Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Zatrzymane w kadrze – Alternatywna metoda walki z otyłością

55 476  
440   66  
Dziś w „Zatrzymanych...” znalazły się, między innymi, suknia ślubna ze spadochronu, pies w stopniu pułkownika oraz alternatywna metoda walki z otyłością. Zapraszamy!

#1. Rumuński dyktator Nicolae Ceausescu tak bardzo kochał swojego psa Corbu, że nadał mu stopień pułkownika w armii rumuńskiej i przydzielił rządową limuzynę.



#2. Liv Tyler, Joaquin Phoenix i Jennifer Connelly na planie „Abbottowie prawdziwi”, 1997 r.



#3. Japoński minister spraw zagranicznych Tarō Asō wygłasza przemówienie w Tokio podczas wiecu wzywającego Rosję do oddania Japonii czterech Wysp Kurylskich, 7 lutego 2006 r.



#4. Suknia ślubna z 1947 roku, wykonana ze spadochronu, który uratował życie pana młodego podczas II wojny światowej.


Kiedy Ruth i Claude Hensinger zaręczyli się, postanowili, że suknia ślubna panny młodej zostanie uszyta z tego samego spadochronu, na którym Claude z powodzeniem salwował się ucieczką po bitwie powietrznej z Japończykami. Po śmierci męża Ruth przekazała strój Smithsonian American Art Museum, gdzie jest nadal przechowywany.

#5. Zdjęcie Annuszki, tej, która rozlała olej w „Mistrzu i Małgorzacie” Bułhakowa.


Była prawdziwą postacią, sąsiadką Michaiła Afanasjewicza Bułhakowa, która mieszkała w mieszkaniu komunalnym nr 50. Kłótliwa Anna Goriaczewa była znana również pod pseudonimem „Głupia z Sadowej”. Jej nieprzyjemna, ale wyrazista postać wędrowała od książki do książki Michaiła Bułhakowa: w szczególności jej postać oddana jest wiernie w cyklu opowiadań „Moskwa w latach 20.”.

W 2006 roku cudem ocalała być może jedyna na świecie jej fotografia została przekazana do Muzeum Bułhakowa. Fotografię Annuszki-Czumy, typowej przedstawicielki lumpenproletariatu, przekazał dla Muzeum Bułhakowa jej prawnuk, odnoszący sukcesy prawnik mieszkający w Szwajcarii.

#6. 2,5 miliona osób na koncercie Jeana-Michela Jarre'a w Dzień Zdobycia Bastylii, 1991 rok, Paryż.



#7. Żołnierze 19. Indyjskiej Dywizji Piechoty na transporterze Universal we wsi Frisa, prowincja Chieti, Włochy, 14 grudnia 1943 r.



#8. Grek cypryjski, uchodźca Solomos Solomou, próbuje wspiąć się na maszt flagowy w celu zdjęcia tureckiej flagi z masztu w strefie buforowej ONZ na Cyprze. Został zastrzelony przez tureckiego oficera. Deryneia, Cypr, 1996 r.


Po pogrzebie Tassosa Isaaca, który został pobity na śmierć przez tłum Szarych Wilków (tureckich skrajnie prawicowych ultranacjonalistów) w strefie buforowej ONZ trzy dni wcześniej, grupa Greków cypryjskich wróciła na ten obszar, aby kontynuować protest. Wśród tych demonstrantów był Solomou, kuzyn Isaaca. Około 14:20 Solomou oddalił się od reszty demonstrantów i poszedł w kierunku tureckiego posterunku wojskowego w Deryneia. Ignorując wiele ostrzeżeń żołnierzy tureckich, Solomou wspiął się na maszt z zamiarem zastąpienia flagi tureckiej flagą grecką, ale został postrzelony przez żołnierzy. Zmarł w wyniku odniesionych ran i upadku. Po jego śmierci tureccy wartownicy pozwolili żołnierzom ONZ zabrać jego ciało ze strefy buforowej, aby zwrócić je jego rodzinie.

Cała scena została nagrana przez pobliskich dziennikarzy i była pokazywana w telewizji na żywo. Pogrzeb Solomou, w którym uczestniczyły tysiące ludzi, odbył się 16 sierpnia w Paralimni.
Kilka dni po tragicznym incydencie grecki premier Costas Simitis odwiedził Cypr. Wraz z cypryjskim prezydentem Glafcosem Cleridesem odwiedzili domy rodzin Isaaca i Solomou. Turecka minister spraw zagranicznych (późniejsza premier Turcji w latach 1993-96) Tansu Çiller, która również odwiedziła Cypr kilka dni po zabójstwie Solomou, przemawiała na wiecu, mówiąc, że Turcy „połamią ręce” każdemu, kto obrazi ich flagę.

#9. Mały chłopiec patrzy, jak wojska bratnich krajów Układu Warszawskiego wjeżdżają do jego kraju, Czechosłowacji, sierpień 1968 r.



#10. Kapitan drużyny Kolumbii Carlos Valderrama podaje rękę kapitanowi Argentyny Diego Armando Maradonie przed meczem o trzecie miejsce w turnieju Copa America, 1987 rok. Kolumbia wygrała 2:1.



#11. Sesja leczenia otyłości u Kaszpirowskiego, 1990 r.

Kliknij i zobacz więcej!


#12. Serbski policjant Goran Jelisic, nazywany „Serbskim Adolfem”, strzela do cywilów w Brcko w Bośni i Hercegowinie. Został złapany, oskarżony o zbrodnie wojenne i skazany na 40 lat więzienia, kwiecień 1992 r.



#13. Aloisia Veit, kuzynka Hitlera, została wysłana do komory gazowej jako osoba chora umysłowo.


Aloisia Veit była krewną Hitlera ze strony ojca. Była o 2 lata młodsza od Adolfa. Po próbie samobójczej trafiła do zakładu dla obłąkanych.
W ramach „Akcji T4” (operacja realizowana w III Rzeszy w latach 1939–1944, polegająca na fizycznej „eliminacji życia niewartego życia”) kuzynka Hitlera została wysłana do Hartheim – oficjalnie schroniska, ale w rzeczywistości ośrodka eutanazji dla osób cierpiących na zaburzenia psychiczne. Szacunkowe dane mówią, że zamordowano tam 18 500 osób. Aloisia trafiła do komory gazowej w grudniu 1940 roku.

#14. Rower do walki z przestępczością, który wyposażony był w 13 strzelb i karabinów, dwa rewolwery, sześć bagnetów i pistolet na flary, Chicago, 1948 r.



#15. Polscy żołnierze 10 Brygady Kawalerii Pancernej i węgierscy żołnierze przy polskich tankietkach TK i TKS. W czasie walk pod naporem Wehrmachtu część oddziałów Wojska Polskiego wycofała się na teren Węgier, gdzie uzyskała schronienie. Sprzęt trafił do armii węgierskiej. Karpaty. Dolina Cisy, wrzesień 1939 r.

Kliknij i zobacz więcej!

1

Oglądany: 55476x | Komentarzy: 66 | Okejek: 440 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Sprawdź swoją wiedzę!
Jak to drzewiej bywało