Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Forum > Kawały Mięsne > Anegdoty
bulcyk22
bulcyk22 - Wiekowy Bojownik · 4 miesiące temu

Reżyser i scenarzysta Jerzy Kawalerowicz negocjował z zachodnim dystrybutorem warunki upowszechnienia filmu „Pan Wołodyjowski” Jerzego Hoffmana. Wszystkie szczegóły były już domówione, pozostał ostatni - tytuł filmu.
- Przecież wiadomo, jaki jest tytuł filmu - powiedział zdumiony tą wątpliwością Kawalerowicz.
- Oczywiście, wiemy - „Pan Wołodyjowski” - ale czy pomyślał pan, jak to będzie brzmiało po angielsku albo po niemiecku? Przecież tytuł musi zainteresować widza.
- To co pan proponuje? - spytał Kawalerowicz.
- „Siódmy najazd Tatarów” - odpowiedział dystrybutor.
- Dlaczego siódmy?
- Widzi pan, już się pan zainteresował!
..................

DANIELLE DARRIEUX* powiedziała kiedyś: Możliwe, że mężczyźni są inteligentniejsi od kobiet, ale jednak nie słyszałam nigdy, żeby kobieta wyszła za mąż za głupiego mężczyznę tylko dlatego, że on ma ładne nogi...
Alosza Awdiejew, "Opowiem ci kawał", wydawnictwo Mando, Kraków 2020, s. 45.
..................

ZUZANNA ŁAPICKA: (...) Czy nie jest tak, że chętniej zakochujemy się, gdy wydaje nam się, że on nie poradziłby sobie bez nas? Kiedyś ze wzruszeniem obserwowałam ciocię podtrzymującą pod rękę wuja: "Stefan, jeszcze jeden stopień" - szeptała mu z czułością. "To wiem - odpowiedział zniecierpliwiony wuj - ale wsiadam czy wysiadam?".
.................

Odpowiedzi na listy, jakie udzieliła WISŁAWA SZYMBORSKA niedoszłym poetom i pisarzom na łamach ''Życia literackiego'' (część 3):
1. Nowelka kryminalna wcale nie gorsza od tych, które zdarza się czytać w ''Panoramie''. Nie lekceważymy bynajmniej tego rodzaju, bo to przecież jedyne, co można czytać z jako taką uwagą w poczekalni u dentysty. Ale prawdziwa literatura rozpoczyna się wtedy, kiedy żywe postacie intrygują bardziej od tajemniczych zwłok.

2.''Pożegnanie lata wypływa jak pierś biała z tuniki klejnotem spiętej...'' - Nasuwa się wiele pytań: dlaczego jak pierś, czemu koniecznie biała, czemu wypływa, dlaczego z tuniki. Dalszy ciąg wiersza pozostawia nasz niepokój bez odpowiedzi. Pojawia się natomiast Adam kuszony przez węża, co jest śmiałą nowością, która jednak nie przyjmie się chyba. Ludzkość z dużą przyjemnością przyswoiła sobie pogląd, że to Ewa jest wszystkiemu winna.

3. Dziatki biegną do szkoły tupu-tupu-tup, podczas gdy deszczyk kapu, kap albo śnieżek ciapu, ciap... Cio to? Ależ oczywiście, to wierszyki dla dzieci pisane przez różne straszliwe niewiasty. Pragnie Pani dołączyć do ich grona. Nie możemy zabronić, ale błagamy o litość dla naszych pociech, które od takiej literatury uciekają hyc, hyc, hyc.
CDN

anegdoty o sławnych Polakach (fb)
anegdoty teatralne, filmowe i muzyczne (fb)

somsiad
somsiad - Superbojownik Klasyczny · 4 miesiące temu

--
Tango Alpha Xray Alpha Tango India Oscar November India Sierra Tango Hotel Echo Foxtrot Tango

k0curek
k0curek - Superbojownik · 4 miesiące temu
Szymborska to była kobieta z jajem.

buddy
buddy - Superbojownik · 4 miesiące temu
Super wybór, dzięki.

--
yeah, right...
Forum > Kawały Mięsne > Anegdoty
Aby pisać na forum zaloguj się lub zarejestruj