Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Forum > Hyde Park V > Finta w fincie, zwód we wzwodzie...
Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
wisz-nu - Superbojownik · 2 miesiące temu
Czyli Putin jest zły, ale nie szalony, prawie jak mąż stanu - myśli o następnym pokoleniu Rosjan, ale dał się ograć Stanom.

Ciekawa analiza - warta uwagi:

https://next.gazeta.pl/next/7,151003,28369106,putin-jako-pozyteczny-idiota-bidena-dzieki-tej-wojnie-usa.html

--
Wszelkie prawa zastrzeżone. Czytanie niniejszego tekstu bez pisemnej zgody surowo wzbronione.

Jez_z_lasu
Amen. Aż szkoda trochę Rosjan, że dają się tak ogrywać, a jednocześnie nie mają wyobraźni lub sił żeby sami sobie pomóc.

--
Azathanai. My penis has lead me to places I wouldn't even go with a gun. Believer.

Yoop
Yoop - Superbojownik · 2 miesiące temu
@Jez_z_lasu "Aż szkoda trochę Rosjan" znowu jakiś niepewny towar bierzesz?

A ten wywiad, to zwracam uwagę, pomiędzy nieobiektywnym publicystą i człowiekiem, którego nie znam, ale możliwe że kompetentnym, tyle że chyba nie w wojskowości.

Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
wisz-nu - Superbojownik · 2 miesiące temu
@Yoop no nie w wojskowości, ale w geopolityce - rozmówca wygląda wiarygodnie.

--
Wszelkie prawa zastrzeżone. Czytanie niniejszego tekstu bez pisemnej zgody surowo wzbronione.

peposlaw
peposlaw - Superbojownik · 2 miesiące temu
@wisz-nu geopolityka jest terminem zupełnie nadużywanym i bardzo popularnym dzięki humbugom takim jak Bartosiak. Zamiast geopolityka użyłbym raczej -
"zorientowany nie w wojskowości, ale w polityce międzynarodowej". Geopolityka zajmuje się zależnościami politycznymi w oparciu o geograficzne warunki.

--
***** ***, konfederację i ruskich

Jez_z_lasu
@Yoop
Sarkazm Obywateli trochę szkoda, bo zawsze byli wykorzystywani bardziej krwiożerczo niż na zachodzie przez elity jakiegokolwiek ustroju i degenerowani do niskiego poziomu przez ich "pomysły". Ale spoko, na litość sobie nie pozwalam, nie podoba mi się ich sposób traktowania życia i niezmiennie cieszę się, że jego rozprzestrzenianie jest powstrzymywane. Na litość przyjdzie czas po wszystkim.
#magnifique

--
Azathanai. My penis has lead me to places I wouldn't even go with a gun. Believer.

nevya
Nie jestem fanem "geopolityki", a już w szczególności takiej, w której Rosja ma jakiś głębszy plan, ale jestem w stanie zaakceptować, że tak może być. No więc skoro już przyjąć, że Rosja walczy o swoją daleką przyszłość, perspektywy globalne, utrzymanie mocarstwowości itd., to można jeszcze jakoś wytłumaczyć sobie, dlaczego to wszystko robią. Łatwiej zrozumieć, że ktoś rozpoczyna wojnę z jakiegoś praktycznego powodu, a nie, że robi to z powodu niezbyt logicznych przekonań.

Tylko wtedy trzeba zaznaczyć, że Rosja od samego początku robi wszystko chujowo i stosuje kolejne złe rozwiązania na stworzone przez siebie problemy.

A co ciekawe, to nie tylko w tym artykule pojawiają się tezy, że postępowanie Rosji jest tylko efektem utrzymania chwiejącego się imperium, w które wierzą chyba przede wszystkim sami Rosjanie.

Rosja od początku idzie na skróty i wybiera najgorsze rozwiązania i to na poziomie takich szczegółów jak schizofreniczna dekomunizacja, gdzie dzisiaj Rosja nawiązuje do tradycji carów i bolszewii jednocześnie. Najważniejsza wydaje się być jednak przepotężna korupcja i ignorowanie potrzeb społecznych. No ale może bez tego nie udałoby się utrzymać koniecznego do odbudowania imperium jednowładztwa

Tylko że biorąc pod uwagę politykę kraju trudno nie odnieść wrażenia, że to wymówka człowieka, który tworzy wielopoziomową teorię spiskową aby jakoś uzasadnić swoją chciwość i kradzieże.

A tak swoją drogą to mam wrażenie, że przypadek Rosji jest starciem geopolityki z psychologią. Z jednej strony wszystko jest świadome, zaplanowane, Putin jest sprytnym graczem z pełnym dostępem do danych, z drugiej zaś działania Putina motywowane są nacjonalistyczną ideologią, a on cierpi na typową dla władców odklejkę, natomiast cały system władz polega na okłamywaniu wszystkich, łącznie ze sobą. Ciężko wybrać

poradnia
poradnia - Dziunia gównoburzanka · 1 miesiąc temu
@nevya na psychologa jest tu stanowczo zbyt późno, przypadek Kacapii jest starciem z psychiatrią. Myśli i gotowość pacjenta do autodestrukcji i destrukcji już dawno zmieniła się z manifestacji biernej w czynną, i na dodatek eskaluje.

nevya
@poradnia , ale pisz z szacunkiem - Księstwo Wielkiej Kacapii.

Nie wiem czy tylko męczysz dupę, czy po prostu nic nie zrozumiałeś - czy psycholog, czy psychiatria to mało istotne, chodzi o to, czy za działaniami Rosji stoi psychologia czy pragmatyzm, czy to wiara w swoją wyjątkowość, konieczność odtwarzania Rusi, czy też zwykły, pragmatyczny interes, pozwalający albo się wzbogacić, albo uniknąć jeszcze większej biedy.

Nie wiem nawet jak to rozstrzygnąć brzytwą Ockhama, bo z jednej strony pragmatyczne interesy są logiczne, z drugiej mechanizmy psychologiczne najbardziej przyziemne, a przez to najbardziej prawdziwe. Do państwa pasuje pragmatyzm, ale po swoim rządzie możemy zauważyć, że jednak ideologia ryje banię, a Rosja to z kolei zwykłe państwo mafijne, gdzie jakaś klika się zabarykadowała i ich zdolności osądu nie należy cenić bardziej niż zwykłych przestępców.

Jeśli za tym wszystkim stoi psychologia to należy zadać sobie pytanie jak to możliwe, że to wszystko jakoś działa. Oczywiście, Rosja przegrywa biorąc pod uwagę jej wyobrażenia o sobie i ambicje, ale coś tam im się udało zrobić na froncie, ale przede wszystkim wydaje mi się, że bardzo skutecznie działała w zakresie wojny hybrydowej i propagandy medialnej, tej niejawnej, w Europie i na świecie - to bym uznał za nadzwyczaj sprawne. Z drugiej strony mieliśmy już Adolfa, który był chyba jeszcze mniej zrównoważony i osiągnął raczej więcej, więc może i nie ma się czemu dziwić.

poradnia
poradnia - Dziunia gównoburzanka · 1 miesiąc temu
@nevya oczywiście, że w trosce o własną ignorancję prędzej zarzucisz komuś nierozumienia lub męczenie dupy, niż przyznasz się do nieodróżnienia protetyka od stomatologa

nevya
@poradnia , czyli tak jak myślałem nie słyszałem jeszcze o mechanizmach psychiatrycznych w postępowaniu człowieka.

poradnia
poradnia - Dziunia gównoburzanka · 1 miesiąc temu
@nevya ja też nie, a o leczeniu psychiatrycznym słyszałeś?

Michelek
Michelek - Superbojownik · 1 miesiąc temu
Moderatorzy pewnego forum, na którym swego czasu aktywnie dyskutowałem mieli bardzo pożyteczny zwyczaj - wszelkie offtopy i prywaty wywalali z merytorycznego wątku do tak zwanej DM (Dupy Maryny). Ja wiem, że to HP, ale nieśmiało podsuwam ten pomysł tutejszym władzom - z tego, co widziałem, nie tylko ja mam dość sprowadzania niemal każdej dyskusji w gorącym temacie do przepychanek na poziomie piaskownicy...

nevya
@poradnia , biorąc pod uwagę, że w całym tym wątku nikt nie pisze o psychiatrii to wnioski są dwa:
a) nie słyszałeś nigdy o leczeniu psychiatrycznym
b) słyszałeś o nim bardzo, bardzo często

Podciągając wątek pana @Michelek , dostrzegasz w ogóle to co robisz? Kanalizujesz każdą dyskusję na poziomie semantyki. Zawsze wybierasz jakieś słowo, wyrażenie lub zdanie, w głowie dorabiasz sobie, że musi to świadczyć o czymś zawoalowanym i zaczynasz do znudzenia wiercić dziurę w dupie i jedynym lekarstwem na to jest ignorowanie Ciebie, bo swój zabieg potrafisz powtarzać w nieskończoność. Na przykładzie tego wątku - to o czym piszesz cokolwiek zmienia, cokolwiek znaczy, ma jakikolwiek sens? Dawaj, podziel się tym, co sobie ubzdurałeś, bo najwyraźniej sprawa jest warta roztrząsania Potraktuj to jako życzliwą prośbę o refleksję, zdarza Ci się czasem coś sensownego napisać, ale póki co tonie to w gównie boksowania się o słówka
Ostatnio edytowany: 2022-04-29 16:19:03

poradnia
poradnia - Dziunia gównoburzanka · 1 miesiąc temu
@nevya biorąc pod uwagę, że przypadek relacji pochorowanych sowietów ze światem, kwalifikujesz jako nadający się do pracy z psychologiem, wyraźnie sugeruje, że mamy do czynienia nie tyle z błędem diagnostycznym, co z konsekwentną próbą racjonalizowania i umniejszania dokonywanych przez nich zbrodni.

poradnia
poradnia - Dziunia gównoburzanka · 1 miesiąc temu
@nevya co do próśb, to jedną jesteś w plecy, więc może zanim spełnię twoją, pochylisz się nad wytłumaczeniem poniższego tekstu?

"...a przykra prawda jest taka, że po latach głaskania i chuchania ludzie znowu okazali się obrzydliwym motłochem, który spali czarownicę."?

nevya
@poradnia , dobrze, ważne żeby uczynić pierwszy krok. W takim razie czy mógłbyś wskazać na zdanie, w którym chciałbym leczyć sowietów psychologicznie?

nevya
@poradnia , oczywiście, od razu wyjaśnię, że wcześniej zignorowałem prośbę, bo domyślałem, że po prostu ma zmierzać do klasycznej obstrukcji, tym bardziej, że zdanie wydawało mi się dość proste do interpretacji.

Przez ostatnie lata znacząco podniósł się poziom edukacji, która w zasadzie w całości oparta jest o dowody naukowe. Poza tym treści edukacyjne można uznać za liberalne - na lekcjach polskiego nauczyciele rozprawiają się z zabobonami, nietolerancją i innymi prymitywnymi zachowaniami człowieka jako zbiorowości, spędzamy w szkole długie godziny, a na dobitkę dostajemy liberalne w przekazie filmy, które akcentują wagę indywidualizmu i kpią z mentalności tłumu. Wszystko po to, żeby dojść do momentu w którym ktoś krzyczy, że Żydzi porwali dziecko na macę, a tłum ludzie w XXI wieku leci dokonać linczu, nie zadając sobie zbędnych pytań.
Ostatnio edytowany: 2022-04-29 16:48:37

poradnia
poradnia - Dziunia gównoburzanka · 1 miesiąc temu
@nevya jak na wuefistę, przyznam odważna konkluzja. Naprawdę nie dostrzegasz ani krzty dysonansu w pitoleniu o podobieństwie stosów i legendarnej krwawej macy ze złością na zaburzoną nację od 65 dni mordującą i gwałcącą niewinnych cywili, dzieci oraz straszącą świat atakiem nuklearnym? Serio?

Pisząc, "...przypadek Rosji jest starciem geopolityki z psychologią...", dałes dosyć szerokie pole do interpretacji, które zawęziłem uściślając, że na psychologa jest stanowczo za późno. A że jasnym jest podmiot leczenia, to i wyszło całkiem zgrabne nawiązanie. Czego nie rozumiesz?

nevya
@poradnia , nie dostrzegam, bo zarówno w przypadku czarownic, żydów i Rosjan złość jest ulokowana w innym miejscu niż faktyczny obiekt agresji/źródło cierpienia. Jeżeli ktoś postanawia odreagowywać na przypadkowych osobach to znaczy, że niewiele wyniósł ze szkoły i filmu. Prawda jest jednak taka, że to atawistyczny instynkt, który edukacja może łagodzić, ale najwyraźniej nie może wyeliminować.

"dałes dosyć szerokie pole do interpretacji", nie, nie dałem, sam sobie postanowiłeś to szeroko zinterpretować. Ja omawiałem potencjalne źródła zachowań, a Ty dalej wymyśliłeś sobie leczenie w jakiejś skomplikowanej, jasnej najwyraźniej tylko dla Ciebie, nadinterpretacji. Więc to tyle z mojej strony. Nie bardzo widzę sens rozmawiać o tym, o czym nigdy nie napisałem.
Ostatnio edytowany: 2022-04-29 17:39:03

poradnia
poradnia - Dziunia gównoburzanka · 1 miesiąc temu
@nevya "Prawda jest jednak taka, że to atawistyczny instynkt, który edukacja może łagodzić, ale najwyraźniej nie może wyeliminować."

Brawo! Zrozumiałeś

Inna łącząca się z powyższą, powszechnie obowiązująca prawidłowość jest taka, że agresja wywołuje u jej ofiar lub potencjalnych ofiar stan zagrożenia skutkujący, uwaga... również agresją. I nadal nie widzę sensu w porównywaniu zachowania wobec czarownic i mitycznych Żydów od macy z właśnie mordującymi ludzi orkami mającymi poparcie wśród ponad 80% orek siedzących i przyklaskujących w Kacapii, przepraszam, w Księstwie Wielkiej Kacapii, zbrodniom dokonywanym na niewinnych ludziach.

nevya
@poradnia , nie chcę mi się powtarzać nieustannie tego samego. Zakatowany Żyd nie zrobił niczego ponad to, że urodził się Żydem. Męczenie Rosjan za bycie Rosjanami ma dokładnie tyle samo sensu. Oczywiście oderwanie od kontekstu nie sprzyja dobrym wnioskom, więc tylko przypominam, że niektórzy wprost nawoływali do dyskryminacji niezależnie od poglądów i postaw, a inni im wtórowali i w tym jest cały problem. Jeśli mimo wszystko chciałbyś znowu napisać o sondażu to tylko wspomnę, że "ale 80%" przypomina powtarzanie "ale w Talmudzie o gojach piszą...".
Ostatnio edytowany: 2022-04-29 18:24:38

poradnia
poradnia - Dziunia gównoburzanka · 1 miesiąc temu
@nevya sorry przyjacielu, te ponad 80% jest oficjalną liczbą podawaną przez środki masowego przekazu i nic mnie to nie obchodzi, że na tych mediach trzyma łapska ruska mafia. Przekaz taki idzie, na tę chwilę są mordowani niewinni ludzie i co zrobisz jak nic nie zrobisz. Szkoda mi tej inaczej myślącej mniejszości, ale nie moimi oni są ofiarami, więc się ani wykrwawiać, ani dawać wbijać w poczucie winy z tej przyczyny nie zamierzam, a i nikomu tego nie polecam.

A w Talmudzie? A w Talmudzie goje rzeczywiście mają przesrane, ale po co o tym mówić, to niedobra jest...

nevya
"sorry przyjacielu, te ponad 80% jest oficjalną liczbą podawaną przez środki masowego przekazu"

Sorry przyjacielu, ale to wygląda jak wygodna wymówka do napierdalania żyda. Nie można powoływać się na jakieś źródło jako argument w poważnej sprawie i lekceważyć wątpliwości co do jego prawdziwości. Poza tym 80% według najnowszych odkryć matematycznych to 20 p. proc. mniej niż 100%, więc też wypada w nowoczesnym i oświeconym społeczeństwie zachować wstrzemięźliwość. Jeżeli nie chcesz się wykrwawiać ani dawać wbijać w poczucie winy to nie rozumiem czemu polemizujesz z oczywistościami.
Ostatnio edytowany: 2022-04-29 18:56:17

poradnia
poradnia - Dziunia gównoburzanka · 1 miesiąc temu
@nevya "Sorry przyjacielu, ale to wygląda jak wygodna wymówka do napierdalania żyda"

Przykro mi stary, ale chyba w twoim świecie W moim, oznacza kod czerwony i wzmożoną czujność. Za trociny w łbach prawicowych degeneratów nie odpowiadam tak samo, jak za słodko pierdzącą retorykę lewicowych jednorożców

Servin
@Michelek O! I wreszcie będzie można swobodnie rozmawiać jak w Rosji

--
A na HaPe to jeszcze tylko nasrać na środku.

Michelek
Michelek - Superbojownik · 1 miesiąc temu
@Servin nie zrozumiałeś. Niezwykle interesującą dyskusję w stylu:
-ty jesteś pedofilem!
- a ty mordercą!
będzie można prowadzić dalej, tylko w innym miejscu. Na forum, o którym wspominałem, był to specjalny wątek, do którego modzi przerzucali takowe wpisy, a adwersarze mogli dalej swobodnie obrzucać się błotem. W oryginalnym wątku pozostawały posty (w miarę) merytoryczne.
To rozwiązanie miało także taką zaletę, że z braku klakierów takie pyskówki szybko umierały śmiercią naturalną.
Ale oczywiście rozumiem, że na JM takim miejscem jest cały HP, a to, że pojawiają się tutaj ciekawe tematy, to już nie wina redakcji, więc potraktuj mój wpis jako marudzenie tetryka i dalej baw się dobrze!

Servin
@Michelek zrozumiałem, zwyczajnie podkreślam że jesteś krótkowzroczny.

--
A na HaPe to jeszcze tylko nasrać na środku.

Servin
A odnosnie dyskusji psychopatów, napiszę tyle. Jeden z nich zwyczajnie pisze ze rabujacy, gwalcacy i mordujacy ruscy są niewinni, bo takie mieli rozkazy i nic nie poradzisz. W dodatku poza pracą to są spoko ziomki Nawet czasem szlugiem poratują... Nawet nawet pozwolą wyprać ciuchy w swojej zapasowej pralce...
Ostatnio edytowany: 2022-04-30 11:31:28

--
A na HaPe to jeszcze tylko nasrać na środku.

Michelek
Michelek - Superbojownik · 1 miesiąc temu
@Servin sorry, ale nie dam się wciągnąć w to bagienko. EOT z mojej strony.
Forum > Hyde Park V > Finta w fincie, zwód we wzwodzie...
Aby pisać na forum zaloguj się lub zarejestruj