  
W dzisiejszej odsłonie "Zatrzymanych w kadrze" zobaczycie między innymi Bruce'a Willisa w sądzie, Arniego w domu oraz Adama Małysza w Audi.

#1. Grupa Queen na planie klipu „The Miracle” ze swoimi młodymi „kopiami”, 27 listopada 1989 r.

Kliknij i zobacz więcej!

#2. Elon Musk z bratem Kimbalem i matką Maye, Kanada, 1992 r.

Mama znalazła to stare zdjęcie z czasów, gdy mieszkaliśmy w Toronto w 1992 roku. Życie nie zawsze było łatwe, ale z pewnością dobrze się bawiliśmy. Przed wprowadzeniem się do wynajętego mieszkania usunęliśmy łuszczącą się zieloną aksamitną tapetę i pomalowaliśmy ściany na biało. Na ścianach wiszą prace mojej babci.
- powiedział młodszy brat Elona Muska, Kimbal, opowiadając o tym zdjęciu.

#3. Spowiedź podczas tradycyjnej katolickiej pielgrzymki z Paryża do Chartres, 1953 r.

Kliknij i zobacz więcej!

#4. „Flaga Zemsty” została wywieszona na świętym meczecie Jamqaran. Kom, Iran, 4 stycznia 2020 r.

Kliknij i zobacz więcej!

Generał Kasem Sulejmani został zabity w nocy z 2 na 3 stycznia 2020 r. w Bagdadzie w rezultacie amerykańskiego precyzyjnego ataku rakietowego, zarządzonego przez prezydenta Trumpa.
Nad Świętą Kopułą Meczetu Jamkarān w irańskim mieście Kom została podniesiona czerwona flaga symbolizująca obowiązek zemsty. Nie zostanie opuszczona, dopóki nie dopełni się zemsta za zabicie generała Kasema Sulejmani. Eksperci oceniają, że flaga symbolizuje rozpoczęcie Świętej Wojny z USA.

#5. Schienenzeppelin (niemiecki wagon spalinowy z napędem śmigłowym) na peronie kolejowym. Berlin, Niemcy, 1931 r.

Kliknij i zobacz więcej!

#6. Zakrwawiony reporter przeprowadza wywiad z zakrwawionym aktywistą po jednej z masowych demonstracji antywojennych zorganizowanych podczas Kongresu Partii Demokratycznej w 1968 r. Demonstracje były brutalnie rozpraszane przez policję i siły federalne w Chicago.

Kliknij i zobacz więcej!

#7. Wystrzelenie pocisku BGM-109 Tomahawk na cele w Iraku z amerykańskiego pancernika "Missouri", 18 stycznia 1991 r.

Kliknij i zobacz więcej!

#8. Zwiadowcy 45. oddzielnego pułku specjalnego przeznaczenia Federacji Rosyjskiej w okolicach wsi Khatuni i Makhkety. Rejon Vedeno w Czeczenii, październik 2000 r.

Kliknij i zobacz więcej!

#9. Bruce Willis jako obserwator na sali sądowej w jednym z pierwszych filmów, w jakich wystąpił (niewymieniony w czołówce), 1982 r.

Kliknij i zobacz więcej!

"Werdykt" to film Sidneya Lumeta z 1982 roku z Paulem Newmanem w roli głównej. Film był nominowany do Oscara za najlepszy film roku, główną rolę męską, rolę męską drugoplanową, reżyserię i scenariusz.

Kliknij i zobacz więcej!

#10. "Mam gdzieś Malthusa!", Moskwa, 1960 r.

Kliknij i zobacz więcej!

Fotograf Wiktor Achłomow o historii tego zdjęcia:
Jest zdjęcie zatytułowane „Mam gdzieś Malthusa”. Zrobiłem je tuż przy drzwiach redakcji (...). Jakiś tatko w okularach i czapce szedł ulicą Gorkiego, wioząc jedno dziecko w wózku, a drugie trzymając w ramionach. Zrobiłem zdjęcie tej sceny. Potem wydarzyła się ciekawa i dość długa historia ...
Kiedy przyniosłem zdjęcie do redakcji, wszyscy się uśmiechnęli i natychmiast zaczęli wymyślać podpisy, rywalizować na dowcipy. Ale potem pojawił się redaktor działu humoru i satyry, nazywał się Wiktor Wiesiełowski i powiedział: „Wymyślanie podpisów nie jest domeną królów. Niech czytelnicy wymyślą”. Ogłoszono konkurs na najlepszy podpis i przyznano nagrodę.
Tak oto, dzięki mnie, narodziła się w sowieckim dziennikarstwie rubryka „Wymyśl podpis”. Lub, jak ją później nazwali w „Literaturnoj Gazecie”: „Co by to znaczyło”.

Tymczasem moje zdjęcie zostało opublikowane w "Sunday Times" z podpisem: „Konkurujmy z Rosjanami dowcipnie!”, a następnie do Wielkiej Brytanii dołączyła kolejna połowa Europy.
Setki, tysiące listów ze wszystkich zakątków Ziemi trafiły do naszej redakcji z opcjami podpisu. Wybraliśmy pięć najlepszych. Angielski podpis brzmiał: „Kupiłem je w sklepie”, włoski podpis: „Gdy Petrucci robi eksperymenty”. Petrucci to ten Włoch, który chciał stworzyć człowieka in vitro. Wtedy wszyscy znali Petrucciego!

Czeski podpis brzmiał: „Mam gdzieś Malthusa”. Thomas Robert Malthus, angielski naukowiec urodzony w 1766 r. przedstawił ideę, że jeśli dwoje dzieci będzie rodzić się w każdej rodzinie, to po pewnym czasie planeta nie przeżyje, ponieważ nie będzie wystarczającej ilości jedzenia dla wszystkich. Stwierdził, że koniecznością jest mieć nie więcej niż jedno dziecko...

Najwięcej było rosyjskich podpisów, ale wygrało: „Z takim mężem nawet na krańce świata”.

#11. Żołnierze (żołnierki?) armii amerykańskiej patrolujący bazar prowincji Zabol, Afganistan, 2010 r.

Kliknij i zobacz więcej!

#12. Młody Quentin Tarantino, 1970 r.

Kliknij i zobacz więcej!

#13. Anna Nicole Smith i jej mąż J. Howard Marshall w Wigilię Bożego Narodzenia 1994 r. To były jego ostatnie święta.

Kliknij i zobacz więcej!

#14. Bill Clinton i Władimir Putin, Moskwa, 4 czerwca 2000 r.

Kliknij i zobacz więcej!

#15. Arnold Schwarzenegger u siebie w domu w Santa Monica w Kalifornii ze swoim labradorem, 1982 r.

Kliknij i zobacz więcej!

#16. Pogrzeb Giuseppe Verdiego, Mediolan, 1901 r.

Kliknij i zobacz więcej!

#17. Terroryści, którzy dokonają porwań samolotów 11 września 2001 r - Zijad Dżarrah i Muhammad Ata. Tarnak Farms, Kandahar, Afganistan, 18 stycznia 2000 r.

Kliknij i zobacz więcej!

Muhammad Ata as-Sajjid to przywódca wszystkich zamachowców z 11 września 2001 r. Porwał samolot linii American Airlines, który jako pierwszy rozbił się o jedną z wież World Trade Center. Zijad Samir Dżarrah to porywacz samolotu linii United Airlines, lot nr 93, który w wyniku buntu pasażerów rozbił się w lasach nieopodal Shanksville w Pensylwanii, nie docierając do celu. Celem prawdopodobnie miał być Kapitol.

#18. Zwolennicy Wszechrosyjskiej Partii Faszystowskiej podczas manifestacji z okazji zawarcia Paktu Antykominternowskiego. Xinjing, Mandżukuo, 1936 r.

Niech żyje antykomunistyczne porozumienie Japonii i Niemiec! Walka przeciwko komunizmowi - wspólna sprawa! Wszyscy do walki przeciwko światowemu złu - komunizmowi!

#19. Pogrzeb bankiera Iwana Kiwelidiego, szefa Okrągłego Stołu Biznesu Rosji, który został otruty środkiem z grupy nowiczoków, Moskwa, 1995 r.

Kliknij i zobacz więcej!

To była najbardziej nietypowa próba pozbycia się osoby w Rosji. Kiwelidi nie został tak po prostu otruty, ale otruty chemicznym środkiem bojowym. Drobina o średnicy 3 milimetrów na słuchawce telefonu spowodowała śmierć samego bankiera, jego sekretarki Zary Izmajłowej, a także śledczego i dwóch agentów, którzy badali miejsce zdarzenia.
Związani z opozycją historycy Jurij Fielsztinski i Władimir Pribyłowski spekulowali, że morderstwo stało się „jednym z pierwszych w serii zatruć zorganizowanych przez rosyjskie służby bezpieczeństwa”.

Za zabójstwa został skazany Władimir Chutiszwilli, były partner biznesowy bankiera. Według "The Independent" śledztwo wykazało, że otrzymał on substancję przy udziale pośredników od pracownika Państwowego Instytutu Naukowo-Badawczego Chemii Organicznej i Technologii, który był zaangażowany w badania na nowiczokach. Jednak Chutiszwilli, który twierdził, że jest niewinny, nie został zatrzymany na czas procesu i swobodnie opuścił kraj. Został aresztowany dopiero w 2006 r., kiedy to powrócił do Rosji, wierząc, że sprawa sprzed dziesięciu lat uległa zapomnieniu.

Jurij Fielsztinski i Władimir Pribyłowski twierdzili, że Chutiszwilli został wrobiony w morderstwa przez rosyjskie służby bezpieczeństwa, które miały dostęp do środka chemicznego i wykorzystały go do zorganizowania morderstwa na rozkaz wyższego rosyjskiego urzędnika państwowego.

#20. Adam Małysz w samochodzie Audi A4 Quattro, po wygraniu 49. Turnieju Czterech Skoczni, 6 stycznia 2001 r.

Kliknij i zobacz więcej!

Adam Małysz w 2001 roku jako pierwszy Polak wygrał Turniej Czterech Skoczni.
Zwycięzca klasyfikacji generalnej otrzymał samochód Audi A4 Quattro o wartości 50 tys. marek oraz 90 tys. franków szwajcarskich.

To auto nigdy jednak nie dotarło do rąk Małysza. Egzemplarz wystawiony na skoczni okazał się modelem bez silnika. "Prawdziwe auto" nigdy nie opuściło Austrii, ponieważ cło i podatki, które musiałby zapłacić Orzeł z Wisły, sprawiały, że było to po prostu nieopłacalne...

<<< W poprzednim odcinku

3

Oglądany: 105036x | Komentarzy: 63 | Okejek: 432 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

28.03

27.03

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało