Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Quizy > Quiz

Wielki quiz historyczny pełen nieoczywistych pytań

Gdyby autorzy zagadnień do „Milionerów” oglądali za dużo Monty Pythona, prawdopodobnie tak wyglądałyby pytania zadawane przez Huberta Urbańskiego. Zapraszamy na nieoczywistą podróż do czasów (mniej lub bardziej) zamierzchłych. Do wygrania złote kalesony i talon!
Zagłosuj

(1/10) Instytucja nierządnicy towarzyszy nam od zarania dziejów, a zabawy z paniami lekkich obyczajów nieobce były nawet królom. A którą z tortur najbardziej lubił serwować średniowiecznym sexworkerkom Henryk Walezy?

Instytucja nierządnicy towarzyszy nam od zarania dziejów, a zabawy z paniami lekkich obyczajów nieobce były nawet królom. A którą z tortur najbardziej lubił serwować średniowiecznym sexworkerkom Henryk Walezy?
Zagłosuj

(2/10) W 1559 roku niemiecki cyrulik i chirurg Gaspar Stromayr opublikował podręcznik medyczny „Practica copiosa”, w którym opisał kastrację pacjenta w celu wyleczenia...

W 1559 roku niemiecki cyrulik i chirurg Gaspar Stromayr opublikował podręcznik medyczny „Practica copiosa”, w którym opisał kastrację pacjenta w celu wyleczenia...
Zagłosuj

(3/10) Abraham Lincoln oprócz posiadania licencji barmana trafił też (oczywiście pośmiertnie) do Galerii Sław jednego ze sportów. Jakiego?

Abraham Lincoln oprócz posiadania licencji barmana trafił też (oczywiście pośmiertnie) do Galerii Sław jednego ze sportów. Jakiego?
Zagłosuj

(4/10) Napoleon w trakcie swoich kampanii musiał mierzyć się z wieloma przeciwnościami, niejednokrotnie ponosząc porażkę. A śmiały atak jakich zwierząt sprawił, że niewysoki cesarz po raz kolejny musiał ratować się odwrotem?

Napoleon w trakcie swoich kampanii musiał mierzyć się z wieloma przeciwnościami, niejednokrotnie ponosząc porażkę. A śmiały atak jakich zwierząt sprawił, że niewysoki cesarz po raz kolejny musiał ratować się odwrotem?
Zagłosuj

(5/10) „Nie miał w ogóle żadnych przyjaciół. Z pewnością nie uganiał się za płcią przeciwną tak jak wielu ludzi w tym samym wieku i podobnych okolicznościach. Był średniego wzrostu, szczupły i wtedy już nieco wyższy od matki”. Z biografii jakiego dyktatora pochodzi ten opisujący nastoletnie lata fragment?

„Nie miał w ogóle żadnych przyjaciół. Z pewnością nie uganiał się za płcią przeciwną tak jak wielu ludzi w tym samym wieku i podobnych okolicznościach. Był średniego wzrostu, szczupły i wtedy już nieco wyższy od matki”. Z biografii jakiego dyktatora pochodzi ten opisujący nastoletnie lata fragment?
Zagłosuj

(6/10) Która z poniższych osób dożyła najbardziej „sędziwego” wieku?

Która z poniższych osób dożyła najbardziej „sędziwego” wieku?
Zagłosuj

(7/10) Frédéric Auguste Bartholdi, autor projektu Statui Wolności, w 1871 roku wyruszył w podróż przez Amerykę. Wyprawę relacjonował znajomym: „Wszystko tu jest tak ogromne. Nawet...”

Frédéric Auguste Bartholdi, autor projektu Statui Wolności, w 1871 roku wyruszył w podróż przez Amerykę. Wyprawę relacjonował znajomym: „Wszystko tu jest tak ogromne. Nawet...”
Zagłosuj

(8/10) Która z tych dyscyplin nigdy nie pojawiła się na igrzyskach olimpijskich?

Która z tych dyscyplin nigdy nie pojawiła się na igrzyskach olimpijskich?
Zagłosuj

(9/10) W 1989 roku doszło do jednej z najdziwniejszych transakcji w historii. Mieszkańcy Związku Radzieckiego wciąż chcieli pić uwielbianą od czasów Chruszczowa Pepsi, a rubel nie był nic warty. Za napoje o wartości 3 miliardów dolarów amerykańska firma otrzymała zatem w barterze:

W 1989 roku doszło do jednej z najdziwniejszych transakcji w historii. Mieszkańcy Związku Radzieckiego wciąż chcieli pić uwielbianą od czasów Chruszczowa Pepsi, a rubel nie był nic warty. Za napoje o wartości 3 miliardów dolarów amerykańska firma otrzymała zatem w barterze:
Zagłosuj

(10/10) Niewiele zabrakło, a Albert Einstein zostałby...

Niewiele zabrakło, a Albert Einstein zostałby...

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą


Jeśli masz uwagi do tego quizu napisz maila do joe na joemonster.org.