Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Horror macedońskiego akademika

134 985  
507   51  
Ten budynek wyglądający niczym twierdza z Dredda to "Goce Delcev" - dom studencki w Skopje, stolicy Macedonii. Co roku ten akademik staje się domem dla 1 200 studentów i jest największym takim "hotelem" w kraju. Jeśli narzekaliście na swoje akademiki i ich "nieludzkie warunki", to zobaczcie do czego mogą doprowadzić lata zaniedbań i korupcji w administracji uczelni i rządu.

#1. Akademik

#2. Hall wejściowy do jednego z czterech bloków#3. Recepcja


Nie ma ciepłej wody, trwa naprawa.
Idź weź prysznic w mieszkaniu chłopaka.

Ciepła woda jest nieprzewidywalna. Każdy z 4 bloków ma ją średnio przez 40% czasu w ciągu roku, ale zdarzają się sytuacje, w których jeden z bloków nie ma jej przez cały rok.

#4. Korytarze - notoryczny brak oświetlenia, pęknięte rury i zalania#5.#6.#7.#8. StołówkaW kolejce po jedzenie trzeba się ustawić jak najwcześniej, żeby wybrać te najlepsze porcje. Jedzenia i tak wystarcza jedynie dla 1/4 mieszkających tu studentów.

#9.#10. Stołówkowe jedzenieWybór ogranicza się do makaronu, ziemniaków, kotletów z kurczaka i kiełbasy. Codziennie jest to samo.

#11.#12.#13. Ziemniaki - na pół surowe, byle jak obrane#14.#15. Kapusta#16. Bufet#17. Sklep na kartkiMiesięczny czynsz w akademiku wynosi 55 euro, student dostaje w tej cenie kartki żywnościowe wartości 65 euro. Można je wykorzystać w każdym akademiku w Skopje. Teoretycznie towary tutaj są w połowie ceny sklepowej. W praktyce są droższe, a i tak zwykle nie ma niczego.

#18. "Soli brak"#19. WejścieBezdomny pies znalazł sobie suchy nocleg.

#20. Studencki pokójAlbo wyremontujesz sobie pokój za własne pieniądze, albo musisz ścigać konserwatora. Jednego na wszystkie 4 budynki.

#21.#22.#23.#24.#25. ToaletaW budynkach A i B są wspólne toalety, w V i G łazienka jest w każdym pokoju. Nie oznacza dużo większego komfortu.

#26.#27.Łazienka została doprowadzona do stanu jako takiej używalności dopiero po 2 miesiącach chodzenia za konserwatorem i hydraulikami (oraz przekupowaniu ich alkoholem).

#28.Jedna z najczystszych toalet w akademikach.

#29. Wspólne pryszniceZwykle na 3 kabiny działa tylko jedna.

#30.#31. Wspólna toaleta#32. KorytarzeTutaj doszło do zalania z pękniętej rury. Zalało 2 piętra, oczywiście nikt się tym nie zainteresował.

#33.Windy psują się kilka razy w tygodniu. Dla niektórych "szczęśliwców" oznacza to wspinaczkę na 15 piętro. Dwa lata temu urwała się jedna z wind w budynku B, na szczęście nikogo w niej nie było. Niedawno urwała się kolejna, tym razem ze studentem w środku - wylądował na obserwacji w szpitalu z ogólnymi potłuczeniami.

#34. Umywalka we wspólnej łazienceIdealne miejsce na poranne mycie zębów.

#35. Przypomnijmy w jakich warunkach spędzają wyrok skazańcy w Norwegii


Oglądany: 134985x | Komentarzy: 51 | Okejek: 507 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

20.02

19.02

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało