Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Forum > Grajdołek Mistrzów > Diablo III z perspektywy niedzielnego gracza, 6 lat po premierze
Sawpel
Sawpel Stulejman Wspaniały od 20 lipca 2009 | Gentlemen's club
2018-11-26 08:28:39 Zgłoś
Było w promocji, na PS4 w zestawie z nekromantą, kupiłem, tak żeby sobie czasem bez zobowiązań potrzaskać niemilców.

Pytanie, czy jest jakikolwiek sens rozpoczynania sezonów, jeśli ja nie mam pewności, że w danym miesiącu w ogóle zagram? Ile trwa sezon i czy jakoś szybciej idzie wbijanie poziomów? Czym się różnią sezony między sobą, bo buildy są różne na każdy sezon. Czy jakieś profity z tego będą poza sprawami kosmetycznymi?

Lecą mi prezenty dla znajomych, wysyłam je na bieżąco, one są automatycznie na poziom osoby otrzymującej czy nieświadomie rozsyłam niskopoziomowy syf?

--
"Więc kim ty jesteś? Tej siły cząstką drobną, co zawsze złego chce, lecz czyni tylko dobro" "Oh no, she's killing blind orphans! That's so evil, I mean which is great but blind orphans!" "Odmawianie kobiecie tańca to ignorowanie części jej osobowości. To zniewaga, którą niełatwo zapomnieć. Bowiem ona miała coś do zaoferowania: swoje oddanie. Przed mężczyzną, który z nią nie tańczy, nigdy nie otworzy swej duszy do samego końca."
satan_clause
satan_clause Superbojownik od 9 września 2004 | Stol(n)ica
2018-11-26 09:36:29 Zgłoś
Wprawdzie nie wiem dokładnie, czym się różni wersja na PS4, od tej na PC, ale gram w zasadzie od premiery, więc może coś rozjaśnię (z perspektywy PC).
- Każdy sezon trwają ok 4 miesięcy. Ostatni zaczął się we wrześniu, więc gdzieś w grudniu się skończy.
- Ogólnie opłaca się grać postacią sezonową, bo jest tam zazwyczaj więcej graczy niż na niesezonie, dzięki czemu można szybciej poziomy wbijać (im bliżej końca sezonu, tym mniej graczy ogólnie); ponadto, o ile będziesz grał na tyle, żeby przynajmniej zadania sezonowe wykonać, są za to różne nagrody (głównie graficzno-kosmetyczne), a i jeden cały zestaw dla jednej postaci można łatwo zdobyć.
- Buildy są na różnych sezonach inne, gdyż w każdym sezonie można zdobyć inny zestaw dla jednej klasy postaci (czyli, jeśli zdobędziesz zestaw dla Barbara, to dla innych klas trzeba będzie normalnie w grze wydropić). Do niedawna Blizzard jeszcze gmerał w statystykach zestawów (żeby była równowaga i żeby lepiej się nimi grało), więc buildy zmieniały się często. Teraz zmian w samej grze jest już niewiele, więc dużych zmian w buildach też już raczej nie ma.
- Po zakończeniu sezonu, postacie sezonowe stają się niesezonowymi, a zdobyte na sezonie poziomy mistrzowskie (tzw paragony) wchodzą do wspólnej puli dla wszystkich postaci niesezonowych, więc nic nie przepada.
- Z prezentami, to nie wiem - na PC tego chyba nie ma.
Ja sam gram w zasadzie już okazjonalnie, głównie Demon Hunterem - na początku sezonu robię zadania sezonowe, potem jeszcze na niesezonie wbijam kilka paragonów i zostawiam do następnego sezonu. Mam nadzieję, że pomogłem

--
Sawpel
Sawpel Stulejman Wspaniały od 20 lipca 2009 | Gentlemen's club
2018-11-26 09:43:59 Zgłoś
:satan_clause Tylko, że ja nie mam PS Plus więc i tak nie mogę grać z innymi graczami, jedynie lokalnie, więc sezon też robiłbym samemu. Jak często te zadania sezonowe się pojawiają?
Ostatnio edytowany: 2018-11-26 09:44:16

--
"Więc kim ty jesteś? Tej siły cząstką drobną, co zawsze złego chce, lecz czyni tylko dobro" "Oh no, she's killing blind orphans! That's so evil, I mean which is great but blind orphans!" "Odmawianie kobiecie tańca to ignorowanie części jej osobowości. To zniewaga, którą niełatwo zapomnieć. Bowiem ona miała coś do zaoferowania: swoje oddanie. Przed mężczyzną, który z nią nie tańczy, nigdy nie otworzy swej duszy do samego końca."
r_a_k
r_a_k Bojownik od 5 maja 2009 | Warszawa
2018-11-26 10:02:02 Zgłoś
do tego co :satan_clause dorzuciłbym:

- nowy sezon (ten który niedługo ruszy) będzie dość ciekawy pod kątem buildów, bo postać będzie mieć bonus do składania setów (np. zamiast 4 części wystarczą 3). Do tej pory dawał to konkretny pierścień, teraz będzie po prostu dla każdej postaci sezonowej.

- nie wiem jak jest teraz (ostatni raz grałem coś z 4 sezony temu..), ale kiedyś postać nie-sezonowa nie mogła grać z sezonowymi. A że większość ludzi robi postacie sezonowe - to "playerbase" jest zdecydowanie większy po tej stronie.

- nie ma żadnego powodu, żeby NIE zrobić postaci sezonowej na początek gry. Ile ugrasz to ugrasz (dokładnie tak samo jakbyś grał sezonową) - jak ugrasz dość nagrody/bonusy za zadania sezonowe to masz zysk na czysto, jak nie to wyjdzie dokładnie tak samo jakbyś utworzył niesezonową (tak jak napisał :satan_clause po zakończeniu sezonu postać z automatu robi się nie-sezonowa).

- z tą różnorodnością buildów na sezon to bym nie przesadzał. W tym sezonie to i owszem, różnice będą (w sensie, przez ten bonus do składania będzie różnica 1-2 przedmiotów w większości buildów), ale generalnie jeśli znasz już daną postać i jej sety, to mniej więcej wiesz jakie buildy są - zmienia się potencjał danego buildu, tj. to o ile poziomów Greater Rift dalej popchniesz (GR-y to takie mini-rajdy, które są głównym sensem gry po zakończeniu podstawowej kampanii)

- sety dla postaci zbiera się dość prosto. I to też nie jest tak, że zbierasz konkretnie i tylko dla tej postaci jaką grasz - potrafią Ci wypaść elementy setów dla innych klas, które potem możesz przerzucić na inne postaci (przez skrzynię). Problemem, jeśli już, jest zrobienie optymalnego, super-wydajnego, topowego buildu, bo po tym jak już zbierzesz _jakie-takie_ części na build, to zaczyna się polowanie na idealne staty. No ale to uroki RNG i grindu..

edit: wycięty kawałek o coopowaniu, skoro nie ma warunków.
Ostatnio edytowany: 2018-11-26 10:04:06

--
satan_clause
satan_clause Superbojownik od 9 września 2004 | Stol(n)ica
2018-11-26 10:17:33 Zgłoś
:Sawpel Jak już pisałem - nie wiem, jak to jest na plejaku, może i łatwiej gra się solo.
Co do zadań sezonowych, to są one dostępne od razu, tylko, że podzielone na rozdziały; po wykonaniu wszystkich zadań z pierwszego rozdziału odblokowuje się drugi, potem trzeci, itd. Po każdym rozdziale są jakieś nagrody. Można wykonać zadania z późniejszych rozdziałów wcześniej, ale i tak najpierw trzeba wcześniejszy ukończyć. po zrobieniu wszystkich rozdziałów, nowych już nie ma, więc w zasadzie nie ma co robić.

:r_a_k O, to nie wiedziałem o tym bonusie w nowym sezonie. Ciekawe, czy będzie się łączyło z PKW i będzie można mieć bonus za 6 przedmiotów, mając tylko 4 - byłaby możliwość mieć full bonusy z dwóch setów
I czy potem przejdzie to na niesezon...

--
r_a_k
r_a_k Bojownik od 5 maja 2009 | Warszawa
2018-11-26 10:21:13 Zgłoś
:satan_clause Z tego co wiem, to nie będzie się łączyć, po prostu efektywnie wyciągasz jeden slot więcej na ring/bonus z kostki. Zmienia to buildy gdzie byłeś własnie o pierścień "za mało". Przy czym tak jak pisałem, ja przestałem grać jakiś (w sumie spory) czas temu i jak mi coś wpadnie w ucho to głównie przez kanał
Rhykker'a (o nowym sezonie, na razie na PTR, mówi tutaj https://youtu.be/lZorelmnrCs )

--
satan_clause
satan_clause Superbojownik od 9 września 2004 | Stol(n)ica
2018-11-26 10:33:02 Zgłoś
:r_a_k
Tu jest wszystko opisane, też na razie dla PTR. Nieźle podkręcili zestawy. Zobaczymy, ile z tego wejdzie do gry.
https://us.diablo3.com/en/blog/22753282/patch-264-ptr-preview-11-19-2018

--
ugh_ps
ugh_ps Superbojownik od 21 listopada 2004
2018-11-26 12:08:32 Zgłoś
:satan_clause
A ja zapytam tak - od prawie 5 lat nie siadłem do wersji na PC. Warto w ogóle? Ostatnie co zrobiłem, to kupno DLC - tego o kucharzu z dziwnymi zakrzywionymi nożami, ale nawet po tym nie zagrałem.

--
You can run on for a long time Run on for a long time Run on for a long time Sooner or later God'll cut you down Sooner or later God'll cut you down
kashpir
kashpir Superbojownik od 11 lipca 2005 | Warszawa
2018-11-26 12:54:57 Zgłoś
:ugh_ps też nie grałem x-lat i ostatnio zainstalowałem. Odpaliłem, pograłem 10 minut i odinstalowałem - biegać w kółko po riftach żeby za setnym razem coś znaleźć już mnie nie bawi. Może ze znajomymi na ts-ie miałoby to sens, ale ze starych znajomych nikt nie gra.

--
Co tydzień te same cele: przeżyć do piątku, nie umrzeć do poniedziałku.
ser_visant
ser_visant Superbojownik od 29 marca 2004 | Wieś w Śródziemiu
2018-11-26 13:56:57 Zgłoś
Też wolę Diabolo na konsole, w moim przypadku XB1 - może kwestia bardziej intuicyjnego sterowania padem, niż klawiatura plus mysz? Może większy ekran? Jednak nie bawię się w sezony - może czas zacząć?

--
Nie ma złośliwości rzeczy martwych - Jest głupota ludzka...
catous
catous Superbojownik od 26 marca 2008 | Kielce
2018-11-26 14:09:26 Zgłoś
Kiedyś dostałem Diablo 3 za grosza do podkładki pod mysz. Nie opłacało się

--
Jesteś masochistą? Zostań administratorem - tam przynajmniej za to płacą:P
arabek
arabek Superbojownik od 13 lipca 2005 | ʃtʃɛtʃin floting gardeł
2018-11-26 14:11:16 Zgłoś
Ja tam lubię odmóżdżyć przy D]I[ na PS4. Sezony też grywam. Aczkolwiek rzadko mam zacięcie, żeby ciągnąć coś ponad podstawowe 4 poziomy wyzwań z sezonów.

--
Hello world! Thanks for creating me. I'll keep an eye on your stuff. Love, Gary.
Sawpel
Sawpel Stulejman Wspaniały od 20 lipca 2009 | Gentlemen's club
2018-11-26 14:27:29 Zgłoś
No ja dokładnie z tego powodu Diablo kupiłem, dla krótkich, szybkich sesji na odmóżdżenie. Nie zamierzam mu poświęcać więcej czasu, bo jak już czas na granie znajdę, to mam od tego inne tytuły. Diablo ma ten plus, że odpalam, czyszczę kilka plansz i mogę na spokojnie iść robić obiad

--
"Więc kim ty jesteś? Tej siły cząstką drobną, co zawsze złego chce, lecz czyni tylko dobro" "Oh no, she's killing blind orphans! That's so evil, I mean which is great but blind orphans!" "Odmawianie kobiecie tańca to ignorowanie części jej osobowości. To zniewaga, którą niełatwo zapomnieć. Bowiem ona miała coś do zaoferowania: swoje oddanie. Przed mężczyzną, który z nią nie tańczy, nigdy nie otworzy swej duszy do samego końca."
Thurgon
Thurgon Superbojownik od 11 stycznia 2010 | Gdz.
2018-11-26 18:50:12 Zgłoś
Czej, ale sezony można robić bez + ? W sumie przegrałem w to 3 lata i nigdy nie robiłem nic sezonowego Co-op na plejaku jest świetny. Zresztą w ogóle wersja na pleja (jak dla mnie) sporo lepsza i bardziej grywalna.

--
Próżnoś repliki się spodziewał. Nie dam ci prztyczka ani klapsa. Nie powiem nawet:"Pies cię j...ł"- Bo to mezalians byłby dla psa
Sawpel
Sawpel Stulejman Wspaniały od 20 lipca 2009 | Gentlemen's club
2018-11-27 12:04:05 Zgłoś
Stwierdzam, że Diablo jest znacznie bardziej niedzielny gracz friendly. Pierwsze przejście, na trudnym, mam krytyki do 20 milionów dochodzące. Jak grałem gdy gra wyszła, to ja na maks paragonie nie miałem takiego dpsa

--
"Więc kim ty jesteś? Tej siły cząstką drobną, co zawsze złego chce, lecz czyni tylko dobro" "Oh no, she's killing blind orphans! That's so evil, I mean which is great but blind orphans!" "Odmawianie kobiecie tańca to ignorowanie części jej osobowości. To zniewaga, którą niełatwo zapomnieć. Bowiem ona miała coś do zaoferowania: swoje oddanie. Przed mężczyzną, który z nią nie tańczy, nigdy nie otworzy swej duszy do samego końca."
arabek
arabek Superbojownik od 13 lipca 2005 | ʃtʃɛtʃin floting gardeł
2018-11-27 14:13:05 Zgłoś
I na PRO w 4k HDR... a nie wróć, nie dodali obsługi HDR, ale w 4k i tak nieźle wygląda.

--
Hello world! Thanks for creating me. I'll keep an eye on your stuff. Love, Gary.
Sawpel
Sawpel Stulejman Wspaniały od 20 lipca 2009 | Gentlemen's club
2018-11-28 08:02:25 Zgłoś
:arabek Wysłałem Ci prezent Powiedz jaki to poziom przedmiotu jak możesz

--
"Więc kim ty jesteś? Tej siły cząstką drobną, co zawsze złego chce, lecz czyni tylko dobro" "Oh no, she's killing blind orphans! That's so evil, I mean which is great but blind orphans!" "Odmawianie kobiecie tańca to ignorowanie części jej osobowości. To zniewaga, którą niełatwo zapomnieć. Bowiem ona miała coś do zaoferowania: swoje oddanie. Przed mężczyzną, który z nią nie tańczy, nigdy nie otworzy swej duszy do samego końca."
arabek
arabek Superbojownik od 13 lipca 2005 | ʃtʃɛtʃin floting gardeł
2018-11-28 13:12:48 Zgłoś
Hę? To tak jeszcze można?

--
Hello world! Thanks for creating me. I'll keep an eye on your stuff. Love, Gary.
Sawpel
Sawpel Stulejman Wspaniały od 20 lipca 2009 | Gentlemen's club
2018-11-28 13:13:39 Zgłoś
:arabek Wczoraj mi jakaś legenda poleciała dla "arabek" to wysłałem :P

--
"Więc kim ty jesteś? Tej siły cząstką drobną, co zawsze złego chce, lecz czyni tylko dobro" "Oh no, she's killing blind orphans! That's so evil, I mean which is great but blind orphans!" "Odmawianie kobiecie tańca to ignorowanie części jej osobowości. To zniewaga, którą niełatwo zapomnieć. Bowiem ona miała coś do zaoferowania: swoje oddanie. Przed mężczyzną, który z nią nie tańczy, nigdy nie otworzy swej duszy do samego końca."
brogman
brogman Grobman od 2 lutego 2006
2018-11-28 14:06:39 Zgłoś
Diablo 3 jest nudne, przeszedłem raz, a potem zacząlem z kumplem w Couch Co-Opie, ale znudziło nas.

Diablo 3 nie ma klimatu jak dla mnie, i nawet nie jest ładne.
Wolę dark souls

--
arabek
arabek Superbojownik od 13 lipca 2005 | ʃtʃɛtʃin floting gardeł
2018-11-28 20:29:00 Zgłoś
:sawpel a faktycznie. dawno niesezonowo nie odpalałem. podziękował.
Ostatnio edytowany: 2018-11-28 20:29:17

--
Hello world! Thanks for creating me. I'll keep an eye on your stuff. Love, Gary.
Sawpel
Sawpel Stulejman Wspaniały od 20 lipca 2009 | Gentlemen's club
2018-11-28 23:37:37 Zgłoś
:arabek Nie ma sprawy, pytanie pozostaje, to jest przedmiot z mojego czy Twojego poziomu? :p Ja nie mam 70tki wbitej.

--
"Więc kim ty jesteś? Tej siły cząstką drobną, co zawsze złego chce, lecz czyni tylko dobro" "Oh no, she's killing blind orphans! That's so evil, I mean which is great but blind orphans!" "Odmawianie kobiecie tańca to ignorowanie części jej osobowości. To zniewaga, którą niełatwo zapomnieć. Bowiem ona miała coś do zaoferowania: swoje oddanie. Przed mężczyzną, który z nią nie tańczy, nigdy nie otworzy swej duszy do samego końca."
arabek
arabek Superbojownik od 13 lipca 2005 | ʃtʃɛtʃin floting gardeł
2018-11-29 13:04:22 Zgłoś
:sawpel twojego

--
Hello world! Thanks for creating me. I'll keep an eye on your stuff. Love, Gary.
Sawpel
Sawpel Stulejman Wspaniały od 20 lipca 2009 | Gentlemen's club
2018-11-29 14:09:13 Zgłoś
Czyli dopóki nie wbiję 70tki to rozsyłam syf, o to mi chodziło, dzięki, kolejne będą już raczej uniwersalne

--
"Więc kim ty jesteś? Tej siły cząstką drobną, co zawsze złego chce, lecz czyni tylko dobro" "Oh no, she's killing blind orphans! That's so evil, I mean which is great but blind orphans!" "Odmawianie kobiecie tańca to ignorowanie części jej osobowości. To zniewaga, którą niełatwo zapomnieć. Bowiem ona miała coś do zaoferowania: swoje oddanie. Przed mężczyzną, który z nią nie tańczy, nigdy nie otworzy swej duszy do samego końca."
Forum > Grajdołek Mistrzów > Diablo III z perspektywy niedzielnego gracza, 6 lat po premierze
Aby pisać na forum zaloguj się lub zarejestruj