Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Brygada antyterrorystyczna w redakcji Joe Monster?

14 874  
4   14  

Nie wiemy jak na to zareagować. Sytuacja robi się dość napięta. Jeszcze trochę, a wpadnie brygada antyterrorystyczna i wyłapie całą redakcję Joe Monster. Po co? Po to, żeby ją zapuszkować... Za co?

Jak donosi magazyn psychologiczny  Charaktery: Śmiech może uzależniać! Wybuch śmiechu aktywizuje bowiem te same regiony mózgu, co porcja kokainy.

Zespół naukowców z Uniwersytetu Stanforda w Kalifornii pokazywał 16 ochotnikom zestaw śmiesznych komiksów, monitorując jednocześnie pracę ich mózgów za pomocą funkcjonalnego rezonansu magnetycznego. Zgodnie z przewidywaniami badaczy, w czasie oglądania śmiesznych historyjek w mózgach badanych uaktywniał się ten sam obszar - nucleus accumbens. Łączy on pierwotne ośrodki nagrody i przyjemności z wyższą korą mózgową, która dokonuje interpretacji i wyzwala odczuwane emocje.

Śmiech zalewa nasz mózg dopaminą. Zdaniem badaczy uzyskane wyniki dobrze tłumaczą, dlaczego wpadamy w euforyczny nastrój po dobrym dowcipie.

--
Kijas w dopisku mailowym pisze o swoim uzależnieniu, próbach pokonania go, bezowocnych spotkaniach z psychologiem oraz walce z obezwładniającym nałogiem niepozwalającym spoważnieć. Wyznał również:

NAZYWAM SIĘ KIJAS, OD ROKU PRÓBUJĘ ODSTAWIĆ JOE MONSTERA...

Na grupie wsparcia są jeszcze wolne miejsca...


Oglądany: 14874x | Komentarzy: 14 | Okejek: 4 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Jak to drzewiej bywało