Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Zaskakujące korzyści dla zdrowia płynące z lenistwa

41 521  
150   41  
O tym, że bycie leniwym nie popłaca słyszeliście pewnie od dziecka. "Bez pracy nie ma kołaczy" i tak dalej. Okazuje się jednak, że lenistwo może być korzystne dla zdrowia. Kiedy więc mama znowu zacznie gadać o tym, że powinieneś znaleźć pracę i wyprowadzić się z piwnicy, pokaż jej ten tekst!

#1. Większa kreatywność

Według badań naukowców z University of Minnesota, lenistwo może być oznaką tego, że osoba jest bardziej kreatywna i podejmuje w życiu większe ryzyko. Oznaki bycia leniwym są również oznakami tego, że dana osoba prawdopodobnie wpada na bardziej innowacyjne pomysły.

#2. Większa produktywnośćLenistwo jest świetnym mechanizmem obronnym przed byciem nieproduktywnym. Osoby leniwe stronią od rzeczy, które ich rozpraszają, rzadziej spędzają cały dzień pracy przewijając Facebooka. Wolą raczej skupić się na zadaniu i jego szybkim wykonaniu, by potem sobie odpocząć.

#3. Lepsza wydajność pracyPodobnie jak przy ostatnim punkcie, lenistwo może sprawić, że osoba jest o wiele bardziej wydajna. Leniwi wolą poszukać sposobu na o wiele szybsze wykonanie zadania. Bardzo często wpadają na pomysły zupełnie nowych sposobów optymalizacji swojej pracy.

#4. Niski poziom stresuBycie leniwym jest najlepszym czynnikiem redukującym stres. Spędzasz czas będąc jak najbardziej wyluzowanym. Biorąc się za mniej rzeczy unikasz przytłoczenia przez niektóre z nich. Niższy poziom stresu może oznaczać niższe ciśnienie krwi. W skrócie: lenistwo sprawia, że jesteś zdrowszy! Całe życie nas okłamywano...

#5. Głębokie myśliLudzie leniwi są zwykle myślicielami. Ponieważ nie poświęcają czasu na nadrobienie każdej rzeczy, jaka dzieje się gdzieś na świecie, zyskują umiejętność głębszego myślenia o pojedynczych aspektach życia. Dzięki temu są bardziej podatni na samodoskonalenie. Chyba, że wymaga ono podniesienia tyłka z kanapy...

#6. Rozwiązywanie problemów


Problemy często rozwiązują się same. Wbrew obiegowej opinii, czasami brak reakcji może być idealnym rozwiązaniem. Wiele osób stwarza problemy tylko po to, by poczuć się lepiej. Leniwi po prostu nie mają ochoty tracić na to czasu.

#7. Liderzy jutraLeniwi szybciej awansują. Nie wymyśliliśmy tego. Matryca von Mansteina zakłada, że bycie przedsiębiorczym i pracowitym nie ma znaczenia. Najważniejsze jest jak szybko i dokładnie wykonasz robotę. Jako leń skoncentrowany na jednej rzeczy nie dajesz się odwieść od pracy przez jakąś biurową ploteczkę. Serio, bycie bystrym i niezbyt pracowitym to cechy prawdziwego lidera.

#8. Natura nas takich stworzyłaBycie leniwym oznacza, że osoba jest bardziej naturalna. Ludzie nie ewoluowali (jeśli wierzycie w ewolucję...) aby uczestniczyć w wyścigu szczurów. Fizjologicznie rzecz biorąc, nasze organizmy zawsze starają się oszczędzać energię. Co więcej, reagują na zmiany klimatyczne - zimą produkujemy więcej melatoniny, a latem za sprawą wysokiej temperatury jesteśmy mniej aktywni. A przynajmniej tak było dawniej - zanim jakiś pracuś wymyślił klimatyzację...

#9. Leniwi osiągają lepsze wyniki na siłowniNaukowcy wydedukowali, że kiedy już ruszymy tyłki z kanapy by poćwiczyć, najprawdopodobniej będzie to świetny trening. Osoba, która na co dzień jest leniwa nie będzie przechadzać się po siłowni i pozował do selfików na Instagram. Przez to masz mniej czasu na późniejszy relaks. Najczęściej twój trening będzie krótszy, ale bardziej intensywny. A taki jest przecież najlepszy.

#10. Brak zmartwieńLudzie poświęcają zbyt wiele czasu zamartwiając się o swoją przyszłość, zamiast cieszyć się tym, co dzieje się tu i teraz. To plaga dzisiejszych czasów. Nie wiemy przecież co wydarzy się jutro. Właśnie dlatego osoby leniwe są szczęśliwsze. Usiądź na tyłku, weź jakąś przekąskę i ciesz się parogodzinnym oglądaniem kilku odcinków ulubionego serialu. A jeśli jutro potrąci cię pijany kierowca i nigdy nie dowiesz się jak skończył się ten sezon?Jeśli nie przekonują was wnioski amerykańskich naukowców, być może trafią do was słowa Billa Murraya?

Im bardziej jesteś wyluzowany, stajesz się lepszy we wszystkim: jesteś lepszy z osobami, które kochasz i lepiej radzisz sobie z wrogami. Jesteś lepszy w swojej robocie i lepiej czujesz się z samym sobą.
22

Oglądany: 41521x | Komentarzy: 41 | Okejek: 150 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

02.06

01.06

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało