Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Forum > Inteligentna jazda > Jakie korzyści społeczne wynikają z homoseksualizmu?
damski666
damski666 Superbojownik od 7 kwietnia 2009 | Miasto Pokoju
2019-07-02 21:58:24 Zgłoś
Zadałem już to pytanie kilkoro moim znajomym, ale zadam je i tutaj, bo ciekaw jestem szerszej opinii.

Z punktu widzenia społeczności plemiennych, z których wywodzi się nasza cywilizacja, homoseksualizm jest zjawiskiem negatywnym - nawet jednostkowe przypadki powodują, że dwustuosobowa społeczność pozbawia się kilku potomków, co na tę skalę potrafi być dosyć uciążliwe. Również państwa nie mają interesu w tym, aby aprobować związki homoseksualne, ponieważ w interesie państwa jest spłodzenie jak największej ilości nowych obywateli. Oczywiście, nowoczesna medycyna i banki nasienia pozwalają lesbijskim parom na posiadanie potomstwa, a możliwość adopcji teoretycznie pozwala na wychowywanie dzieci przez takie osoby, jednak są to, jak mi się wydaje, rzeczy zupełnie niezwiązane z orientacją seksualną (wszak zarówno pary homo- jak i heteroseksualne mogą korzystać z in vitro oraz adoptować dzieci - przynajmniej w wyidealizowanym społeczeństwie).

Moja znajoma stwierdziła, że obecność homoseksualizmu może uczyć tolerancji wobec inności innych ludzi, jednak moim zdaniem uczy tego również różnorodność rasowa czy wyznaniowe, chociaż przyznaję, że jest to zupełnie inny rodzaj odmienności.

Czy zatem istnieje jakakolwiek społeczna korzyść wynikająca z homoseksualizmu?

--
Peppone
Peppone Nowy Ruski od 19 marca 2003 | Warszawa
2019-07-28 17:30:42 Zgłoś
Homosie nie mogą się rozmnażać, więc najczęściej opiekują się potomstwem swego heteroseksualnego rodzeństwa. Te, mając bonusową opiekę, mają większą szansę przetrwania.


--
Pracuj u podstaw. Zaminuj fundamenty systemu. Wszelkie prawa do treści wrzutów zastrzeżone
Make Murica suck again
Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
kombinator_83 Superbojownik od 28 sierpnia 2005
2019-08-01 12:28:16 Zgłoś
Nie jesteśmy już społecznością plemienną więc nie wiem czy ma sens rozpatrywanie przez ten pryzmat. Ale nawet w plemieniu taki homoseksualista chodził na polowania, bronił plemienia itp. więc nie był bezużyteczny. Niespłodzenie potomka może i dla niedużej populacji było problemem ale zawsze jeden facet mógł zapłodnić wiele kobiet.

Co do dzisiejszych czasów to homoseksualiści pracują i płacą podatki. Często są to duże podatki. Jestem pewien, że przedstawicieli tej grupy znajdziemy w takich zawodach jak lekarze, strażacy, policjanci, architekci itd czyli w zawodach potrzebnych państwu i obywatelom. Nie wydaje mi się też, żeby w interesie państwa było spłodzenie jak największej liczby obywateli bo prowadzi to do przeludnienia. Mamy już takie kraje na świecie. Państwo powinno mieć oczywiście dodatni przyrost naturalny ale na odpowiednim poziomie.

Dodatkowo uważam, że rozpatrywanie zjawiska homoseksualizmu pod względem przydatności dla państwa jest bardzo ryzykowne. Jeżeli uznamy, że jakaś grupa społeczna jest nieprzydatna to za chwilę nieprzydatna może być kolejna grupa. Co zrobić z ludźmi bezpłodnymi? Co zrobić z ludźmi, którzy nie są w żadnym związku i świadomie nie mają dzieci? Co zrobić z osobami niepełnosprawnymi, chorymi, starymi? To są ludzie, którzy nie dość, że nie generują zysków to jeszcze przynoszą straty bo trzeba ich utrzymywać. Dlatego rozważania o przydatności dla państwa do niczego dobrego nie prowadzą, mogą ewentualnie powodować kolejne ustroje w stylu III Rzeszy.

--
Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
wisz-nu Superbojownik od 9 maja 2003 | Toruńsk | GG: tajne/poufne
2019-08-02 09:51:29 Zgłoś
A jeśli homoseksualizm ma znaczenie dla natury a nie dla kultury?
Byłby wtedy bezpiecznikiem

Może służy właśnie do tego, żeby jakaś populacja się nadmiernie nie rozrosła. Ale wówczas, przy przegęszczeniu osobników w danej populacji ilość homoseksualistów w kolejnych pokoleniach powinna rosnąć.

Wiem, to taka dygresja, nie do końca na temat, ale intryguje mnie ta koncepcja.
Tak sobie myślę, że dla sprawdzenia jej należałoby sprawdzić czy statystycznie w takim przykładowym Tokio przypadkiem nie jest ich więcej niż na wsiach.

--
Wszelkie prawa zastrzeżone. Czytanie niniejszego tekstu bez pisemnej zgody surowo wzbronione.
Lesio5
Lesio5 Superbojownik od 15 sierpnia 2004 | Warszawa
2019-08-02 09:56:47 Zgłoś
:damski666 A dlaczego z jakiegoś zjawiska (np. homoseksualizmu) miałyby wynikać jakieś korzyści społeczne. Lub odwrotnie - niekorzyści.
Homoseksualizm to (spłycając oczywiście) sposób realizacji swych potrzeb seksualnych. Równie dobrze można zadać pytanie jakie korzyści społeczne płyną z heteroseksualnych: pozycji 69, bukkake czy fistingu.

--
Jestem z gorszej sortowni
empatyczna
empatyczna Gołota Poezji od 29 września 2012 | Żory
2019-08-18 12:06:21 Zgłoś

Homoseksualiści, to osoby, którym należy się szacunek i zrozumienie, i pytania w stylu: "Jakie korzyści społeczne wynikają z homoseksualizmu?" są nie na miejscu. Oni byli, są i będą, i także mają prawo do bycia w społeczności, a człowieka nie powinno się oceniać po jego orientacji, tylko po jego czynach - zachowaniu.

--
Czy można spełnić wszystkie swoje marzenia? Tak, jeżeli będziesz miał/ła jedno marzenie, które brzmi: chcę osiągnąć w życiu tyle, ile tylko zdołam./moje/
Forum > Inteligentna jazda > Jakie korzyści społeczne wynikają z homoseksualizmu?
Aby pisać na forum zaloguj się lub zarejestruj