< > wszystkie blogi

podpowiesz

#ZGŁOSZENIE

ZGŁOSZENIE #5 REMONT

29 kwietnia 2021
Zgłoszenie #5

To był letni, słoneczny poranek. Przyszedłem na dniówkę w krótkich spodenkach i krótkim rękawku. Nie zdążyłem dobrze usiąść w fotelu, kiedy otrzymałem zgłoszenie. Było parę minut po siódmej.
Sytuacja ma miejsce w jednej z małych wsi nad pięknym jeziorem. Dzwoni do mnie syn, który usiłuje wejść do mieszkania matki.Dobija się do mieszkania jednak kobieta nie otwiera. Niestety nie ma kluczy od domu. Stoi przed drzwiami i czeka aż mama otworzy...Po krótkiej rozmowie okazało się, że kobieta miała problemy na tle psychicznym. Przestała brać leki i zamknęła się w sobie. Mężczyzna coraz bardziej się denerwuje i prosi o pomoc. Stoi przed drzwiami z całym sprzętem do malowania, ponieważ umówili się, że przyjdzie rano zrobić jej mały remont w mieszkaniu.

Może poszła na spacer ⁉️

Jezioro było bardzo blisko domu. Gdy mężczyzna podszedł na najbliższą plaże, oddaloną o 300-400 m było już po wszystkim. Odnalazł buty, a później matkę dryfującą 20-30m od brzegu. Gdyby nie buty, mężczyzna miałby problem z rozpoznaniem mamy... Niestety życie przynosi nam różne scenariusze. Nie każda historia kończy się happy endem. Ważne, byśmy z każdej sytuacji wyciągnęli jakieś wnioski dla siebie. Nie zawsze jesteś w stanie pomóc drugiej osobie. Nie wszystkich da się uratować. Czytasz to, więc jesteś na tym świecie i SZANUJ każdy dzień swojego życia!
 

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Autor
O blogu
  • #ZGŁOSZENIE to miejsce, w którym jako Operator Numeru Alarmowego 112 będę wrzucał historie związane z otrzymanymi telefonami na linie alarmową. Oczywiście z zachowaniem ochrony wszelkich danych adresowych i zgłaszających. Operatorzy w ciągu roku przyjmują ponad 20 milionów zgłoszeń, z tego ponad 60% z nich to zgłoszenia nie wymagające nagłej interwencji... Zapraszam na mój kanał YouTube: podpowiesz oraz Instagram: podpowiesz
  • Informuj mnie o nowościach na blogu
  • RSS blogu podpowiesz
Najnowsze posty
Najpopularniejsze posty

Napędzana humorem dzięki Joe Monsterowi