<< >> wszystkie blogi

Felieton zakrapiany Whisky

Jeśli nie jesteś w stanie czegoś prosto wytłumaczyć to znaczy, że albo tego nie rozumiesz albo jesteś przemądrzałym pajacem.

Felieton zakrapiany Whisky - część 5

2019-06-22 04:23:26 · Skomentuj
MODEL STANDARDOWY

Wracamy do fizyki kwantowej. W części drugiej felietonu skończyliśmy na cząsteczkach (protonach, neutronach i elektronach) nieustannie drgających pod wpływem równoważenia się sił na nie oddziałujących. Jak wspomniałem w felietonie trzecim, Ogólna Teoria Względności Einsteina opisuje ruch obiektów materialnych (skupisk materii) w skali makro. Nie ma ona jednak zastosowania dla skali mikro. Stąd fizyka podzieliła się na klasyczną i kwantową. Ale wszystko po kolei. Kiedy naukowcy zaczęli badać naturę wspomnianych przed chwilą cząsteczek musieli wymyślić nowy model teoretyczny, który pozwalałby im opisywać ich zachowanie. Tak właśnie przez lata powstawał Model Standardowy.

Felieton zakrapiany Whisky - część 4

2019-06-21 02:10:00 · Skomentuj
EWOLUCJA WSZECHŚWIATA:

Zanim wrócimy do cząsteczek elementarnych, jeden wpis poświęcimy aksjomatom (pewnikom, fundamentalnym oddziaływaniom) praw fizyki.

Felieton zakrapiany Whisky - część 3

2019-06-20 03:13:00 · Skomentuj
MODEL TEORETYCZNY:

W internetach zawsze znajdzie się jakiś Cymbał, który po przeczytaniu takiego felietonu zaczyna głośno się burzyć i krzyczeć: “A dowód? Dowód? Są na to jakieś dowody?!!11”

Felieton zakrapiany Whisky - część 2

2019-06-18 15:21:00 · Skomentuj
MATERIA:

“W dniu, w którym nauka zacznie badać zjawiska niefizyczne, w ciągu dekady uczyni większy postęp niż w ciągu wszystkich poprzednich lat swojej egzystencji.”- Nikola Tesla

Felieton zakrapiany Whisky - część 1

2019-06-17 23:54:00 · Skomentuj
ENTROPIA WSZECHŚWIATA:

Jako, że wszystko wskazuje na to, że za zaledwie kilkadziesiąt lat doczekamy się zasłużonej apokalipsy*, a mnie na wakacyjnych libacjach ponosi wena, zaczynam spisywać kilka apologetycznych myśli i ciągów przyczynowo skutkowych, które być może spowodują, że mała garstka czytelników nawróci się (póki jeszcze czas) na jedyny słuszny styl życia, czyli bezkompromisowe posłuszeństwo wobec Ewangelii Chrystusowej.

*https://www.livescience.com/65...
*http://www.nienawisc.pl/zar-le...

Napędzana humorem dzięki Joe Monsterowi