< > wszystkie blogi

studiokosmetyki's absurdlog

Potwornie kosmetyczny blog

Zabiegi kosmetyczne na cellulit.

11 listopada 2016
Cellulit to odwieczny wróg wszystkich, lub prawie wszystkich pań, wróg z którym można jednak skutecznie walczyć.


cellulit

Cellulit to niepożądany gość...

...który przysparza nam wiele zmartwień i spędza sen z powiek. Uświadamia nam też, ze się starzejemy i z roku na rok wyglądamy niestety gorzej. Coraz ciężej założyć krótszą spódniczkę czy spodenki bo po prostu wstyd. I tyle. Cellulit opanował uda, pośladki a teraz czai się na łydki i brzuch. Cellulit jednak jest do pokonania.
Liczne zabiegi na cellulit pomogą się go pozbyć albo przynajmniej radykalnie go zredukować tak abyśmy znów mogły cieszyć się naszym ciałem.

Zabiegów kosmetycznych
jest wiele i każdy gabinet kosmetyczny ma w swojej ofercie co najmniej kilka. Chyba najbardziej znanym zabiegiem i najtańszym zabiegiem na pozbycie sie cellulitu i ujędrnienie skóry jest body wrapping. To prosty zabieg owinięcia częsci ciała pokrytej pomarańczową skórką zwykłą folią z uprzednim nałożeniem specjalnych preparatów odchudzająco - ujędrniających.
Efekty są dość szybko ale trzeba taki zabieg kilkuktrotnie powtórzyć. Nie nadaję się on zbytnio do skóry naczynkowej gdyż większość preparatów dostępnych na rynku silnie rozgrzewa czego słabe naczynka "nie lubią". Obwisła skóra na udach czy brzuchu to nie lada problem. Z pomocą mogą przyjść nam tu fale radiowe RF lub vaccum z falami radiowymi. Oba urządzenia działają na podobnej zasadzie z tym, że vaccum + RF zawiera dodatkowo tzw. pompę ssącą, która zasysa poddawaną zabiegowi skórę.

Urządzenia, emitujące fale radiowe RF, wykorzystywane w gabinetach kosmetycznych, zazwyczaj podnoszą temperaturę do około 40- 45°C. Ciepło wytworzone w skórze pod wpływem fal radiowych powoduje, w zależności od czasu i mocy działania, skrócenie i zagęszczenie kolagenu co skutkuje ponownym napięciem włókien kolagenowych a także stymulacją fibroblastów do tworzenia nowego kolagenu i elastyny. Tutaj zaczyna się proces regeneracji. Zwiększa się gęstość, elastyczność i napięcie skóry.

Jeśli chodzi o redukcję tkanki tłuszczowej to wytworzone przez fale radiowe ciepło pomaga w jej usunięciu dzieki efektowi procesowi selektywnej termolipolizy, który prowadzi do rozkładu trójglicerydów. Tak rozłożony tłuszcz przemieszcza się do przestrzeni międzykomórkowej a potem przedostaje do układu krwionośnego i limfatycznego, jest trawiony przez wątrobę i wydalany przez nerki i system trawienny.

Fale radiowe na ciało, vaccum z falami radiowymi, body wrapping czy inne zabiegi kosmetyczne to naprawdę sprawdzone rzeczy, dzięki którym możemy wyglądać i czuć się lepiej. Korzystajmy z nich. Tylko od nas zależy jak wygląda nasze ciało i jaki mamy humor.
 

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Autor
O blogu
  • Cellulit, odchudzanie, jędrna skóra, młody wygląd, brak zmarszczek - to tematy, które poruszamy na naszym blogu. Zapraszamy do czytania i komentowania.
  • Informuj mnie o nowościach na blogu
  • RSS blogu studiokosmetyki
Najnowsze posty
Najpopularniejsze posty

Napędzana humorem dzięki Joe Monsterowi