Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

7 interesujących faktów na temat pokera

78 437  
253   70  
Poker to gra pełna emocji, których w żadnym momencie nie można okazać - niemal pewne zwycięstwo mogłoby się w mgnieniu oka przerodzić w dotkliwą porażkę.

#1.


Zawodowy pokerzysta Tom Dwan zaczynał karierę z 50 dolarami otrzymanymi od taty w prezencie urodzinowym. Cztery lata później miał już na koncie 5 milionów dolarów. Ale nie wszyscy mieli tyle umiejętności i szczęścia. Pewien osiemnastolatek ze Szwecji zainwestował 2 tysiące dolarów, by w ciągu kilku miesięcy dojść również do 5 milionów, po czym wszystko - co do centa - stracić.

#2.


Choć Anna Kurnikowa nie ma wiele wspólnego z pokerem, to od jej nazwiska nazwano specyficzny układ kard, który można otrzymać do ręki - as i król. Choć wygląda obiecująco, to w praktyce nie daje aż takiej przewagi, jaką by się chciało uzyskać. Z rosyjską tenisistką powiązania są dwa - inicjały oraz to, że i ona ponoć lepiej wygląda niż gra.

#3.


Jedną z najbardziej znanych odmian pokera jest Texas Hold’em - gra zakazana w Teksasie. Hazard w ogóle jest nielegalny w tym stanie i przez długi czas jedyne kasyna działające na terenie Teksasu mieściły się w rezerwatach Indian, które rządziły się własnymi prawami. Dopiero niedawno ktoś odważył się znaleźć furtkę w prawie i zaryzykować otwarcie pierwszego kasyna w Austin.

#4.


Wydawałoby się, że dwa asy w ręce to wymarzony początek rozdania dla każdego pokerzysty - lepiej w końcu nie można byłoby trafić. A jednak nie jest to wcale układ tak szczęśliwy jak można by sądzić. W World Series of Poker Main Event, uchodzącym za mistrzostwa świata w pokerze, osobie zaczynającej z dwoma asami nigdy nie udało się odnieść ostatecznego zwycięstwa. W finałowym rozdaniu dwa asy w ręce zdarzyły się dwukrotnie i za oboma razami prowadziły do porażki.

#5.


Poker wydaje się raczej męską grą, choć panie także radzą sobie w nim doskonale - mają zresztą swoje własne turnieje w World Series of Poker. Z damskimi turniejami pokera sprawa jest o tyle ciekawa, że mężczyźni również mogą brać w nich udział. Jedyna różnica jest taka, że ponoszą 10-krotnie większe wpisowe niż panie. Wielu ta drobna „dyskryminacja” nie zniechęca.

#6.


Jeśli podczas wyborów na burmistrza miasteczka Estancia w Nowym Meksyku dochodzi do remisu, nie ma drugiej tury głosowania ani żadnych powtórek. Ostatecznego wyboru dokonuje się w jedyny sposób, jaki mieszkańcy Estancii uważają za sprawiedliwy - za pomocą gry w pokera. Zwycięzca zgarnia sławę i stanowisko. Jak dotąd poker decydował o tym, kto zostanie burmistrzem, trzykrotnie.

#7.


Sekrety pokera starają się zgłębić nie tylko miliony graczy na całym świecie, ale też naukowcy próbujący stworzyć idealną pokerową maszynę. Jaka to? To przecież oczywiste - ta, która wygra… mistrzostwa w pokera komputerów. Mistrz - program Claudico - wykorzystuje 16 terabajtów RAM, ale nawet tak gigantyczna moc obliczeniowa nie wystarczyła, by program zdołał zwyciężyć z drużyną „prawdziwych” pokerzystów.

Źródła: 1, 2, 3

Oglądany: 78437x | Komentarzy: 70 | Okejek: 253 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Jak to drzewiej bywało