Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Forum > Hyde Park V > To tak wolno?
Yoop
Yoop Superbojownik od 9 maja 2006 | Poznań
2020-07-31 21:16:38 Zgłoś
"Nie dzieje się nic nieprzewidywalnego. To jest rezultat bardzo nieudanej polityki rządu, a w szczególności Ministerstwa Zdrowia w sprawie tłumienia epidemii, której tak naprawdę nie tłumimy od dłuższego czasu" powiedział Andrzej Sośnierz. poseł PiS.
(to z Onetu)

Od kiedy posłom PiS wolno krytykować rząd? Jeszcze bym rozumiał, gdyby to była jakaś podła menda z koalicyjnej partii, jakiś typ spod ciemnej gwiazdy z towarzystwa Zera. Ale szeregowy PiSowianin takie rzeczy? Chyba że to specjalnie celowane w zatopienie wypchanego po brzegi naszymi złotówkami galeonu, Szumiącego na falach malwersacji.


--
peposlaw
peposlaw Superbojownik od 22 sierpnia 2005 | Warszawa
2020-07-31 21:19:07 Zgłoś
:yoop pewnie jutro w TVP będzie wyjaśnienie, że oczywiście chodziło o rząd Tuska

--
***** ***
gatinha
gatinha Kobieta z jajem od 20 stycznia 2007 | Sadowa 302A
2020-07-31 21:22:17 Zgłoś
:yoop Sośnierz ostatnio dość często pojawia się w TVN24, zapraszają go bo to były minister zdrowia. Od początku krytykował durnowate zarządzenia Szumowskiego i chyba on jako pierwszy domagał się masowych testów.

Nawet dzisiaj był w "Faktach po faktach".
Ostatnio edytowany: 2020-07-31 21:23:51

--
Bo ja cała jestem Tośka, A mój Tosiek to ho ho ho!
Mimo niepozornej szaty, Tosiek to... Tosiek to... Tosiek to...
czary_mary
czary_mary Superbojownik od 4 lutego 2003 | Lwów
2020-07-31 21:22:33 Zgłoś

:peposlaw tymczasem Tusk na Twitterze:

"Im bardziej bezradna i skorumpowana władza, tym groźniejszy wirus. Skoro nie możemy na nich liczyć, liczmy na własną ostrożność i odpowiedzialność. Nośmy maski i trzymajmy dystans wszędzie tam, gdzie trzeba. To naprawdę ma znaczenie"

Jutro jazda w tvpis

--
Pobiliśmy stalinowców, pobijemy i pisowców.
nevya
nevya Bojownik od 18 grudnia 2015 | Frankfurt
2020-07-31 21:24:11 Zgłoś
:yoop , a on nie jest od Gowina?

--
Xanthus
Xanthus Bojownik od 28 stycznia 2010 | Międzybrodzie Żywieckie
2020-07-31 21:34:42 Zgłoś
:gatinha Za czasów kiedy Andrzej Sośnierz zarządzał Śląską Kasą Chorych, owa kasa miała sporą nadwyżkę w budżecie, pomimo masowych badań profilaktycznych poza "rozdzielnikiem". Kiedy Sośnierz nie chciał oddać kilkudziesięciu baniek do wspulnej kasy dla poratowania innych kas chorych, to go pisiorki (za poprzednich rządów) zdjęły ze stanowiska w 4 godziny .... A on potem wstąpił do pisu ... Ot taka ciekawostka

--
Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
Krzychpl Superbojownik od 11 maja 2004 |
2020-07-31 22:00:33 Zgłoś
:xanthus i za kartę chipową bo pokazał, że się da coś co nigdzie indziej się nie udało

--
Kłamstwo obiegnie cały świat, zanim prawda zdąży włożyć buty. Terry Pratchett - Prawda
rotorex
rotorex Superbojownik od 21 stycznia 2010 | Łódż
2020-07-31 22:59:02 Zgłoś
Sośnierz, jako pierwszy, wprowadził w Śląskiej Kasie Chorych elektroniczne identyfikatory dla pacjentów, wszystko było w bazie danych, każdy lekarz miał pełny dostęp do wszystkich danych o pacjencie, jego chorobach, wizytach u lekarzy specjalistów, przepisanych lekach, itp. Elektroniczna baza danych ukróciła nadużycia i dlatego powstała ta nadwyżka. Pomimo tego, że został Ministrem Zdrowia to niestety nie udało mu się tego wprowadzić w skali całego kraju z powodu różnych nacisków...

Mój ojciec miał zdiagnozowaną w 2005 roku zaćmę obuoczną. W Łodzi dostał termin za 13 miesięcy. Znajomy podpowiedział, żeby przyjechać do Katowic, do Szpitala Kolejowego - podobno zabiegi robią od ręki. Do Katowic zawiozłem ojca w połowie lipca - gdyby miał aktualne szczepienia przeciwko żółtaczce to od razu miałby zabieg tego samego dnia! W rejestracji najpierw zapytali o identyfikator ale po stwierdzeniu, że to inne województwo, to wyznaczyli termin za miesiąc - zaraz po szczepieniach. Wróciliśmy do Łodzi, ojciec załatwił wymagane dwa szczepienia w ciągu 30 dni i znowu pojechaliśmy do Katowic. Na miejscu, na cito zrobili badanie krwi i już o godzinie dwunastej miał 20-minutowy zabieg. Pani doktor zdecydowała o zatrzymaniu mojego ojca przez noc do rana ze względu na dużą odległość do Łodzi (200 km).
A teraz sytuacja z Łodzi: po trzynastu miesiącach (w Katowicach skierowania nie zatrzymali, na to samo skierowanie wyznaczyliśmy termin za rok - na sierpień 2006): Tata, po powtórnym badaniu u okulisty, trafił do szpitala w czwartek, zabieg miał mieć następnego dnia. ale gdy już jechał na zabieg to okazało się, że maszyna się popsuła... Zamiast natychmiast wypisać pacjenta do domu to mój ojciec bezsensownie leżał (przebywał - dostawał tylko jedną tabletkę - nawet nie wiem na co - na nic nie chorował) w tym szpitalu 10 dni czekając na naprawę aparatu - ale szpital zainkasował niezłą kasę za pobyt pcjenta.

Minęło kilknaście lat i to, co skutecznie udało się wdrożyć w jednej Kasie Chorych, nadal nie zostało wdrożone w skali kraju a przekręt goni przekręt (maseczki, respiratory, tańsze polskie testy SARS-COVID-19, itp...)

--
Nie oceniaj innych zbyt pochopnie, pozory mylą! Titanica zbudowali profesjonaliści a Arkę - amatorzy.
Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
proflecter Bojownik od 15 maja 2019
2020-08-01 00:36:09 Zgłoś
:krzychpl
Ale dla pocieszenia chociaż syn mu się nie udał... ;)

--
Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
sir_quack Bojownik od 11 lutego 2020
2020-08-01 00:52:59 Zgłoś
E tam, może to przymiarki do rekonstrukcji rządu. Premier się zużył, Szumowski się zużył (również od strony instruktorów narciarstwa), smród się naokoło nich unosi, to wypuściło się harcownika Sośnierza, żeby skrytykował, zobaczymy, może elektoratowi się spodoba, będzie można wstawić nowego premiera, który ze świętym oburzem będzie krytykował poprzedników, jakby co najmniej byli nasłani przez Tuska.

--
Forum > Hyde Park V > To tak wolno?
Aby pisać na forum zaloguj się lub zarejestruj