Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Jedi zostało uznane oficjalnie za nową religię

32 186  
26   22  
Ponad 70 000 Australijczyków zadeklarowało w niedawnym spisie ludności, że wyznaje religię Jedi.

Ostatni spis ludności wykazał, że 1 na 270 mieszkańców Australii, czyli niecałe 0,4% populacji, jest wyznawcą religii wymyślonej przez scenarzystów filmów z cyklu Gwiezdnych wojen i wierzy w "Moc" - pole energetyczne, które umożliwia rycerzom Jedi nabycie niezwykłych zdolności.

Władze spisowe sądzą, że większość z 70 509 ludzi, którzy jako swoją religię wybrali Jedi, zrobiła tak w odpowiedzi na e-mail z 2001 roku, namawiający fanów "Gwiezdnych wojen" do starań o uznanie Jedi za oficjalne wyznanie.

Chris Brennan z Australian Star Wars Apprecation Society mówi: Wśród tych 70 000 zapewne tylko jakieś 5000 prawdziwie wierzy w religię Jedi. Zdecydowana większość pozostałych to fani sagi, nie posiadający własnego wyznania, którzy postanowili wpisać religię Jedi dla zabawy.

W 2001 roku po świecie krążył e-mail, mówiący, że jeśli 10 000 ludzi wybierze Jedi jako swoją religię, to zostanie ona uznana za oficjalne wyznanie.

Jednak Australijski Urząd Statystyczny zapowiada, że wpisy o religii Jedi potraktuje jako"nie określone".

Również w Wielkiej Brytanii i Nowej Zelandii tysiące ludzi poważnie potraktowało sugestie z tego e-maila. W Wielkiej Brytanii religia Jedi znalazła się nawet wśród wyznań wymienionych na formularzu spisu powszechnego.

(za BBC)

Oglądany: 32186x | Komentarzy: 22 | Okejek: 26 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

01.10

30.09

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało