Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY
 
Album: Sw( GW)
 «   » 
AT-TE All Terrain Tactical Enforcer
Konstrukcja i uzbrojenie
AT-TE zaprojektowano jako jednostki wsparcia piechoty. Stanowiły przeciwwagę dla dziesiątkujących szeregi Wielkiej Armii droidów-pająków DSD1 i OG-9. AT-TE poruszał się na sześciu potężnych nogach pozwalających na osiągnięcie prędkości rzędu 60km/h i zapewniały stabilność i minimalne ryzyko przewrócenia maszyny nawet pod silnym ostrzałem. Pojazd mógł pokonywać nawet duże przeszkody np. wspinać się po niemal pionowych ścianach. W celu szybszego wprowadzenia maszyn do walki używano specjalnej wersji kanonierek LAAT/c.
Pancerz i siła uzbrojenia
Potężny pancerz czynił go niemal niewrażliwym na ostrzał większości robotów armii Separatystów, także dzięki zastosowaniu specjalnego systemu rozprowadzającego znaczną część energii po trafieniach na całą jego powierzchnię. Najwrażliwszymi na wrogi ostrzał miejscami pojazdu były przegubowe łączenia segmentów.

AT-TE jako jednostka wsparcia piechoty musiała zapewnić jej silne wsparcie ogniowe. Na podstawowe uzbrojenie pojazdu składało się z jednego ciężkiego działa i sześciu lekkich działek (cztery z przodu i dwa z tyłu). Ciężkie działo można było wyposażyć w różnego rodzaju ładunki od burzących i penetrujących, poprzez torpedy protonowe po kierowane laserem podczerwieni rakiety. Było ono skuteczne w niszczeniu powolnych a najlepiej nieruchomych celów takich jak bunkry i stanowiska artylerii. Do zwalczanie tych mniejszych i bardziej ruchliwych jak np. piechota i lekko opancerzone pojazdy świetnie nadawały się lekkie działka laserowe. Kaliber uzbrojenia wyposażonego w AT-TE z łatwością pokonywał wszelkie tarcze energetyczne.
Załoga i pasażerowie
Załoga pojazdu składała się z siedmiu żołnierzy-klonów: pięciu strzelców (dwóch z przodu, dwóch z tyłu i jeden na górze), kierowcy i siedzącego tuż za nim obserwatora. Szczególnie niebezpieczne zadanie miał ostatni strzelec zajmujący stanowisko na samym szczycie pojazdu i obsługujący ciężkie działo. Był on całkowicie wystawiony na ogień nieprzyjaciela i z tego powodu jego miejsce zajmowali zwykle niżsi rangą żołnierze. Rolę dowódcy pełnił zwykle obserwator mający za zadanie wyszukiwać cele i korygować ogień strzelców.

AT-TE mieścił dwie drużyny szturmowców-klonów (dwudziestu żołnierzy). Mógł przewozić zamiast tego cztery śmigacze BARC. Na wyposażeniu każdego AT-TE był także droid medyczny IM-6.

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą


Sw( GW)
Właściwie tylko dla fanów gwiezdnej sagi...

Dodatkowe informacje
Plik: 2d48d2ATTEST
Rozmiar: 800x600, 58 kB
Wyświetleń: 1474
Ulubione dla 5 osób
Dodano: 2011-12-09 00:28:54
Status: Publiczny
Należy do: Kluby:
Nerd & Geek
Pokaż kody do umieszczania

Zobacz także starsze rzeczy z Szaffy:
Ten plik lubią:
Jerycho    przed dinozaurami
vanBloodshed    przed dinozaurami
Mad_Trucker    przed dinozaurami
tomekkijno    przed dinozaurami
kristofin    przed dinozaurami
Pokaż wszystkich
Kod HTML wszystkich zdjęć albumu do umieszczenia na dowolnej stronie: