< > wszystkie blogi

studiokosmetyki's absurdlog

Potwornie kosmetyczny blog

Przebarwienia na skórze twarzy.

22 października 2016
Przebarwieni na skórze postarzają, wyglądają nieestetycznie i sprawiają, że nasza cera wygląda nieestetycznie. Są jednak sposoby aby je zredukować,rozjaśnić, a nawet całkowicie usunąć.

Przebarwienia.

przebarwienia Kielce

Problem przebarwień skóry twarzy.

Pora jesienna to czas kiedy nadchodzi odpowiedni moment do zadbania o skórę twarzy, szyi i dekoltu. Bardzo częstym problemem pojawiającym się w czasie i tuż po okresie letnim są przebarwienia skórne. Walka z przebarwieniami jest walką trudną i długą, ale nie zawsze. Najtrudniejszymi do usunięcia przebarwieniami są przebarwienia pojawiające się na tle hormonalnym sięgające często skóry właściwej. Przebarwienia naskórkowe usunąć i zredukować jest znacznie łatwiej. Poniżej kilka zabiegów kosmetycznych, które pozwolą zredukować bądź całkowicie pozbyć się przebarwień, pod warunkiem, że nie są one zbyt głębokie i umiejscowione są w naskórku.
Kwasy owocowe AHA i BHA wnikają w głąb naskórka. Usuwają jego martwe warstwy, regulują odnowę i regenerację skóry pobudzając fibroblasty do produkcji kolagenu. Rozjaśniając przebarwienia wyrównując koloryt cery. Wskazane są do skóry wymagającej głębokiego oczyszczenia, starzenie się skóry, przebarwienia rożnego pochodzenia (posłoneczne, potrądzikowe, starcze).

Sposoby na przebarwienia.

Usuwanie przebarwień nie jest sprawą prostą. Są jednak zabiegi, które sobie z nimi radzą. Postaram się je pokrótce omówić.
Peeling ziołowy Jadwiga jest doskonałym zabiegiem pozwalającym na wyrównanie kolorytu cery, jak również znaczną redukcję bądź całkowite pozbycie się płytkich przebarwień. Polega ona na pilingu skóry specjalną mieszanką ziołową a następnie przeprowadzeniu zabiegu dołuszczającego po upływie 5-7 dni od wykonania pierwszego zabiegu. Przez cały ten czas, czyli 5-7 dni bezwzględnie nie należy myć, natłuszczać, nawilżać skóry poddawanej zabiegowi gdyż wydłuża to proces złuszczania. Piling ziołowy Jadwiga jest peelingiem głębokim, dzięki któremu dochodzi do złuszczenia 4 warstw naskórka ( nie naruszając warstwy podstawnej) Złuszczanie może mieć różny charakter oraz nasilenia. Wszystko zależy od reakcji skóry na zabieg oraz od przeprowadzonych wcześniej (bądź nie) zabiegów złuszczających naskórek. Zabieg wygładza skórę ze zmianami typowymi dla cery tłustej, trądzikowej,wspomaga leczenie trądziku, likwiduje przebarwienia potrądzikowe, zmniejsza pory skóry, blizny, przebarwienia, rozstępy skórne, znacznie reguluje wydzielanie sebum. Poprzez złuszczenie głębokich warstw naskórka stymuluje do produkcji kolagenu i elastyny co przejawia się wyraźnym odmłodzeniem skóry i wygładzeniem zmarszczek. Minimalny odstęp pomiędzy zabiegami powinien wynosić 30 dni, gdyż tyle czasu odnawia się naskórek. Przed wykonaniem zabiegu głębokiego złuszczania należy wykonać manualne oczyszczanie skóry aby zoptymalizować efekt końcowy odmłodzenia, rozjaśnienia oraz głębokiej poprawy stanu skóry.
 

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Autor
O blogu
  • Cellulit, odchudzanie, jędrna skóra, młody wygląd, brak zmarszczek - to tematy, które poruszamy na naszym blogu. Zapraszamy do czytania i komentowania.
  • Informuj mnie o nowościach na blogu
  • RSS blogu studiokosmetyki
Najnowsze posty
Najpopularniejsze posty

Napędzana humorem dzięki Joe Monsterowi