Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Forum > Inteligentna jazda > Czym jest prawdziwa przyjaźń?
joemonster
joemonster Master of Habaneros od 10 listopada 2000 | Gdańsk
2002-06-07 10:17:58 Zgłoś
Jakie są warunki konieczne? Jak długo może trwać? Czy przyjaźń między kobietą i mężczyzną to mit? Czy internet pomaga w tworzeniu przyjaźni czy przeszkadza? Internet mówi prawdę czy kłamie?
A dla ciebie czym jest prawdziwa przyjaźń? Ilu masz przyjaciół?

--
Aero
jolka
jolka Superbojowniczka od 6 marca 2001 | Warszawa | GG: 1673904
2002-06-07 10:56:59 Zgłoś
warunków nie ma, wręcz przeciwnie, ludzie potrzebują tak różnych doznań ze trudnoi mowic o warunkach koniecznych.....
chociaz moze warunkiem jest możliwość polegania na sobie, podobne poczucie humoru, zaufanie ...

jak przyjazn jest prawdziwa to całe zycie bedzie trwac, inaczej to nei jest przyjazn, jestem o tym głeboko przekonana

nei bardzo wierze w przyjazn miedzy kobieta i mezczyzna, moze byc zrozumienie itp, ale w pewnej mierze zawsze taka "przyjazn" opiera sie na pewnej atrakcyjnosci ktora w sprszyjajacych warunkach (noc we dwoje na wycieczce itp) moze bez wiekszych problemow przerodzic sie w zwiazek erotyczny

czy internet pomaga? chyba nie w tworzeniu przyjazni...raczej w wiekszej mozliwosci poszukania sobie kandydatow na przyjaciół..bo przez sam internet sie nie da zaprzyjaznic,trzeba kogos poznac, zobaczyc jak sie zachowuje - to trwa...trzeba meisiecy lub lat zeby sie zaprzyjaznic...

nei rozumiem pytania czy internet klamie ...w sprawie przyjazni? internet nie ma znaczenia...

dla mnie prawdziwa przyjazn jest warunkeim koniecznym istnienia, bez tego byłabym głeboko nieszczesliwa i samotna
miłostki moga sie zmieniac, przyjazn musi byc stale, by dawac sile...

mam jedna przyjaciółke totalną. Poza tym i kilka osob którym ufam, z ktorymi lubie przebywać, z którymi dobrze sie bawię, z którymi zminiam świat itp, ale przyjaciółka jedną....

--
Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
DI_Slonce Superbojownik od 29 marca 2002 | Kraków | GG: 709429
2002-06-07 12:26:22 Zgłoś
Przyjaźń, przyjaciel... Słowa, które znaczą dla mnie wiele... To pewność, że w każdej sytuacji, nawet najbardziej nieoczekiwanej, mogę liczyć na jego radę, mogę udzielać jej ja, nie żądając niczego w zamian... To pewność, że ten człowiek nigdy mnie nie zawiedzie, nie okłamie i że możemy NAWZAJEM liczyć na siebie... To powiernik, któremu mogę powiedzieć dużo, wysłuchać wszystkiego... i zatrzymać to dla siebie...
Jeśli taka przyjaźń istnieje, bez względu na odległość, trwa nieprzerwanie...
To teoria, a praktyka?...
Nie ma według mnie żadnych warunków koniecznych... Przyjaźń, podobnie jak miłość, to uczucie wyższego rzędu i ujawnia się niespodziewanie... Pewnego dnia zdajesz sobie sprawę, że w Internecie pojawia się ktoś, komu chcesz powiedzieć więcej, z kim chcesz rozmawiać częściej, na rozmowę z którym zaczynasz czekać, licząc, że odczucia Twojego rozmówcy są podobne... Czy to znaczy, że na naszych oczach rodzi się nowy rodzaj przyjaźni, przyjaźni internetowej?... Jest dla mnie zagadką, dlaczego różnym internetowym rozmowom towarzyszą różne emocje, zarówno pozytywne, jak i negatywne... Czy są one wynikiem specyficznego odbioru czytanych myśli?
Czy Internet kłamie? Tzn., czy ludzie, kryjący się pod nickami kłamią?
Myślę, że tak, nie wszyscy, ale tak. Internet jest parawanem dla niektórych, lecz ja w stosunku do nich odczuwam właśnie te negatywne emocje. Skąd o tym wiem? Nie wiem...
Miałam i mam jednego, jedynego przyjaciela... Jest nim Kaj, mój mąż... i córkę - przyjaciółkę, którym mogę powiedzieć dużo i na których zawsze mogę liczyć, w swoim realnym świecie. Reszta dopiero przede mną...

--
Misha
Misha Superbojownik od 14 lutego 2002 | Warszawa | GG: 1943773
2002-06-08 13:46:54 Zgłoś
Przyjaźń jest absolutnie bezwarunkowa. Inaczej nie jest przyjaźnią, ale wyrachowanym ważeniem interesów. Z jednym zastrzeżeniem - przyjaźń, w przeciwieństwie do miłości, musi być wzajemna.

Przyjaźń jest wartością głównie potencjalną. Nie ma czasu przydatności do spożycia. Wynika to z jej bezwarunkowości.

Mam wątpliwości co do przyjaźni między kobietą a mężczyzną. Miałem bardzo dobrą przyjaciółkę, ale przeżyliśmy nieco nieprzyjemne zajścia na tle, hmm... płciowym właśnie. Teraz, po długim czasie, chyba sobie wszystko wyjaśniliśmy. Wydaje mi się, że cały czas jesteśmy przyjaciółmi.

Internet do przyjaźni ma się jak telewizja do mądrości, czyli nijak. Podobnie jak TV daje najwyżej niejaką wiedzę, IN daje najwyżej niejakie znajomości. Wobec tego nie ma znaczenia, czy IN kłamie.

Trudno mi jest określić, czym dla mnie jest przyjaźń. W poglądzie filozoficznym uważam, że jest ona praktycznie niemożliwa. Bardzo rzadko ludzie potrafią odważyć się na bezwarunkowość.

Oczywiście nie wiem, czy mam przyjaciół. Ale wydaje mi się, że czworo ludzi mogę tak nazwać.

--
Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
er2er Superbojownik od 6 czerwca 2002 | Szczecin | GG: 2157868
2002-07-01 16:08:03 Zgłoś
Istnienie waruknow koniecznych jest troche wątpliwe - w końcu przyjaźń jest czymś spontanicznym, niewymuszonym. Jednak pewne kryteria, takie jak dopadowanie charakterow powinny byc spelnione (tak sądzę).

Przyjaźń może trwać bardzo długo. Zapewne dłużej niż miłość i inne uczucia, dlatego iż często poparta jest świadomym dążeniem do jej przedłużenia.

Przyjaźń między kobietą a mężczyzną jest czymś naturalnym. Dla wielu mężczyzn łatwiej jest się otworzyć właśnie przed kobietami. W "dzisiejszym świecie" mogą wyniknąć dodatkowe problemy spowodowane presją otoczenia, jednakże wszystko zależy od indywidualnych przypadków.

Internet pomaga nawiązywać kontakty. Natomiast co do ich jakości... to nie jest takie pewne. Przez internet jest zarówno łatwiej się otworzyć, jak i oszukiwać. Jak to już w życiu bywa - wszystko zależy od sytuacji, kontekstu.

Prawdziwą przyjaźń można poznać m.inn. po tym, że gdy 2 przyjaciół milczy, to cisza nie jest męcząca. Przyjaźń zakłada spore zaufanie do drugiej osoby, gotowość na poświęcenia. Przyjaźń jest czymś bardzo ważnym, a co więcej - ciężko ją zrozumieć "matematycznie" - jest więc także czymś intrygującym i trochę cudownym.

Przyjaźnie nawiązuję dość ciężko, ale mam nadzieję (egoistyczną), że nie tylko ja. istnieje kilkoro ludzi na tym świecie, których mógłbym nazwać przyjaciółmi.
I wszyscy są kobietami.

--
eR
Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
budzia17 Superbojownik od 1 lipca 2002 | śWINOUJŚCIE | GG: 5054231
2002-07-01 20:11:00 Zgłoś
Warunkiem jest to by zawsze w kazdej sytuacji byc soba i niekreowac sie na kogos kim sie nie jest.Glownym warunkiem jest szczerosc i zaufanie to sa fundamenty przyjazni. pRZYJAZN TRWA TAK DLUGO JAK ZYJA LUDZIE KTORYCH ONA LACZY.uwazam ze to nie jest rzaden mit.Kobieta i mezczyzna nie sa stworzeni tylko do milosci przyjazn tez moze ich polaczyc.Hmmmmmmm internet czesto pomaga w tworzeniu przyjazni bo sa ludzie niesmiali ktorzy wstydza sie do kogos odezwac w realu a net im pomaga i dzieki niemu nie sa samotnii.internet czesto mowi nieprawde jednak czesciej jest w nim zamieszczana prawdaaa.Jeszcze co do przyjazni kazdemu zycze by znalazl przyjaciela bo przyjazn jest najtrwalszym i najpiekniejszym z uczucc.Jezeli jeszcze nie masz przyjaciela to jaknaszybciej go znajdzPrzyjazn pomaga przejsc przez zycie z wesola minka bez wzgledu na to czy jest zle czy dobrze.Jednak aby miec przyjaciela trzeba na niego zasluzyc i tyle.

--
Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
emilton Superbojownik od 5 sierpnia 2002 | Oświęcim
2002-08-05 13:17:06 Zgłoś
Jakie są warunki konieczne?


czyli: bez czego nie istnieje przyjaźń...hmm należałoby zdefiniować słowo przyjaźń a definicji bedzie tyle ile ludzi. Pytanie wydaje sie źle sformułowane, gdyż już samo słowo "przyjaźń" przywołuje "mieszanke doznań" jaką czujemy wobec przyjaciela. A zatem jeżeli spotykamy się ze słowem "przyjaźn" w naszym umyśle pojawia się szereg możliwych komponentów z ktorych część jest uświadomiona (znajdując sie niejako na powierzchni naszego doświadczania).Jednocześnie te komponenty są dla nas najważniejsze więc podajemy je w SWOJEJ "definicji" przyjaźni.Następuje więc pewna selekcja, która wiąże sie z potrzebą budowania schematów, katalogowania, szufladkowania. Zatem warunki konieczne to określenie na tyle płynne, że mogliśmy pozwolić sobie na taki dywagacje. Większość wypowiedzi, które tutaj przeczytaliśmy nie wnoszą nic nowego, do naszego rozumienia tematu, co więcej, prześlizgują sie po płaszczyźnie ogólności tak jakbyście sie obawiali NAPRAWDE otworzyć.


Jak długo może trwać?
Na tak ogólne pytanie można napisać: "wszystko zależy od ludzi", a teraz zastanówcie się co daje wam ta odpowiedź? Czy nie warto pytać inaczej? Czy o wartości przyjaźni decyduje czas?


Czy internet pomaga w tworzeniu przyjaźni czy przeszkadza?
Internet daje dodatkową możliwość dialogu pomiędzy ludźmi. Na pewno jest się trudno zrozumieć poprzez słowo pisane, nie znając osoby i gestów (szczególnie biorąc pod uwagę brak precyzji i nieumiejętność formułowania zdań). Wiec odpowiedz na zadane pytanie będzie równie prosta jak poprzednia: wszystko zależy od ludzi.A dla ciebie czym jest prawdziwa przyjaźń?


Przyjaźn jest dialogiem, wzajemnym przed sobą odsłanianiem obszarów nieodkrytych często nawet przez samych siebie. Jest iluzją czarodzieja, poezją romantyka,pieśnią barda,aktorskim zagraniem, psychologią marzycieli, oddziaływaniem interpersonalnym dla psychologa...niestety jest równierz narzędziem manipulacji. Dla tych ktorzy nie wierzą, możecie sprawdzić na stronie www.nlp.net.pl można wpisać sie na listę prenumeraty e-magazynu "Newsletter". Jest tam opisana technika dotycząca zmiany przekonań na dowolny temat. Wykonanie tego "zabiegu" trwa parę minut, napisze jeszcze że wystarczy do tego plasterek cytryny, i parę zupelnie zwyczajnych słów....niestety


Pozdrawiamy
W i A

--
Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
emilton Superbojownik od 5 sierpnia 2002 | Oświęcim
2002-08-05 13:18:08 Zgłoś
Jakie są warunki konieczne?


czyli: bez czego nie istnieje przyjaźń...hmm należałoby zdefiniować słowo przyjaźń a definicji bedzie tyle ile ludzi. Pytanie wydaje sie źle sformułowane, gdyż już samo słowo "przyjaźń" przywołuje "mieszanke doznań" jaką czujemy wobec przyjaciela. A zatem jeżeli spotykamy się ze słowem "przyjaźn" w naszym umyśle pojawia się szereg możliwych komponentów z ktorych część jest uświadomiona (znajdując sie niejako na powierzchni naszego doświadczania).Jednocześnie te komponenty są dla nas najważniejsze więc podajemy je w SWOJEJ "definicji" przyjaźni.Następuje więc pewna selekcja, która wiąże sie z potrzebą budowania schematów, katalogowania, szufladkowania. Zatem warunki konieczne to określenie na tyle płynne, że mogliśmy pozwolić sobie na taki dywagacje. Większość wypowiedzi, które tutaj przeczytaliśmy nie wnoszą nic nowego, do naszego rozumienia tematu, co więcej, prześlizgują sie po płaszczyźnie ogólności tak jakbyście sie obawiali NAPRAWDE otworzyć.


Jak długo może trwać?
Na tak ogólne pytanie można napisać: "wszystko zależy od ludzi", a teraz zastanówcie się co daje wam ta odpowiedź? Czy nie warto pytać inaczej? Czy o wartości przyjaźni decyduje czas?


Czy internet pomaga w tworzeniu przyjaźni czy przeszkadza?
Internet daje dodatkową możliwość dialogu pomiędzy ludźmi. Na pewno jest się trudno zrozumieć poprzez słowo pisane, nie znając osoby i gestów (szczególnie biorąc pod uwagę brak precyzji i nieumiejętność formułowania zdań). Wiec odpowiedz na zadane pytanie będzie równie prosta jak poprzednia: wszystko zależy od ludzi.A dla ciebie czym jest prawdziwa przyjaźń?


Przyjaźn jest dialogiem, wzajemnym przed sobą odsłanianiem obszarów nieodkrytych często nawet przez samych siebie. Jest iluzją czarodzieja, poezją romantyka,pieśnią barda,aktorskim zagraniem, psychologią marzycieli, oddziaływaniem interpersonalnym dla psychologa...niestety jest równierz narzędziem manipulacji. Dla tych ktorzy nie wierzą, możecie sprawdzić na stronie www.nlp.net.pl można wpisać sie na listę prenumeraty e-magazynu "Newsletter". Jest tam opisana technika dotycząca zmiany przekonań na dowolny temat. Wykonanie tego "zabiegu" trwa parę minut, napisze jeszcze że wystarczy do tego plasterek cytryny, i parę zupelnie zwyczajnych słów....niestety


Pozdrawiamy
W i A

--
Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
DeadAL Superbojownik od 27 sierpnia 2002 | Białystok | GG: 505450
2002-09-03 18:28:14 Zgłoś
bez zbędnych pierdół bo wnikliwą analizę przedstawiło już wiele osób ale jeden podstawowy wniosek jest taki ......................................... że prawdziwa przyjaźn to miłość psychiczna do kogoś bez względu na płeć ... opiera sie na tym samym i wlaściwie rozróżniać te dwie rzeczy to jak dzielić dziecko z salomonowego wyroku ;)

--
DeadAL___m___0(ouo)0___m___
Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
dagome24 Superbojowniczka od 1 lipca 2002 | Częstochowa | GG: 3882246
2002-09-06 19:00:56 Zgłoś
Jakie są warunki konieczne?
Chyba nie ma. Są warunki sprzyjające: podobny wiek, poziom intekligencji, poczucuie humoru, wspólne doświadczenia, środowisko. Ale żaden z nich nie jest konieczny. Nie każda przyjaźń jest taka sama. Nie każda potrzebuje takiej samej częstotliwości spotkań. Z różnymi przyjaciółmi możemy rozmawiać na różne tematy. Ważne jest to, żeby czuć potrzebę bycia z tym kimś i żeby to było wzajemne.

Jak długo może trwać?
Powinna trwać przez całe życie, chciałabym, żeby trwała... Może być też tak, że z jakichś względów (np. przeprowadzka) rozpadnie się ona. Powiedzą niektórzy: "może nie była prawdziwą przyjaźnią". Niekoniecznie. Była, ale nie umieliśmy o nią zadbać. Czasem można stracić kontakt z przyjacielem, bo życie tak szybko się toczy, że nie mamy czasu się zatrzymać i chwycić tego co ważne, czasem pojawiają się nowi przyjaciele, którzy wypełniają tę pustkę. Ale czasem... można spotkać starego przyjaciela po latach i okazuje się, że w ciągu paru chwili jesteśmy tak samo sobie bliscy jak kiedyś (choć oczywiście nie zawsze musi tak być). Wtedy okazuje się, że przyjaźń jest ponadczasowa. Ktoś, kto był naszym przyjacielem, pozostaje nim, nawet setki kilometrów dalej, nawet po latach.

Czy przyjaźń między kobietą i mężczyzną to mit?
Wciąż wierzę, że jednak nie. O przyjaźń między kobietą a mężczyzną trudniej jest niż między dwiema kobietami (domyślam się że również między dwoma mężczyznami). Jeśli się już jednak pojawi jest wspaniałym zjawiskiem. Wynika to, myślę, z kolejności uczuć. Jeśli kobieta i mężczyzna bardzo się polubią (pod warunkiem, że nic ich nigdy nie łączyło), to w pewnym momencie znika między nimi napięcie erotyczne. Ta więź emocjonalna (różna od miłości damsko-męskiej) staje się tak silna, że nawet nie chciałoby się tego psuć jakimś tam seksem. Trudniej natomiast jest mi uwierzyć w przyjaźń między kobietą a mężczyzną, których coś kiedyś łączyło.

Czy internet pomaga w tworzeniu przyjaźni czy przeszkadza?
Pomaga. Jest na pewno początkiem znajomości, które mogą przerodzić sie w przyjaźń. Ale czy możliwa jest przyjaźń wyłącznie internetowa? Tego nie wiem.

Internet mówi prawdę czy kłamie?
Jak to w życiu. Jedni kłamią, drudzy mówią prawdę. Może jedynie internet ułatwia kłamstwo, ale to chyba nie ma znaczenia. Jeśli między ludźmi tworzy się jakaś więź, to nie potrzebują oni się okłamywać. Jeśli kogoś bardzo lubimy, to chcemy go spotkać, porozmawiać (poklikać) o swoich problemach i nie musimy niczego udawać. Myślę, że to się wyczuwa. Ktoś, kto wstawia głodne kawałki może być nawet ciekawym rozmówcą, ale nie będzie nigdy przyjacielem (jeśli w ogóle to zjawisko w necie jest możliwe).

A dla ciebie czym jest prawdziwa przyjaźń?
Treścią życia. Teraz już wiem, że czymś ważniejszym od miłości (chociaż wydawać by się mogło, że nie). Miłość jest piękna i jeśli jest, potrafi zmienić życie w sposób niesamowity. Ale kiedy miłość umiera, umiera wraz z nią cały ten świat, który powstał na jej potrzeby i jeśli wtedy zabraknie przyjaciół, to właściwie nie zostaje zupełnie nic. Dlatego nawet napiękniejsza, największa miłość nie powinna być tak absorbująca, żeby nie było miejsca dla przyjaciół. Dlatego wiem, że jeśli dla miłości musimy rezygnować z przyjaźni, to coś jest nie tak. Za parę lat może okazać się, że zostaliśmy zupełnie sami. Jeśli miałabym wybrać pomiędzy miłością a przyjaźnią, to wybieram przyjaźń, ale mam nadzieję, że uda mi się jeszcze kiedyś połączyć te dwie wartości.

Ilu masz przyjaciół?
Trudno mi tak naprawdę odpowiedzieć. Kiedyś w czasach szkolnych miałam po 2-3 przyjaciółki na różnych etapach życia. Część z tych przyjaźni się rozpadła, część istnieje do dziś. Teraz w miarę upływu czasu mam tych przyjaciół coraz więcej. Nie wiem, czy zbyt liberalnie traktuję to pojęcie (nie, chyba jednak nie), czy po prostu czas robi swoje. Pozostają starzy przyjaciele, a pojawiają się wciąż nowi. Różne są oblicza tej przyjaźni. Jedni przyjaciele są blisko, widuję ich codziennie, a i tak jest mi ich wciąż mało. Inni tak bardzo daleko, a jednak bliżsi niż kiedykolwiek (tu jednak hołd dla netu, który pozwala wymieniać myśli z kimś, kto żyje tysiące kilometrów stąd). Spotykamy się 1-2 razy roku, a tak jakbyśmy rozstali się wczoraj.

--
Bo coś w szaleństwach jest młodości, Wśród lotu, wichru, skrzydeł szumu, Co jest mądrzejsze od mądrości I rozumniejsze od rozumu. L. Staff
Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
bumbum Superbojowniczka od 23 sierpnia 2002
2002-09-07 15:57:18 Zgłoś
nie bede pisac co to jest przyjazn ani czy internet pomaga ... napisaliscie juz tu tyle madrych rzeczy ze watpie zeby kogos zainteresowal kolejny wywod
dla mnie przyjaźn to cos co zmienilo moje zycie
do niedawna nie wiedzialam jak to jest miec kogos komu mozna zaufac i zycze kazdemu zeby mial chociaz (aż!) jedna taka osobe

--
Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
krzysiek77 Superbojownik od 26 czerwca 2002 | wrocław
2002-09-17 22:26:19 Zgłoś
"...zycie bez przyjaciół jest bardzo trudne..."

warunki konieczne?
zaufanie, zrozumienie, poza tym nadawanie na tych samych falach, spedzanie ze soba waznych chwil, tj np. świąt, urodzin,zaliczenie roku, dostanie pracy, urodzenie dziecka, byc potrzebnym i pomocnym w razie kiedy przyjaciel czegos potrzebuje, dobrze sie czuc w swoich towarzystwie.

jak dlugo moze trwac?
roznie....w tym roku poklocilem sie z 2 osobami, z ktorymi sadzilem ze sie nigdy niie pokloce, a jednak....
najtrwalsze sa przyjaznie "podworkowe' ja jednak mam przyjaciol poznanych w czasie studiow i swojej pracy zawodowej czyli od 7 lat

czy przyjazn miedzy kobieta a mezczyzna to mit?
wg mnie tak. na wlasnej skorze sie przekonalem ze nie ma takiej przyjazni, albo przyjazn przerodzi sie w cos powazniejszego albo sie zakonczy zerwaniem znajomosci albo to bedzie luzna znajomosc.

czy internet pomaga w nawiazywaniu przyjazni?
tak, ale ja nie nawiazuje takich przyjazni, sa to luzne znajomosci. dzieki internetowi utrzymuje kontakty z moimi znajomymi ze studiow i miasta.

A dla ciebie czym jest prawdziwa przyjaźń?
poswiecenie dla osoby\grupy osob, moc polegac na tej osobie, pamiec o waznych wydarzeniach w zycu przyjaciol.

ilu masz przyjaciol?
mam grupe przyjaciol na ktorych moge polagac i to jest fajne

--
https://www.dkr.com.pl/ - Dolnośląskie Koleje Regionalne
Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
iguana Superbojownik od 30 października 2002 | Kraków | GG: 1671984
2002-10-30 10:27:22 Zgłoś
Prawdziwa przyjaźń jest bezinteresowna!!! Moim skromnym zdaniem polega na "dawaniu", powinno się mieć z tego największą przyjemność że można komuś pomóc w taki czy inny sposób lub choćby tylko "być".
Internet pomaga nawiązać kontakty ale jest tylko narzędziem. Prawdziwych przyjacióz mam niewielu tzn takich na którym zawsze mogę liczyć a znajomych wielu. To prawda, że przyjaciela poznaje się w biedzie, sama wiele razy się o tym przekonałam

--
Forum > Inteligentna jazda > Czym jest prawdziwa przyjaźń?
Aby pisać na forum zaloguj się lub zarejestruj