< > wszystkie blogi

podpowiesz

#ZGŁOSZENIE

ZGŁOSZENIE #2 Druga szansa?

29 kwietnia 2021
Zgłoszenie #2

Wracamy do tematu z pierwszego zgłoszenia jednak tutaj z zupełnie innym zakończeniem. Czy będzie Happy End? Zapraszam do czytania!

Po raz kolejny nocka, w dodatku mocno obfita w ilość zgłoszeń. Dzwoni do mnie mężczyzna z mocno zaburzoną mową. Nigdy nie zakładam już od początku rozmowy, że bełkotliwy głos to na pewno nietrzeźwa osoba. Duża grupa osób dzwoniących, szczególnie w weekendowe późne wieczory jest pod wpływem, jednak niewyraźna mowa może być wynikiem problemów na tle logopedycznym bądź w czasie przechodzonego udaru/po udarze (przestroga dla początkujących operatorów). Dzwoni do mnie mężczyzna, który stoi na balkonie 11 piętrowego budynku, jest na 7 piętrze. Stoi na krzesełku, na własnym balkonie. Nie chcę współpracować i rozmawiać ale potwierdza swoją nietrzeźwość. Gdy udało się zebrać podstawowe informacje adresowe, prowadziłem rozmowę dalej, a służby były już w drodze na miejsce.
Mężczyzna robił się coraz bardziej agresywny i groził, że skoczy. Wykazałem się kreatywnością i zaciekawiłem Go swoimi pytaniami. W pewnym momencie zacząłem udawać, że słabiutko go słychać ze względu na warunki atmosferyczne panujące na zewnątrz. Zaproponowałem by wszedł do mieszkania i porozmawiamy na spokojnie o jego problemach. Twierdził, że nie pierwszy raz próbuje ze sobą skończyć jednak Jego nietrzeźwość pomogła mi w wykonaniu zadania.
Zszedł z krzesełka, a gdy wszedł do pokoju opanował swój głos. Upłynęło kilka minut gdy zapukali do drzwi policjanci. Mężczyzna mógł się domyślać, że to któraś ze służb i na szczęście się poddał.

Gdy po otworzeniu drzwi oddał telefon policjantowi, potwierdziłem, że to ten mężczyzna. Udało się! Każda minuta spędzona w pracy uczy mnie kolejnych doświadczeń. Nie ma jednego określonego schematu, który sprawi, że osoba z zaburzeniami nie wykona samosądu.Tym razem pomysł mój się sprawdził!
Mam nadzieję, że to ostatnia Pana próba. Cieszmy się swoim życiem i nie rozwiązujmy problemów w ten sposób!
 

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Autor
O blogu
  • #ZGŁOSZENIE to miejsce, w którym jako Operator Numeru Alarmowego 112 będę wrzucał historie związane z otrzymanymi telefonami na linie alarmową. Oczywiście z zachowaniem ochrony wszelkich danych adresowych i zgłaszających. Operatorzy w ciągu roku przyjmują ponad 20 milionów zgłoszeń, z tego ponad 60% z nich to zgłoszenia nie wymagające nagłej interwencji... Zapraszam na mój kanał YouTube: podpowiesz oraz Instagram: podpowiesz
  • Informuj mnie o nowościach na blogu
  • RSS blogu podpowiesz
Najnowsze posty
Najpopularniejsze posty

Napędzana humorem dzięki Joe Monsterowi