Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Quizy > Quiz

Wielka gra nie tylko dla milionerów. Quiz o polskich teleturniejach

21 327  
7 644   37  
Niedzielne obiady przy „Familiadzie”, średnio udane próby ścigania się z uczestnikami „Jednego z dziesięciu” czy powiew zachodniej produkcji w „Milionerach” – w latach dziewięćdziesiątych teleturnieje oglądaliśmy praktycznie wszyscy. Choć ten telewizyjny gatunek na przestrzeni lat przeszedł spory lifting i dziś w niczym nie nawiązuje do przaśności zakupów w sklepie „Koła fortuny”, wciąż budzi ogromne zainteresowanie i nadal gromadzi przed odbiornikami (i w sieci) miliony widzów. Choć poniższy quiz nie przewiduje żadnych nagród rzeczowych, zachęcamy do sentymentalnego spojrzenia na ramówkę, która już nie wróci i sprawdzenia swojej wiedzy w temacie nieco starszych polskich teleturniejów.
Zagłosuj

(1/10) Lata dziewięćdziesiąte w polskiej telewizji kojarzą się z premierą wielu produkcji, które przed ekrany błyskawicznie przyciągnęły miliony telewidzów. A który z wymienionych programów pojawił się w polskiej telewizji jako pierwszy?

Lata dziewięćdziesiąte w polskiej telewizji kojarzą się z premierą wielu produkcji, które przed ekrany błyskawicznie przyciągnęły miliony telewidzów. A który z wymienionych programów pojawił się w polskiej telewizji jako pierwszy?
Zagłosuj

(2/10) Cofnijmy się do pierwszej połowy ostatniej dekady XX wieku. Który spośród poniższych, klasycznych już teleturniejów trafił na antenę TVP jako ostatni?

Cofnijmy się do pierwszej połowy ostatniej dekady XX wieku. Który spośród poniższych,  klasycznych już teleturniejów trafił na antenę TVP jako ostatni?
Zagłosuj

(3/10) Przy tak ogromnej, stałej konkurencji o miejsce w ramówce wiele programów przepadło, zanim na dobre zdążyło przekonać do siebie odbiorców. Który z tytułów utrzymał się najkrócej na antenie?

Przy tak ogromnej, stałej konkurencji o miejsce w ramówce wiele programów przepadło, zanim na dobre zdążyło przekonać do siebie odbiorców. Który z tytułów utrzymał się najkrócej na antenie?
Zagłosuj

(4/10) Cała Polska wstrzymała oddech, gdy Artur Baranowski 22 listopada 2023 w finale „Jednego z dziesięciu” uzyskał perfekcyjny wynik: 803 punkty. Jaki do tej pory był najwyższe punktowe osiągnięcie w tym teleturnieju?

Cała Polska wstrzymała oddech, gdy Artur Baranowski 22 listopada 2023 w finale „Jednego z dziesięciu” uzyskał perfekcyjny wynik: 803 punkty. Jaki do tej pory był najwyższe punktowe osiągnięcie w tym teleturnieju?
Zagłosuj

(5/10) Łatwym sposobem na przyciągnięcie widza dla wielu stacji było (wciąż zresztą jest) zakupienie licencji na spolszczenie doskonale znanego formatu, od lat sprawdzającego się na zachodnich rynkach. Który z poniższych tytułów jest natomiast całkowicie autorskim, rodzimym pomysłem i nie ma swojego pierwowzoru w brytyjskiej, amerykańskiej czy jakiejkolwiek innej telewizji?

Łatwym sposobem na przyciągnięcie widza dla wielu stacji było (wciąż zresztą jest) zakupienie licencji na spolszczenie doskonale znanego formatu, od lat sprawdzającego się na zachodnich rynkach. Który z poniższych tytułów jest natomiast całkowicie autorskim, rodzimym pomysłem i nie ma swojego pierwowzoru w brytyjskiej, amerykańskiej czy jakiejkolwiek innej telewizji?
Zagłosuj

(6/10) „Idź na całość” nieodłącznie kojarzy się z Zygmuntem Chajzerem i pewnie sporo osób nie pamięta nawet, że ten polsatowski show doczekał się drugiego prowadzącego. Kim był ów tajemniczy jegomość?

„Idź na całość” nieodłącznie kojarzy się z Zygmuntem Chajzerem i pewnie sporo osób nie pamięta nawet, że ten polsatowski show doczekał się drugiego prowadzącego. Kim był ów tajemniczy jegomość?
Zagłosuj

(7/10) Marek Krukowski to legenda polskich teleturniejów – trudno zliczyć, ile razy wygrał w trakcie ponad 35 lat startowania w przeróżnych programach. A zwycięstwa w jakiej produkcji mu brakuje?

Marek Krukowski to legenda polskich teleturniejów – trudno zliczyć, ile razy wygrał w trakcie ponad 35 lat startowania w przeróżnych programach. A zwycięstwa w jakiej produkcji mu brakuje?
Zagłosuj

(8/10) Jeden z niezwykle popularnych teleturniejów z połowy lat dziewięćdziesiątych zniknął nagle po ogromnym skandalu – plotkowano nawet, że sprawa zakończyła się na sali sądowej. Pamiętacie tytuł tego show?

Jeden z niezwykle popularnych teleturniejów z połowy lat dziewięćdziesiątych zniknął nagle po ogromnym skandalu – plotkowano nawet, że sprawa zakończyła się na sali sądowej. Pamiętacie tytuł tego show?
Zagłosuj

(9/10) Na samym początku XXI wieku niczym meteor przez telewizyjną Dwójkę przemknął program „Pół żartem pół serial”. Kto był jego pomysłodawcą i prowadzącym?

Na samym początku XXI wieku niczym meteor przez telewizyjną Dwójkę przemknął program „Pół żartem pół serial”. Kto był jego pomysłodawcą i prowadzącym?
Zagłosuj

(10/10) Ile razy w polskiej wersji „Milionerów” padła główna nagroda? W całej historii teleturnieju – licząc także odcinki specjalne – pytanie finałowe zostało zadane 30 razy.

Ile razy w polskiej wersji „Milionerów” padła główna nagroda? W całej historii teleturnieju – licząc także odcinki specjalne – pytanie finałowe zostało zadane 30 razy.

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą


Jeśli masz uwagi do tego quizu napisz maila do joe na joemonster.org.