Cztery Kilo Obywatela Mniej

Subiektywne spojrzenie na świat i życie z perspektywy tropikalnej wyspy.

TAJLANDIA: jaka tu jest pogoda i co z tymi deszczami?

2017-05-29 03:00:12 · Skomentuj

Przeglądam fora dotyczące Tajlandii. Czasem mogę w czymś pomóc, a czasem sam się czegoś nauczę. Cyklicznie powtarzające się pytania o pogodę skłoniły mnie do pochylenia się nad tym tematem. Zazwyczaj o pogodzie mówi się, jak nie zostaje już nic innego. Błachy temat, który nie ma większego wpływu na nasze życie. Jadnak zdarza się, że to waśnie pogoda staje nam na drodze w spakowaniu walizek.


Dziś o pogodzie w Tajlandii: https://4kilo.pl/tajlandia-jaka-tu-jest-pogoda/

BANGKOK: jak tu się poruszać cz.2, czyli BUS, TAXI, TUK TUK.

2017-05-14 16:53:37 · Skomentuj

W poprzednim tekście opisałem transport w Bangkoku metrem oraz kolejką: BANGKOK: jak tu się poruszać cz.1, czyli BTS, MRT i ARL. Pomimo wielkiej wygody tego rozwiązania, nie wszędzie dostaniemy się w ten sposób. W takim razie, jak się poruszać po Bangkoku?


Czytaj całość: BANGKOK: jak tu się poruszać cz.2, czyli BUS, TAXI, TUK TUK.

PORADNIK: ubezpieczenie w podróży, czy warto mieć?

2017-05-09 16:52:03 · Skomentuj

Dziś poruszę poważniejszy temat, gdyż często widzę powtarzające się pytania o ubezpieczenie w Tajlandii. Jako, że jest to blog podróżniczy to jestem niejako zobowiązany do wyjaśnienia jak ważne jest odpowiednie ubezpieczenie. Rozpaleni wizją cudownych wakacji oraz wyczekanego odpoczynku nie możemy zapominać, że nawet w raju możemy zachorować.


Czytaj całość na: https://4kilo.pl/ubezpieczenie-podrozy-warto-miec/

Zróbmy sobie drogę. | 4kilo.pl

2016-09-09 11:29:00 · 2 komentarze
Wyobraźmy sobie, że nie mamy dróg. To akurat powinno być łatwe, gdyż w Polsce to nie jest tylko i wyłącznie sfera teoretycznych dywagacji. Umówmy się, że faktycznie autostrad mamy tyle, ile jest warstwy rytmicznej w "twórczości" Gangu Albanii - niewiele. Jednak co by było gdyby w ciągu kilku dni zniknęły wszystkie drogi, które są ci niezbędne do życia? Jedziesz do pracy swoją Kia Ceed w kredycie 50/50? Zapomnij! Zamówiłeś wielką, ociekającą serem i cholesterolem pizze? Niestety dostawa utknęła na pierwszej błotnej kałuży, niczym Niemcy pod Leningradem. Życie codzienne nie byłoby możliwe bez dróg, nawet tych dziurawych.
Autor
O blogu
  • Statystyczna polska populacja to około 40 mln ludzi. Każda jednostka w tej statystyce to osobna historia pełna wzlotów i upadków, popełnionych błędów oraz osiągniętych sukcesów. Czy musisz być kimś wyjątkowym, aby mieszkać w tropikach?

    Przeczytaj: krótką historię o nas
Najnowsze posty
Najpopularniejsze posty
Linki
Statsy bloga
  • Postów: 4
  • Komentarzy: 2
  • Odsłon: 662

Napędzana humorem dzięki Joe Monsterowi