Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Forum > Hyde Park V > Wydanie specjalne

qqrq77
qqrq77 - Superbojownik · 1 miesiąc temu
Teksas, ujesej... Zdziwiony?

--
Rewolucji nie zobaczysz w TV...

Servin
Dlatego należy w Wolsce wprowadzić swobodny dostęp do broni, hurr durr... Gdyby w Teksasie był swobodny dostęp do broni to by do takiej sytuacji nie doszło, hurr durr...

--
A na HaPe to jeszcze tylko nasrać na środku.

bulcyk22
bulcyk22 - Wiekowy Bojownik · 1 miesiąc temu
Na mocy 2. poprawki uznaje się, że obywatelom amerykańskim przysługuje prawo do posiadania i noszenia broni.
Prez. Biden zarządził opuszczenie flag do połowy masztów.

pies_kaflowy
Wysłałbym trochę tych teksańskich młodzieńców na wycieczkę na Kreml.

--

Colinek_szczecin

--
All that's left are me & the other pissed-off cockroach motherfuckers.

tamquamleorugiens
@Servin Pierdzielisz wujaszku
Od tego prosta droga do tego, aby zakazać wszystkiego. Zawsze znajdzie się całkiem spore grono ludzi intelektualnie dyskusyjnych. I nie ma znaczenia "dziedzina".
Ktoś kogoś zastrzelił? Zakaz posiadania broni.
Ktoś nasrał w garażu? Zakaz wejścia do garażu, z wyjątkiem zweryfikowanych i uprzywilejowanych posiadaczy specjalnego klucza (autentyk z mojego osiedla! Ludzie mają nasrane we łbach ).
Sąsiad dźgnął po pijaku żonę, bo ta mędziła na jego pijaństwo? Trzeba wszystkim zakazać posiadania noża (kolejny autentyk, tym razem z "byłego" osiedla, z czasów dzieciństwa . Serio, nawet jakiś projekt ustawy wysmarowali ).
Jakiś ciul tak zaparkował, że śmieciarka nie mogła przejechać? Trzeba zakazać parkowania na całej ulicy (kolejny, kurwa, autentyk).
Jakaś babcia wyebała baranka na klatce schodowej? Zlikwidujmy klatki schodowe?
Mysz w pisdzie? Bez sensu

--
Darmowe cycuszki!!! NOM NOM NOM!!!

Servin
Złapałeś Covida - zakaz wychodzenia z domu. O nie! Zakazujo wszystkiego

Już wiem skąd ci sie to twoje szurstwo wzieło jakiś czas temu
Ostatnio edytowany: 2022-05-25 10:25:11

--
A na HaPe to jeszcze tylko nasrać na środku.

poradnia
poradnia - Dziunia gównoburzanka · 1 miesiąc temu
@tamquamleorugiens nadinterpretacja jest prostą drogą do... szaleństwa. Zwróć uwagę, że w US&A dostęp do broni oznacza między innymi możliwość wejścia w posiadanie karabinka szturmowego. Owszem, karabinka szturmowego w wersji cywilnej, czyli bez wariantu prowadzenia ostrzału seriami, ale za to nadal z magazynkami o pojemności umożliwiającej wystrzelanie całej kadry nauczycielskiej z kilkoma klasami włącznie.
Ostatnio edytowany: 2022-05-25 10:59:33

k0curek
k0curek - Superbojownik · 1 miesiąc temu
Czy jest na JM ktoś, kto chciał dostać pozwolenie na broń i mu odmówiono?

tamquamleorugiens
@Servin Choroby zakaźne, świadome (albo nie) narażanie czyjegoś życia i zdrowia i związane z tym zakazy/nakazy, to jednak coś zupełnie innego niż zwykły ból dupy jakiejś niezadowolonej grupy ludzi, która źle interpretuje zależność przyczyna - skutek. Stąd te kwiatki - zakaz wejścia do garażu, bo ktoś nasrał; bolce na ławkach w parku, bo spał tam bezdomny; moniaki do wózków, bo kradli wózki itd., itp.
Przyczyną jest odwieczne zjebanie umysłowe ludzi, brak jakiekolwiek moralności oraz empatii i absolutnie nic tego nie zmieni. Ale czy ze względu na to, że IQ 1% populacji to poziom chodnika w kopalni, to trzeba zakazywać wszystkiego? I wszystko regulować?
Bandzior jak zechce, to sobie spokojnie załatwi broń. I srać będzie na zakazy, ustawy o broni i amunicji i inne koszałki opałki. Zresztą jak zliberalizowano w Polsce ustawę o broni i amunicji (broń czarnoprochowa), to wbrew obiegowej opinii jakoś się wszyscy nie powystrzelali nawzajem (bo do tego 1% największych bystrzaków info pewnie wciąż nie dotarło ).
Ps. To nie było szurstwo, tylko wątpliwości z powodu brak wiedzy Przyjąłem ten fakt, walnąłem się w pierś i te braki nadrobiłem. Już nie tykaj tej kupy
@poradnia No i dobra. Zatem prosty i szybki strzał (hue hue hue) - kto jest winien zabójstwa? Broń czy człowiek?
No właśnie.
Dlatego fajnie by było, gdyby siły intelektualne ludzkości skupiły się na sposobach wyłapywania zjebów, a nie na wymyślaniu kolejnych zakazów zakazujących wszystkim wszystkiego i to jeszcze w taki sposób, że takiemu zjebowi jest po prostu łatwiej być zjebanym. Np. Zjeb i tak posiada sobie broń, a ja nie mogę. Ot zagwozdka.

--
Darmowe cycuszki!!! NOM NOM NOM!!!

poradnia
poradnia - Dziunia gównoburzanka · 1 miesiąc temu
@tamquamleorugiens kłopot w tym, że "siły intelektualne" skupiły się na powszechnym dostępie do broni dedykowanej wojsku, powszechnym handlu silnie uzależniajacymi lekami przeciwbólowymi i psychotropowymi, kiedyś objętymi klauzulą kontrolowanej dostępności, oraz na przemyśle audiowizualnym pomagającym w upłynnianiu powyższego asortymentu rozszerzonego o jego nielegalne wersje.

Peppone
Będzie jak zwykle. Hoplofoby się pobrandzlują, trochę gównoburz i tyle. Ostatnio jakiś facet pod Wawą wjechał w grupę pedalarzy, jednego chyba uśmiercił. I co, zakazać samochodów? Jak ktoś nie ma prawa jazdy ani samochodu, to i tak, jak zechce, to coś odpali i pojedzie rozjeżdżać ludzi, to wcale nie jest trudne.

Trzeba w końcu wziąć na klatę, że życie wiąże się z ryzykiem i nie da się ochronić ludzi przed nimi samymi. Zakazomania już dawno przerosła granice absurdu i upierdliwości.


--
Pracuj u podstaw. Zaminuj fundamenty systemu. Wszelkie prawa do treści wrzutów zastrzeżone
Nie namawiam do łamania prawa. Namawiam do zmiany konstytucji tak, aby pewne czyny stały się legalne.

Servin
Naginaj rzeczywistość jak sobie tam chcesz, to nie zmieni faktu że pierdolisz Podaż broni jest taka że byle chłystek ze skończoną 18-tką wbija do sklepu, kupuje broń bez zbędnych pytań i idzie do szkoły. W innych krajach nawet jak bandzior może sobie ot tak (według ciebie) broń załatwić, to jakoś o strzelaninach z taką częstotliwością jak w USiA nie słychać. Dlaczemu

Dorzućmy jeszcze pare absurdalnych przykładów zakazowych typu 'gdybym nie zakazał koledze anala, to wykryłby mi w dupie raka' i pyk - forumki uznają że mam rację

--
A na HaPe to jeszcze tylko nasrać na środku.

Colinek_szczecin
Ma racje chlopak, zakaz poswszechnego dostepy do broni nie powstrzymal masowych strzlanin w szkolach w innych krajach. Oh wait...

--
All that's left are me & the other pissed-off cockroach motherfuckers.

Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
LordKaftan - Superbojownik · 1 miesiąc temu
@tamquamleorugiens wiesz jaki jest fajny, prosty i skuteczny sposób wyłapywania zjebów?

Badanie psychologiczne przed sprzedażą broni.

tamquamleorugiens
@LordKaftan Ale to powinno być BADANIE. Takie z prawdziwego zdarzenia. A nie jakieś tam zaświadczenie z dupala

@Colinek_szczecin Bardzo celna uwaga doktorku. Piękny bon mot
Dodaj do tego jeszcze, że zakaz powszechnego dostępu do gotówki bez wątpienia powstrzyma defraudacje, kradzieże i oszustwa podatkowe i możemy iść na browara

--
Darmowe cycuszki!!! NOM NOM NOM!!!

tamquamleorugiens
@Servin Bo po prostu nie słychać Kropnięcie z gnata faceta z kantoru walut nie jest tak medialne jak wystrzelanie całej klasy w Colorado, czy gdzie tam bądź
No dobra, nie wiem, nie robiłem statystyk porównawczych o awanturach z bronią palną A USA to przecież w ogóle jest osobna galaktyka
A pamiętasz lata 90-te? Rozprawy mafijne? Egzekucje - srucje? Magdalenkę? Medialnie też się działo - można było popcorn garściami żreć. A dostępu do broni też wówczas przecież nie było. Można powiedzieć - to były inne czasy. I słusznie. Inne czasy, kultura, sytuacja polityczna, ekonomiczna. Czyli tak jak dzisiaj w różnych zakątkach świata. W tym w USA. To moim zdaniem w ogóle nie jest takie proste, że samo dać - zabrać broń, prawo, nakaz, zakaz zmieni wiele. Tam jest cały zestaw współwystępujących czynników, które cholera wie jak ze sobą współgrają, ale efektem jest frustracja, nieszczęście, albo zwykłe braki mózgowe, które szukają jakiejś formy ujścia. Innymi słowy: tak, w krótkim terminie zakaz posiadania broni poskutkuje. Tylko na jak długo? I co dalej? Bo frustraci przecież nie znikną. Nożownik z Nowego Świata w Wawie znalazł sobie inne ujście niż broń palna.
I rozumiem argument, że przecież nie ma potrzeby w takim razie od razu dawać zjebom do rąk broń palą, ale widzisz gdzie to może zmierzać. Małymi kroczkami - jak zawsze. Nie ma w takim razie potrzeby dawać zjebom do rąk noża (przykład pana nożownika). Ale niedawno jakiś koleś z okolicznego Serocka znalazł sobie cegłę i zatłukł żonę, bo nawet noża nie miał na podorędziu. I zawsze znajdzie się ktoś, kto się do tej pieprzonej cegły przypiedroli i będzie chciał systemowego rozwiązania ceglanego problemu. Możemy zakazać, albo zezwolić na wszystko, ale co zrobią zjeby - tego nie wiemy. I w sumie bardziej o to mi chodzi, niż o mój jakiś tam skrajny liberalizm, bo mam wrażenie, że tak mnie właśnie rozumiesz


--
Darmowe cycuszki!!! NOM NOM NOM!!!

Krzychpl
Krzychpl - Superbojownik · 1 miesiąc temu
@tamquamleorugiens @Colinek_szczecin
a zakaz sprzedaży alkoholu sprowadził raj na ziemi... oh wait

--
Kłamstwo obiegnie cały świat, zanim prawda zdąży włożyć buty. Terry Pratchett - Prawda

Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
Gutex1 - Superbojownik · 1 miesiąc temu
@tamquamleorugiens ale w Australii jest kult broni bo trzeba odstrzelić te jadowite itp. co chcą zabić ciebie, mimo to po ostatniej rzezi caly naród zgodził się na ograniczenie dostępu ( i np. Chińczycy mogą lądować jak w filmach ) i teraz tam tylko wsioki mają broń coby krokodyla czy dingo odstrzelić a kłótnie rozstrzygają na pięści czy noże a nie bronią palną - tam nawet łatwiej kupić dynamit niż spluwę .
No ale GOP się nie zgodzi na ograniczenia w dostępie w USA bo najważniejszym dopływem lobbystycznych pieniążków dla nich jest NRA ( zresztą oficjalnie oskażana o bycie kremlowską przybudówką )
Od lat 70 w USA w strzelaninch i od broni palnej zgineło ponad 1,5 mln amerykańców - podczas wszystkich wojen w historii ta liczba nie przekroczyła miliona.
Ostatnio edytowany: 2022-05-25 13:10:07

poradnia
poradnia - Dziunia gównoburzanka · 1 miesiąc temu
@tamquamleorugiens zrozum, tu nie chodzi o zakazywanie, tylko o nieułatwianie. Dziwnym trafem pytanie, które tu zadał @k0curek zostało zignorowane, a jest dosyć kluczowe. Uwagę @LordKaftan (a) też próbowałeś zbagatelizować, a jest bardzo w tej kwestii istotna. Turboliberalne podejście do zjawisk wpływających na naruszenie bezpieczeństwa i zdrowia publicznego, to zwyczajna szara strefa dla niespełnionych, niezdiagnozowanych lub niedoleczonych zaburzeńców szukających ujścia dla swoich chorych fantazji oraz dla całej reszty widzących możliwość natłuczenia na tym kasy.
Ostatnio edytowany: 2022-05-25 13:25:36

Servin
@tamquamleorugiens aha, czyli spiseg mediuf - nie piszą o jakimś trupie w kantorze, ale piszą o masakrze w szkole

Podoba mi się jak płynnie przeszedłeś z 'tylko nie zakaz bo to zamach na wolność' do 'przecież zakaz nic nie da' bo lata 90-te czyli tak jak w USA bez zakazu No to wprowadzamy. Przeciwnikom zakazu nic to nie zmieni, a zwolennicy będą zadowoleni

Nie klopsiku, nikomu tu nie chodzi o przepchniecie papieru przez ustawodawcę, a o to i jego egzekwowanie. Nie uważam że cierpisz na jakiś skrajny liberalizm, tylko że dla poparcia swojego zdania jesteś w stanie zanegować choćby i istnienie grawitacji. Stawiasz znak równości pomiędzy bronią palną i nożem, ale przemilczysz liczbę ofiar jednych i drugich. Przemilczysz że latwiej jest osobom bezpośrednio niezaatakowanym spierdolić przed nozownikiem niz przed strzelcem...

Koniec końców - gdy kupisz cegły, możesz zbudować murek. Kupisz nóż, możesz pokroić cebulę. Kupisz broń palną, a jedyne co możesz z nią zrobić to komuś krzywdę.
Ostatnio edytowany: 2022-05-25 13:32:00

--
A na HaPe to jeszcze tylko nasrać na środku.

Servin
Albo sobie kutasa odstrzelić

--
A na HaPe to jeszcze tylko nasrać na środku.

Peppone
Kupię gaz łzawiący to też raczej nie użyję go do niczego innego, niż zaszkodzenie komuś. Zakazać!
A broni używa się nie tylko do strzelania do ludzi. Weźmy choćby najczęściej wydawane w PL pozwolenia, tj. do celów sportowych. Treningi, zawody to przykłady alternatywnego zastosowania. Ponadto są ludzie, którzy zwyczajnie lubią strzelać - tak, jak pływać, jeździć na rowerze czy prowadzić samochód.


--
Pracuj u podstaw. Zaminuj fundamenty systemu. Wszelkie prawa do treści wrzutów zastrzeżone
Nie namawiam do łamania prawa. Namawiam do zmiany konstytucji tak, aby pewne czyny stały się legalne.

poradnia
poradnia - Dziunia gównoburzanka · 1 miesiąc temu
Z dupy przykład Pepponafide. Gaz łzawiący służy do obrony, poza tym ciężko nim kogoś zabić. Strzelectwo sportowe lub, bo ktoś zwyczajnie lubi strzelać rekreacyjnie jak najbardziej, ale w wyznaczonych do takich zadań miejscach i obiektach.

Servin
@Peppone ile ofiar masz już na koncie od gazu łzawiącego

Sorry dzieciaczki z Teksasu. Musiscie sobie poumierać bo oni sporty majo i ogólnie lubią pew pew Ostatnio sporą popularnością cieszy się strzelanie do kaczek

Ale nie będę męczybułą. Spoko. Strzelanie na szczelnicach, w woju i gdzie tam jeszcze potrzebne, odpowiednio uregulowane. Tyle wystarczy.

--
A na HaPe to jeszcze tylko nasrać na środku.

Peppone
@Servin - i tak wiem, że się nie zgodzimy. Można oczywiście dyskutować, ile masz ofiar śmiertelnych w ruchu drogowym przy prostym trybie uzyskiwania pozwolenia na prowadzenie samochodów czy jeszcze prostszym dla rowerów, hulajnóg itepede. Ale to są detale. Różnią nas pryncypia i to się nie zmieni.


--
Pracuj u podstaw. Zaminuj fundamenty systemu. Wszelkie prawa do treści wrzutów zastrzeżone
Nie namawiam do łamania prawa. Namawiam do zmiany konstytucji tak, aby pewne czyny stały się legalne.

Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
roman566 - Superbojownik · 1 miesiąc temu
ZaKaZaĆ BrOnI! Bo JaK ZaKaŻemy BrOnI to LuDzIe NiE BeDom UżYwAć BrOnI!

OK, Meksyk - JEDEN sklep gdzie można legalnie kupić broń. 7,64 zgony na 100k populacji od broni. Hmmm....

No dobra, zły przykład. Mafia i tak dalej.

Zatem nowy - Wenezuela. Kraj mlekiem i komunizmem płynący. Całkowity zakaz posiadania broni palnej przez obywateli. Pewnie jest tam spokojnie, co nie? 49,22 zgonów od broni palnej na 100k obywateli. WTF?

Francja? Bardzo postępowy kraj z bardzo trudnym dostępem do broni? 2,83...

Szwajcaria? Oni tam mają ponoć dobre prawo i jest spokojnie, prawda? 3,01

Polska - 0,26
USA - 12,21
Australia - 1,04

Na rok obecny USA jest na 10 miejscu pod względem zgonów z użyciem broni palnej i... na pierwszym pod względem samobójstw z użyciem broni palnej. Ponad 50% zgonów od broni w USA to właśnie samobójstwa.

Zatem niech zakazują. Na bank sprawi to, że przestępcy i wariaci nikogo już nie zabiją z broni palnej.

masakitt
masakitt - Superbojowniczka · 1 miesiąc temu
często jest podnoszony argument, że jak będę miał broń, to się przed bandytami obronię. a właśnie, że g... prawda. broń prawidłowo powinna leżeć w sejfie, a zanim ją z sejfu wyciągniesz to już po ptokach.
po drugie, jeśli w razie strzelaniny wszyscy wyciągną broń to do kogo ma walić policja?
chcecie broń? na repliki nie trzeba było pozwolenia, załadujcie siekańcami i czekajcie na wroga.
Forum > Hyde Park V > Wydanie specjalne
Aby pisać na forum zaloguj się lub zarejestruj