Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI
« następny »

Na świecie co 60 sekund popełnia samobójstwo mężczyzna

W Polsce w wyniku śmierci samobójczej codziennie umiera 12 mężczyzn. To właśnie im w tym roku kampania dedykuje swoje działania mężczyznom pod hasłem #męskasprawa.
Według statystyk WHO co 40 sekund z powodu samobójstwa ginie na świecie jedna osoba. Daje to około 800 tysięcy ofiar na rok, większość z nich to mężczyźni. W ciągu dekady samobójczą śmiercią umiera około 8 milionów ludzi. To ponad czterokrotna liczba mieszkańców Warszawy. Aby skutecznie zapobiegać samobójstwom, trzeba m.in. wiedzieć, w jaki sposób rozmawiać zarówno z ludźmi w kryzysie, jak i osobami z ich otoczenia.
Kampania „Życie warte jest rozmowy” powstała dlatego, aby uświadamiać, że samobójstwo to problem, któremu można się przeciwstawić. Czasem zwykła rozmowa może uratować komuś życie.
Ambasadorem kampanii został Michał Czernecki. W ubiegłym roku media obiegła informacja, że aktor dwukrotnie próbował odebrać sobie życie. „Jeżeli przeżyło się coś takiego, to już sam fakt zobowiązuje nas do czegoś. Jeśli możemy te swoje kule u nogi zaprząc do pracy na rzecz innych to nie ma bardziej sensownej rzeczy” – swoje zaangażowanie w akcję tłumaczył w trakcie wykładów otwartych poświęconych profilaktyce samobójstw w mediach.
jadeks jadeks (F K) od Polskie Towarzystwo Suicydologiczne · rok temu do Amatorskie
268 148

Tagi: samobójstwo · kampania · społeczna · mężczyzna

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Zobacz najpopularniejsze tagi.