Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Forum > Hyde Park V > [1918] Na boisku i w teatrze
bulcyk22
bulcyk22 Wiekowy Bojownik od 29 czerwca 2015 | Katowice
2018-08-04 04:35:37 Zgłoś

Ze sportu.

„Rudolfshuegel", który yozegra w sobotę 3 i w niedzielę 4 sierpnia dwa matche z „Cracovią" jest obecnie jedną z najsilniejszych drużyn Austro,Węgier. Prasa, wiedeńska twierdzi, ie „Rudolfshuegel" odegra w sporcie austryackim tę samą rolę, co „M. T. K." w sporcie węgierskim.
O wysokiej klasie graczów wiedeńskich dać może pojęcie publiczności krakowskiej środkowy napastnik Necas, który tego roku już dwukrotnie grał w Krakowie.
Poza nim zasługują na wyróżnienie prawe skrzydło i oba łączniki, słynny Prohaska, środkowy pomocnik i znakomity bramkarz Wiśniewski. „Rudolfshuegel" grał już w r. 1910 w Krakowie i zwyciężył wtedy dwukrotnie 3:2 i 6:0. Matche nadchodzące obudziły w Krakowie dawno nie spotykane zainteresowanie, gdyż publiczność krakowska doskonale jest poinformowana o klasie Wiedeńczyków.

Z Teatru „Nowości”.

Nowy program sympatycznego tego teatru wystawiony był pod zwycięskim znakiem Variete, bo też program varietowy przeważa. Została natomiast z pierwszego programu znakomitość kabaretowa Anda Kitsehman ze świetnym programem śpiewnym własnego utworu i Latajner, wygłaszający przepyszne aktualne „Kino" i wesołe piosenki. Pot wracając do dawnej tradycyi, rozpoczyna program antywesoła burleska p. t. „Wszystko w porządku" z niezrównanym dyr. Pilarskim, Didurem, Jarszewskim, Zalewską i świetnem otoczeniem.

Część varietowa jest niezwykle obficie reprezentowana. Na pierwszy plan występuje Assad, olbrzym — co nie do wiary! przechodzący przez dziurkę od klucza. 3 prześliczne Siostry Kloss popisują się w fenomenalnym akcie gimnastycznym, Tilli Lande produkuje akrobatycznego psa, istny cud tresury, Motophono, człowiek-automat, wzbudza ogólny podziw, a Jerzy Flauer żongluje po mistrzowsku.
Teatr był przepełniony, oklaskom nie było końca.

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 03-08-1918

100lattemu.pl

--
Fiol78
Fiol78 Cesarz Narzekalni od 2 kwietnia 2008 | Festung Glogau
2018-08-04 09:31:46 Zgłoś
Rudolfshuegel nie szanuje Cesarza!

--
Od narzekania boli głowa i rozwolnienie gwarantowane!
Forum > Hyde Park V > [1918] Na boisku i w teatrze
Aby pisać na forum zaloguj się lub zarejestruj