Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Forum > Kawały Mięsne > Anegdoty
bulcyk22
bulcyk22 - Wiekowy Bojownik · 3 miesiące temu
Ksiądz profesor Józef Tischner lubił zdrzemnąć się po obiedzie.
- Proszę mnie nie budzić - mówił - chyba, żeby ogłosili, że zniesiono celibat.
.................

Gdy Broniewski bardzo „zmęczony” wysiadł z samolotu na moskiewskim lotnisku, jeden z witających go oficjeli zaproponował:
- Towarzyszu Broniewski, może usiądziemy na chwilę?
- Ja tu u was już siedziałem - odrzucił propozycję poeta.
(Broniewski „przesiedział” 13 miesięcy w więzieniu na Łubiance w Moskwie)
..................

W teatrze jest próba, HAŃCZA siedzi przy stole, nie rusza się. Scena nieco statyczna, więc młody reżyser mówi do niego: panie Władysławie, może byśmy jakiś ruch zrobili, jakąś sytuację zagrali. A Hańcza: oczywiście, to gdzie mam usiąść?
.................

Artur Barciś*: Pamiętam spotkanie z IRENĄ KWIATKOWSKĄ. Miałem zaszczyt z nią grać w spektaklu ,,Z rączki do rączki’’. Byłem zachwycony, że mogłem ją wieźć moim samochodem do Łodzi, bo podczas tej podróży opowiedziała mi prawie całe życie. Kiedy mijaliśmy Pruszków, powiedziała: ,,O, tutaj się znaleźliśmy, kiedy Niemcy wygonili nas z Warszawy, a tutaj w tych kartoflach, ukryłam się, gdy uciekałam z konwoju… Pewien chłop mnie zobaczył, a ja się bałam, że on mnie wyda, więc kopnęłam go w jaja i uciekłam’’.
...................

Dialog z salonu Empik w Warszawie. Przychodzi ojciec z córką i pyta sprzedawcy:
- Czy jest ''Krótki film o zabijaniu?''.
Tamten troskliwie pochyla się nad komputerem, by po dłuższej chwili odpowiedzieć:
- Niestety wszystkie filmy mają mniej więcej dwie godziny.
..................

KUBA WOJEWÓDZKI wspomina początki swojej pracy w telewizji: (...) Kierownicy produkcji byli często starej daty i lubili świętować co popadło. Przyjazd na plan, to po kielichu. Przyjazd zespołu, który miał przyjechać, to po kielichu. Rozpoczęcie zdjęć, to po kielichu. Przerwa w zdjęciach, to po kielichu. Byli świetnymi kierownikami produkcji swych uzależnień. Apetyt na gorzałę mieli tak wielki, że można by na niego zaciągnąć kredyt hipoteczny. Mieli takie powiedzenie: ''Jaka jest ulubiona flaszka kierownika produkcji?''. ''Następna''. Byli mu niesłychanie wierni.

anegdoty o sławnych Polakach (fb)
anegdoty teatralne, filmowe i muzyczne (fb)

somsiad
somsiad - Superbojownik Klasyczny · 3 miesiące temu

--
Tango Alpha Xray Alpha Tango India Oscar November India Sierra Tango Hotel Echo Foxtrot Tango

joemamut
joemamut - Superbojownik · 3 miesiące temu
@bulcyk22 Nie wiem, jak reszta, ale z moich empikowych doświadczeń to o sprzedawcy musi być szczerą prawdą. W moim przypadku panienka nie wiedziała, jak się pisze Proust, gdy powiedziałem jej to nazwisko i że chodzi mi o "W poszukiwaniu straconego czasu".

Michelek
Michelek - Superbojownik · 3 miesiące temu
@joemamut żona kiedyś poszukiwała pewnej trylogii. W Empiku niezwykle miły sprzedawca stwierdził, że co prawda nie mają części pierwszej i mieć w znanej przyszłości nie będą, ale może jej zaproponować od ręki część trzecią, a drugą mogą sprowadzić i już za 3 dni będzie można ją odebrać w sklepie.
Forum > Kawały Mięsne > Anegdoty
Aby pisać na forum zaloguj się lub zarejestruj