Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

20 ciekawostek filmowych, o których być może nie wiedzieliście II

91 931  
423   44  
Kolejna porcja ciekawych faktów prosto z magicznej krainy Hollywood. Jest spora szansa, że nie wiedzieliście o nich, nawet jeżeli dotyczą waszych ulubionych produkcji.

#1. Przerażenie Alana Rickmana (który w filmie Szklana pułapka wcielił się się w postać Hansa Grubera) podczas upadku z Nakatomi Plaza jest autentyczne. Kaskaderzy powiadomili go, że zostanie upuszczony "na 3", po czym upuścili go "na 1".

#2. Chusta, której użył Doc Emmett Brown podczas napadu na pociąg w filmie Powrót do przyszłości 3, została zrobiona z koszuli Doca z Powrotu do przyszłości 2.

Kliknij i zobacz więcej!

#3. Dennis Nedry (w tej roli Wayne Knight) w filmie Jurassic Park nosi stroje mocno zbliżone do tych, jakie mieli na sobie mali bohaterowie Goonies. Producentką obu produkcji jest Kathleen Kennedy.

Kliknij i zobacz więcej!

#4. Trolle kamienne, które napotkała kompania Thorina w drodze do Rivendell (Hobbit: Niezwykła podróż), są widoczne także w scenie z Drużyny Pierścienia.

Kliknij i zobacz więcej!

#5. Gdy Bóg (Morgan Freeman) pojawia się w filmie Bruce Wszechmogący jako kelner, na jego plakietce z imieniem i nazwiskiem jest napis Al Mighty (Wszechmogący).

Kliknij i zobacz więcej!

#6. Gdy los Titanica był już przesądzony, irlandzka matka opowiada swoim dzieciom o Tir na nÓg, Krainie wiecznej młodości – jednym ze światów pozagrobowych w mitologii irlandzkiej. Tir na nÓg to wyspa i aby się do niej dostać, należy pokonać drogę przez morze.

Kliknij i zobacz więcej!

#7. W filmie Batman z 1989 roku spiker przestał używać makijażu, kiedy zostało ujawnione, że medykamenty Jokera są śmiertelne.

Kliknij i zobacz więcej!

#8. Vincent Vega, główny bohater w filmie Pulp Fiction, sporo czasu spędza na kiblu. Zatwardzenie to jeden z nieprzyjemnych efektów nadużywania heroiny.

Kliknij i zobacz więcej!

#9. Okrutny Sid z Toy Story został śmieciarzem w Toy Story 3.

Kliknij i zobacz więcej!

#10. Rodzice Kevina powinni zorientować się już na lotnisku, że nie ma z nimi ich syna. Zastanawialiście się kiedyś, co stało się z biletem Kevina w filmie Kevin sam w domu?

#11. W Matrixie nawet deszcz na szybie wygląda jak kod.

Kliknij i zobacz więcej!

#12. Nawet ksiądz dołączył do Fight Clubu.

Kliknij i zobacz więcej!

#13. W filmie Faceci w czerni 2 występuje gadający mops o imieniu Frank. Gdy Agent J (Will Smith) w trzeciej części sagi cofa się w czasie do 1969 roku, zatrzymuje go policjant. Tuż za samochodem agenta widnieje wielki billboard, który reklamuje występy gadającego psa w cyrku.

Kliknij i zobacz więcej!

#14. Maska, którą miał na twarzy Joker (grany przez Heatha Ledgera w filmie Mroczny Rycerz) do złudzenia przypomina tę, którą nosił Cesar Romero w swoim pierwszym występie jako pierwszy telewizyjny Joker.

Kliknij i zobacz więcej!

#15. "Dywanik", który narzucił na siebie Herkules, to skóra Skazy, czarnego charakteru z filmu Król Lew.

Kliknij i zobacz więcej!

#16. Neville Longbottom w filmie Harry Potter i Kamień Filozoficzny zapomniał fartuszka.

Kliknij i zobacz więcej!
- Czytałem kiedyś o takich kulach. Dym w środku zmienia kolor na czerwony, kiedy o czymś zapomniałeś.
- Jedyny problem w tym, że nie pamiętam o czym zapomniałem.

#17. Podczas gdy cała Drużyna Pierścienia brnie w śniegu po kolana podczas przeprawy przez przełęcz Caradhras, Legolas swobodnie chodzi po śniegu. Ten fenomen został wyjaśniony w książce - elfy stąpają niezwykle lekko i dlatego ich stopy nie zapadają się w białym puchu.

Kliknij i zobacz więcej!

#18. Bruce Wayne w filmie Mroczny Rycerz jeździ samochodem Lamborghini Murciélago. Murciélago to po hiszpańsku nietoperz.

Kliknij i zobacz więcej!

#19. Podczas kręcenia scen do Ojca Chrzestnego jeden z operatorów filmowych zasugerował, aby nigdy nie pokazywać oczu don Vito Corleone podczas załatwiania "spraw rodzinnych". To sprawiło, że Il Padrino stał się jeszcze bardziej złowieszczą postacią.

Kliknij i zobacz więcej!

#20. Mała podpowiedź, która mogła naprowadzić widzów filmu Ace Ventura: Psi Detektyw, że Einhorn (jeden róg) jest mężczyzną.

Kliknij i zobacz więcej!

W poprzedniej części
5

Oglądany: 91931x | Komentarzy: 44 | Okejek: 423 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

18.09

17.09

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało