Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Forum > Hyde Park V > Niezła akcja, ale nie do końca
bulcyk22
bulcyk22 Wiekowy Bojownik od 29 czerwca 2015 | Katowice
2020-08-21 03:15:05 Zgłoś
Jak donoszą media, ukraińskie służby specjalne, SBU, miały przeprowadzić akcję, jakiej nie powstydziliby się twórcy filmów z Jamesem Bondem. W tle najemnicy, ordery od Putina, lewe firmy, wieże naftowe, padaczka i samoloty a nawet wybory na Białorusi. I dementi samego SBU. Ale zacznijmy po kolei…

Grupa Wagnera
Grupa Wagnera to rosyjska prywatna armia, najemnicy, żołnierze do wynajęcia. Wedle Ukrainy, część jej żołnierzy brało udział w operacji w Donbasie i są oni bezpośrednio zaangażowani w strącenie w 2014 roku malezyjskiego, pasażerskiego Boeinga.

Rodzinom ofiar i ukraińskim władzom nie udało się do tej pory pociągnąć żadnego z najemników do odpowiedzialności. Ale wygląda na to, że ukraińskie służby bardzo chciały to zrobić i właśnie zebrały niezbite dowody oraz opracowały operację, w wyniku której 33 najemników miało zostać widowiskowo zatrzymanych.

Miało, bo nie wyszło. Ktoś — zupełnie jak w filmach z Bondem — sypnął i uratował najemników w ostatniej chwili, tuż przed oderwaniem się samolotu od ziemi, który miał przetransportować najemników “na robotę” na Bliskim Wschodzie, która tak naprawdę była ustawką ukraińskich służb. Ukraińskie media wskazują, że akcję pokrzyżował “bardzo wysoki rangą” i zbliżony do środowiska prezydenta polityk…

Jak Ukraińcy rosyjskich najemników wykiwali?
Pomysł na całą operację był uroczo prosty. Ukraińcy postanowili zrobić z wagnerowcami to, co z wagnerowcami się robi. Zatrudnić do przeprowadzenia dobrze płatnej operacji wojskowej polegającej na ochronie szybów naftowych na terenach Libii (choć niektórzy twierdzą, że chodziło o Wenezuelę).

Dzięki temu, pod pozorem procesu rekrutacji i weryfikacji kandydatów pod kątem tego, czy do zadania na pewno się nadają, Ukraińcom udało się pozyskać bogaty materiał dowodowy. Wagnerowcy, chcąc “pokazać się z jak najlepszej najemniczej strony” i zdobyć zlecenie, w szczegółach opisali ukraińskim rekruterom zbrodnie wojenne, których dopuszczali się m.in. w Donbasie. (...)

Więcej:
https://niebezpiecznik.pl/post/jak-to-ukrainskie-sluzby-cudownie-strollowaly-33-rosyjskich-zolnierzy/

--
pies_kaflowy
pies_kaflowy Bęcwał Dnia od 2 czerwca 2008 | ni to miasto,ni to wieś,ni co kupić,ni co zjeść
2020-08-21 07:10:06 Zgłoś
Ja bym tych wszystkich bandytów "herbatą" poczęstował.

--
madzialena82
madzialena82 Superbojowniczka od 10 lutego 2006 | Bwdźwiągowo koło Adamowa, powiat bolsztyński
2020-08-21 10:33:12 Zgłoś
I teraz cyk! wszyscy z najemników popełnią samobójstwo.

--
Þetta reddast
Kokeeno
Kokeeno Superbojownik od 21 lutego 2003
2020-08-22 00:14:23 Zgłoś
:pies_kaflowy Taką patriotyczną - z polonem...

--
Live For The Moment
Forum > Hyde Park V > Niezła akcja, ale nie do końca
Aby pisać na forum zaloguj się lub zarejestruj