Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI
« następny »

Mądrego to miło posłuchać – Hołownia o roli Sejmu

Szymon Hołownia w Krakowie mówił: „Jestem tu po to, żeby w tym czasie, który został mi dany do pełnienia tej funkcji, on nie jest długi, ale krótki też nie jest. Można w tym czasie zrobić parę rzeczy. Spróbować opowiedzieć wam, ale też i młodym ludziom w całej Polsce, jak bardzo ważne miejsce w całej tej opowieści o tym, jak układamy razem swoje sprawy, pełni sejm.


On do niedawna, powiem eufemistycznie, nie cieszył się najlepszą sławą. Nagle po tych wyborach 15 października zaczął cieszyć się ogromnym zainteresowaniem Polek i Polaków. Widzicie, jak rośnie liczba subów na YouTubie, ile różnego rodzaju memów, niekiedy deepfake'ów już niestety też z naszym udziałem się pojawia.

I to nie jest moja zasługa, to nie jest zasługa nikogo, powiedziałbym, z tego zespołu, który dzisiaj ten sejm zaludnia. Tylko to jest zasługa tych ludzi, którzy 15 października poszli do wyborów w tak rekordowej liczbie. 74% wyborców”.

Projekt Lekcji Obywatelskich jest realizowany przez marszałka sejmu Szymona Hołownię. Spotkania z młodzieżą poświęcone są tematyce m.in. parlamentaryzmu, demokracji, Konstytucji i praw obywatelskich. Pierwsza Lekcja Obywatelska odbyła się w Białymstoku 24 listopada 2023 r., a kolejna w Krakowie 30 listopada.

Cała lekcja tutaj

https://www.youtube.com/watch?v=DUwIjH_5C_0
witotomwit witotomwit (F K) od Janusz Jaskółka · 2 miesiące temu do Politycy
13 958
208 50

Tagi: sejm · Hołownia · lekcja · młodzież · Kraków

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Zobacz najpopularniejsze tagi.