Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Quizy > Film

Wielki quiz filmowy - czyli co wiesz o filmach i aktorach?

Uważasz, że o filmach i aktorach wiesz wszystko? No to sprawdźmy to!
Zagłosuj

(1/10) Który z aktorów nazwał Jima Carreya „sobą nowej generacji”?

Który z aktorów nazwał Jima Carreya „sobą nowej generacji”?
Zagłosuj

(2/10) Gdyby nie George Harrison, „Żywot Briana” prawdopodobnie nigdy by nie powstał. Jaki był wpływ eksbeatlesa na przedostatnie filmowe dzieło Latającego Cyrku Monty Pythona?

Gdyby nie George Harrison, „Żywot Briana” prawdopodobnie nigdy by nie powstał. Jaki był wpływ eksbeatlesa na przedostatnie filmowe dzieło Latającego Cyrku Monty Pythona?
Zagłosuj

(3/10) W filmie „Chłopaki nie płaczą” gościnnie wystąpiło kilka ważnych osób związanych z polską piłką nożną – nic dziwnego, w końcu Olaf Lubaszenko to wielki fan futbolu. A który z selekcjonerów biało-czerwonej kadry pojawił się na moment na ekranie?

W filmie „Chłopaki nie płaczą” gościnnie wystąpiło kilka ważnych osób związanych z polską piłką nożną – nic dziwnego, w końcu Olaf Lubaszenko to wielki fan futbolu. A który z selekcjonerów biało-czerwonej kadry pojawił się na moment na ekranie?
Zagłosuj

(4/10) „13 posterunek” pomimo upływu lat wciąż budzi sentyment – świadczyć o tym może choćby nasz wspominkowy tekst . A który ze znanych polskich muzyków skomponował jazzujące intro do tego sitcomu?

„13 posterunek” pomimo upływu lat wciąż budzi sentyment – świadczyć o tym może choćby nasz wspominkowy tekst . A który ze znanych polskich muzyków skomponował jazzujące intro do tego sitcomu?
Zagłosuj

(5/10) Niewiele zabrakło, żeby w rolę Neo w „Matrixie” wcale nie wcielił się Keanu Reeves. Jaki aktor – i dla jakiego filmu – zrezygnował z udziału w superprodukcji Wachowskich?

Niewiele zabrakło, żeby w rolę Neo w „Matrixie” wcale nie wcielił się Keanu Reeves. Jaki aktor – i dla jakiego filmu –  zrezygnował z udziału w superprodukcji Wachowskich?
Zagłosuj

(6/10) Pewien komediant miał wykupiony bilet na samolot, który uderzył w World Trade Center, ale zaspał na feralny lot, bo dzień wcześniej mocno zachlał...

Pewien komediant miał wykupiony bilet na samolot, który uderzył w World Trade Center, ale zaspał na feralny lot, bo dzień wcześniej mocno zachlał...
Zagłosuj

(7/10) Christian Bale przygotowując się do „Mechanika” zrzucił około 28 kilogramów. A który z aktorów przytył najwięcej do roli?

Christian Bale przygotowując się do „Mechanika” zrzucił około 28 kilogramów. A który z aktorów przytył najwięcej do roli?
Zagłosuj

(8/10) Rekord wulgaryzmów padających na ekranie – 935 niecenzuralnych słów – należy do komedii „Swearnet: The Movie” stworzonej przez ekipę „Chłopaków z baraków”. A w którym z blockbusterów padło najwięcej „fucków”?

Rekord wulgaryzmów padających na ekranie – 935 niecenzuralnych słów – należy do komedii „Swearnet: The Movie” stworzonej przez ekipę „Chłopaków z baraków”. A w którym z blockbusterów padło najwięcej „fucków”?
Zagłosuj

(9/10) Większość osób pamięta scenę spotkania Kevina z Donaldem Trumpem w Nowym Jorku. A który z innych profesjonalnych zarabiaczy kasy pojawił się na moment na ekranie w „Iron Manie 2”?

Większość osób pamięta scenę spotkania Kevina z Donaldem Trumpem w Nowym Jorku. A który z innych profesjonalnych zarabiaczy kasy pojawił się na moment na ekranie w „Iron Manie 2”?
Zagłosuj

(10/10) Jaki był pierwotny pomysł na tytuł kultowego już dziś horroru Wesa Cravena „Krzyk”?

Jaki był pierwotny pomysł na tytuł kultowego już dziś horroru Wesa Cravena „Krzyk”?

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą


Jeśli masz uwagi do tego quizu napisz maila do joe na joemonster.org.