Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Forum > Hyde Park V > Można sobie kupić konika biłgorajskiego.
pies_kaflowy
A można też tylko pooglądać. Najlepiej w Roztoczańskim Parku Narodowym, do odwiedzenia którego serdecznie zapraszam o każdej porze roku.
A co do koników biłgorajskich, to nazywane częściej konikami polskimi, są bardzo przyjaznymi dla człowieka zwierzętami.

Jest to polska rasa konia późno dojrzewającego, w typie konia prymitywnego, długowiecznego, odpornego na choroby i trudne warunki utrzymania. Koniki polskie mają twardy róg kopytowy, pozwalający pracować niepodkutym na twardym podłożu.Koniki biłgorajski charakteryzuje przede wszystkim ogromna ufność do człowieka, która umacnia się w miarę obcowania z nim.

Spokojny temperament wyróżnia koniki polskie na tle innych ras koni. Są one także pilnymi obserwatorami otoczenia, z racji bliskiego kontaktu z naturą, przez co potrafią bardzo energicznie zareagować w obliczu zagrożenia. Koniki polskie są rasą odporną na złe warunki atmosferyczne, mają zdolność rekompensacji wzrostu i rozwoju (dobrze znoszą okresowe niedobory paszy, szczególnie w okresie zimy, które nadrabiają latem). Ponadto są zaradnie w zdobywaniu pokarmu i dobrze wykorzystują paszę. Klacze są bardzo płodne i rodzą źrebięta do późnego okresu życia.


Koniki są zwierzętami stadnymi i żyją w tzw. tabunie, złożonym z 8 klaczy matek, z których dwie z racji wieku nie zaźrebiają się, wraz z przychówkiem oraz ogier. W tabunie obowiązuje matriarchat, przewodnikiem stada jest najstarsza klacz, która prowadzi stado do nowych miejsc żerowania, schronienia przed deszczem, wiatrem mrozem, owadami.
Ogier odpowiedzialny jest za bezpieczeństwo i znajduje się zawsze w jego pobliżu, obserwując otoczenie. W trakcie wędrówek tabunu kroczy jako ostatni. Ponadto ogier tabunowy nie pozwala zbyt długo przebywać w stadzie młodym ogierom, które wypędza w wieku około 1 roku. W ten sposób nie dopuszcza do krycia klaczy przez inne ogiery. Wypędzone ogierki grupują się i tworzą tak zwane stado kawalerskie.


Z istniejącej w Roztoczańskim Parku Narodowym hodowli, można sobie aktualnie takiego konika zakupić i cieszyć się pięknym zwierzęciem, jak też ekologiczną kosiarka do trawy.


Przebywające w Roztoczańskim Parku Narodowym koniki polskie mają się bardzo dobrze i cały czas stado się powiększa. W związku z tym Park jak co roku sprzedaje część zwierząt. Tym razem w ofercie jest dziewięć klaczy i cztery ogiery. Najstarsze ze zwierząt ma 18 lat i jest to ogier Hektor, z kolei najmłodsze przyszły na świat wiosną 2019 roku. Cena jednego konika waha się od 1,6 tys. zł do 5,4 tys. zł.
Z zalet koników polskich wskazywane są dobre zdrowie, długowieczność, odporność na choroby, niewybredność pokarmowa, zdolności adaptacyjne do tego dochodzi wytrwałość i łagodny charakter. Niegdyś zwierzęta te wykorzystywano w gospodarstwach rolnych i sadowniczych obecnie spotkać je można głównie jako konie wierzchowe zarówno w rekreacji jak też w hipoterapii. Znakomicie sprawdzają się także w pielęgnacji krajobrazu poprzez wypasanie trawy.

https://www.lublin112.pl/mozna-miec-konika-jak-w-roztoczanskim-parku-narodowym-czesc-z-nich-wystawiono-na-sprzedaz/
Ostatnio edytowany: 2021-01-23 10:07:44

--

Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
tomcat_tc - Student prawa · 8 miesięcy temu
Ładna fryzura, z jakiej odżywki korzystasz?


Zachęciłeś, wybieram się na Roztocze poleżeć w tym roku, to i w parku poleżę

--
Jestem bohaterem :lasowego
Czarna lista- :gen_italia
Czy wspominałem już że jestem studentem prawa?

lujeran
lujeran - exSuperbojownik · 8 miesięcy temu
Niestety, nie wszystko jest takie piękne

Kiedy Krauze (tak, tak, TEN) trzymał konie i udostępniał je nieodpłatnie dzieciom autystycznym, były wśród koników zwyczajne kradzieje

Stoję ja sobie oparty plecami o płot i nagle czuję, że mi się rusza siatka trzymana w ręku.
Jeden konik wytknął łeb przez ogrodzenie i szperał wśród moich zakupów
Nie dawał się przekonać, że szampon i olej ryżowy nie są dla niego

Za to jak się narwało pęk rosnącego w pobliżu krwawnika, to można je było zaprowadzić wszędzie, nawet do domu
Wtedy zachowywały się jak narkomani

jabba_the_hutt
I co taki koń potrafi? Skoczy przez płot i się zesra.

--
https://dn.ht/picklecat/

Djbanan
Te koniki świetnie nadają się do hipoterapii, tylko dotacji już na nie nie ma. Zgadnijcie, który rząd ją upierdolił

--

waldek52
waldek52 - Superbojownik · 8 miesięcy temu
:djbanan Ten sam, który up*erwolił finansowanie telefonu zaufania dla dzieci z problemami, a teraz z wielkim hukiem chwali się obietnicami założenia takiego telefonu.

--
Nie lubię siebie sam. Za dobrze siebie znam (J.Sztaudynger)

Xanthus
:pies_kaflowy Ładnie, pięknie ale "Koniki są zwierzętami stadnymi i żyją w tzw. tabunie ... " - i kupienie sobie jednego, tak trochę mi się kłuci z dobrostanem tych przesympatycznych patatajków ... Ze 30 lat temu trzymali w Zbrosławicach około 4 sztuk - do hippoterapii właśnie.
Ostatnio edytowany: 2021-01-23 12:26:34

Peppone
Dzisiaj koniki biłgorajskie, jutro Kaflowy wrzuci fotki śniadania z jakiś pseudosalami


--
Pracuj u podstaw. Zaminuj fundamenty systemu. Wszelkie prawa do treści wrzutów zastrzeżone
Nie namawiam do łamania prawa. Namawiam do zmiany konstytucji tak, aby pewne czyny stały się legalne.

Fiol78
Fiol78 - Cesarz Narzekalni · 8 miesięcy temu
O, jest plan na emeryturę, kupię sobie wielką łąkę i sprawię sobie cały tabun. Nazwe te koniki według nicków Bojownictwa: będzie gogosiek, Happy, madzialena, terefetka itd...


A najbardziej parchatego, zyebanego i mikrego ogiera będę wołał kaflowy!

I będę tu relacjonował dramy między tymi konikami!

--
Od narzekania boli głowa i rozwolnienie gwarantowane!

Kwiateck
Kwiateck - Superbojowniczka · 8 miesięcy temu
:xanthus no właśnie - dwa koniki to minimum. A i pewnie nie pogardziłyby towarzystwem szkockiej krowy (lub dwóch), kozy (lub dwóch), może i świnki, i koniecznie kilku królików. W takim stadzie, oczywiście z dodatkiem psa i kota, żyłoby im się fantastycznie. Mnie też, ale mam za mały balkon

--
Jeśli nie możesz się nauczyć jeździć na słoniu, naucz się przynajmniej jeździć konno. - Co to jest słoń? - Rodzaj borsuka - wyjaśniła Babcia. Nie dzięki przyznawaniu się do ignorancji od czterdziestu lat cie­szyła się sławą znawczyni natury.

lujeran
lujeran - exSuperbojownik · 8 miesięcy temu
:kwiateck z kotami to one świetnie współżyją. Łazi kiciuś po żłobie, "czesze" koniowi grzywę, a ten najwyraźniej zadowolony. Obserwowałem to ze dwa lata z rzędu i nigdy nie widziałem konfliktu między nimi

Kwiateck
Kwiateck - Superbojowniczka · 8 miesięcy temu

https://youtu.be/dG0pbTItcDc

--
Jeśli nie możesz się nauczyć jeździć na słoniu, naucz się przynajmniej jeździć konno. - Co to jest słoń? - Rodzaj borsuka - wyjaśniła Babcia. Nie dzięki przyznawaniu się do ignorancji od czterdziestu lat cie­szyła się sławą znawczyni natury.

lujeran
lujeran - exSuperbojownik · 8 miesięcy temu
:kwiateck no właśnie Zastanawiałem się nawet czy to nie wspólnota interesów tak je łączy? Kot broni żłobu z ziarnem przed myszami, a za to koń pozwala mu na wszystko Faktem jest, że jak pan kot szedł brzegiem żłobu, to koń odsuwał na chwilę głowę, żeby mu dać spokojnie przejść

Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
mają swoje miejsce do bytowania

brood_k
brood_k - Boski Superbojownik · 8 miesięcy temu
Przeczytałem dwa razy szukając ukrytego "hape moje" A ić.

--
Kwartet ProForma
Sensoria
BKD

Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
:kwiateck Film bardzo fajny, ale zadałem sobie pytanie, o ile dłużej od kotów te konie żyją...
Forum > Hyde Park V > Można sobie kupić konika biłgorajskiego.
Aby pisać na forum zaloguj się lub zarejestruj