Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Forum > Inteligentna jazda > Déjà vu i czasoprzestrzeń
Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
goncik Superbojownik od 12 maja 2003
2014-07-02 13:36:01 Zgłoś
Ostatnio wpadła mi do głowy pewna myśl...
Czym jest Déjà vu - ok, na wiki można sobie przeczytać, ale jakoś mnie to nie przekonuje. Mózg przypomina sobie myśl, której nie pamiętałem. Może i tak, ale...

Czy Déjà vu nie może być nagięciem czasoprzestrzeni (linii czasu) gdzie Twój umysł z teraz "widzi" sytuację z przyszłości.

Może to i dziwne i głupie, ale czy Einstein w swojej teorii względności nie dowiódł, że zagięcie czasoprzestrzeni jest możliwe? Uznajemy to za fakt więc może ten fakt objawia się nam jako Déjà vu?

--
Yoop
Yoop Superbojownik od 9 maja 2006 | Poznań
2014-07-10 22:36:57 Zgłoś
Ależ oczywiście że Einstein dowiódł, że zaginanie czasoprzestrzeni jest możliwe. Co więcej każdy człowiek potrafi zaginać czasoprzestrzeń, przy czym podejrzewam, że da się nawet znaleźć korelację: statystycznie im więcej czasu człowiek spędza przed ekranem TV/komputera żrąc chrupki i zapijając je piwem, tym bardziej zagina czasoprzestrzeń. Obawiam się jednak, że nie ma to najmniejszego związku z déjà vu.

--
Vertissia
Vertissia Bojowniczka od 25 lipca 2014 | Bielsko- Biała
2014-08-06 16:41:53 Zgłoś
Mi się podoba teoria że Deja vu to taki check piont w naszym życiu , tzn że jeśli idziemy zgodnie z naszym przeznaczeniem odczuwamy cos co jakby sie już wydarzyło , pomyśl o tym ;)

--
Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
diacetyloshotgun Bojownik od 10 lutego 2010 | Warszawa / Kraków
2014-10-20 12:50:38 Zgłoś


@goncik

Kochany kolego!

Nauka nie służy do wypełnianiu luk w zmyślonych historyjkach. Czasoprzestrzeń to nie "linia czasu" jak to określiłeś. Sekretem do rozgryzenia zjawiska deja vu jest przypatrzenie się strukturze, w której występuje - sieci neuronowej mózgu. Poczytaj trochę może o tym jak sieć neuronowa się uczy, zamiast brać jakieś mądre pojęcie i po obdarciu go z faktycznej nauki wrzucać w swoje… rozważania.

Pozdrawiam

--
Forum > Inteligentna jazda > Déjà vu i czasoprzestrzeń
Aby pisać na forum zaloguj się lub zarejestruj