Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Forum > Sportowa arena > Regulamin Polskiej Ligii Typerów
Rogallinho
Jako, że rozpoczęły się rozgrywki ligowe, a należałoby ustalić jakieś ostateczne zasady obstawiania itd. które obowiązywać będą przez całe 30 (już 28) kolejek Orange Ekstraklasy zakładam ten post o którego przeklejenie serdecznie proszę cię - nasz moderatorze. Rozpocząć należy od spraw oczywistych czyli typujemy wszystkie mecze w każdej kolejce, typ należy podać do dnia i godziny rozpoczęcia się danego spotkania.

Punktacja:
-trafne wytypowanie wyniku spotkania: 3 pkt.
-trafne wytypowanie zwycięscy/remisu: 1 pkt.
-trafne wytypowanie wyniku hitu kolejki (wybieranego przeze mnie na podstawie przypuszczeń i artykułów: zawsze potencjalnie najciekawszy mecz czyli mecze derbowe lub pomiędzy silnymi zespołami): 4 pkt.
-trafne wytypowanie zwycięscy hitu kolejki: 2 pkt.
-typ mylny: 0 pkt.

Zakład dodatkowy:
Zakład dodatkowy będzie podawany przy okazji każdej kolejki. Bonusy te mogą dotyczyć konkretnego dnia, meczu lub całej kolejki. Punktowane będą następująco: trafny typ: +1 pkt., mylny typ: -1 pkt. Wszelkie zmiany w punktacji dotyczącej danego zakładu będą podawane.

Zakład finałowy:
Pomiędzy piątą a szóstą kolejką nastąpi prośba o podanie typu na pierwsze 3 miejsca na koniec sezonu oraz na spadkowiczów czyli ostatnie 2 pozycje tabeli. Typy te będą punktowane następująco:
-trafny typ na podium +10 pkt.
-trafny typ na spadkowiczów +7 pkt.
-mylny typ 0 pkt.
Punkty przyznawane oczywiście na zakończenie sezonu co może jeszcze co nieco przetasować

Nagroda:
W tym przypadku sprawa jest do samego końca otwarta. Proponuję wielmożnemu Joe nadanie statusu zwycięscy, ale jeżeli ktokolwiek jest zainteresowany podniesieniem stawki (np. piwo albo i dwa) proszę pisać.

W tym poście dodawane będą także linki do nowych tematów oraz podawany będzie aktualny ranking. Dokonam wszelkich starań aby wszelkie zmiany nie były już potrzebne. Mam nadzieję, że wszystko jest już jasne i przejrzyste dlatego serdeczni pozdrawiam i zapraszam do walki.

----------------------------------------------
12.04.2014 Nowelizacja w związku z podziałem ligi na grupę mistrzowską i spadkową
https://joemonster.org/phorum/read.php?f=42&t=5385&page=14#17790

--

Rogallinho
Ranking po drugiej kolejce obejmujący pierwsze 4 pozycje w tabeli:
1. :johny_r (5 pkt.)
2. :fizyk1976, :OrzoWporzo, :spekter oraz :robadlo (4 pkt.)
3. :Rogallinho, :futurysta i (3 pkt.)
4. :pkkro (2 pkt.)

Aktualne wyniki dostępne także tu: https://spreadsheets.google.com/ccc?key=0AuhiPXQVHhQodG1hWURaekVGalNOSTB4dnJLRkZjT3c&hl=en&ui=1#gid=0

Po aktualnych wynikach spotkań widać, że tegoroczny sezon będzie bardzo trudny dla typujących co sprawi, że walka będzie ciekawsza. Aż jestem ciekaw co dalej.

--

johny_r
johny_r - Superbojownik · przed dinozaurami
To ja nieśmiało proszę Moderację o przyklejenie wątku i usunięcie mojego posta.

lodyga09
lodyga09 - Superbojownik · przed dinozaurami
wsio jasne

--
Obraził Cię mój wpis lub fotoszopka? Księga Skarg i Zażaleń

Rogallinho
Pomimo tego iż temat wciąż nie jest przyklejony o co raz jeszcze z całego serca proszę aktualne wyniki będą wciąż wstawiane tutaj.
A więc aktualna tabela przedstawia się tak (4 pierwsze miejsca oczywiście):
1. :johny_r (11 pkt.)
2. :OrzoWporzo (10 pkt.)
3. ex equo :fizyk1976, :robadlo, :futurysta, oraz :macleod (8 pkt.)
4. znów remisowo :spekter, :Rogallinho i :mielony_rabarbar

Dzisiejsze wyniki udowadniają że nawet tracą jedną kolejkę można odrobić straty gdyż do gry przyłączyło się czterech bojowników, a dwóch z nich już jest w pierwszej czwórce. Poza tym gratuluję :macleod'owi który zdobył całe 8 punktów obstawiając 2 wyniki bezbłędnie, a także :mielonemu (jeżeli mogę tak nazwać) który jedynie za dwa mecze zaliczył zero. A więc "beniaminki" naszych zakładów się popisali i miejmy nadzieję, że walka będzie coraz bardziej zacięta. Kolejne spotkanie z polską ligą za niecały tydzień, a nowy temat najpóźniej w czwartek. Pozdrawiam.

--

Rogallinho
Miejsca czwarte mają 6 pkt. k'woli wyjaśnienia.

--

Rogallinho
W tym tygodniu działo się może nie tak wiele aczkolwiek pewne wyniki były dla nas zaskakujące m.in. remis Polonii, porażka Lecha czy porażka Ruchu. Wyniki po czwartej kolejce Orange Ekstraklasy przedstawia się następująco:

1. :johny_r (19 pkt.)
2. :macleod (12 pkt.)
3. :OrzoWporzo, :robadlo, :futurysta, oraz :Rogallinho (11 pkt.)
4. :jedrasso (10 pkt.)

Pragnę pogratulować :johnemu_r i od razu mówię, że na prawdę zaczynam podejrzewać, że jesteś szarą eminencją polskiego futbolu. Wytypował on poprawnie 2 wyniki, najwyraźniej zazdroszcząc :macleod'owi zeszłotygodniowego sukcesu i zdobył 8 punktów powiększając swoją przewagę nad nowym viceliderem do 7 punktów. W tabeli jak widać zaszły pewne przetasowania większe lub mniejsze gdyż "0" dominowało przy większości typów stąd też momentami zastraszająco niskie osiągnięcia niektórych bojowników. Czeka nas teraz dwutygodniowa przerwa związana z meczami reprezentacji więc emocje z boisk ligowych przenoszą się na te międzynarodowe. Miłego oglądania naszych orzełków i do przeczytania przy okazji piątej kolejki.

--

Rogallinho
Nowy temat pod tym linkiem:https://www.joemonster.org/phorum/read.php?f=42&t=5629

--

Rogallinho
No więc po zaskakującej momentami 5tej kolejce wyniki przedstawiają się następująco:

1. :macleod (23 pkt.)
2. :johny_r (22 pkt.)
3. :robadlo (20 pkt.)
4. :OrzoWporzo, , :fizyk1976 oraz :spekter (17 pkt.)

W tej kolejce wyniki uzyskane przez bojowników przerosły wszelkie pojęcie. :macleod wyśrubował rekord zdobywając aż 11 pkt., a ilość osób, która trafnie wytypowała hit kolejki była zaskakująco wysoka. No gratuluję wszystkim zdobytych punktów i oby więcej takich korzystnych serii i przetasowań, bo tak jak tabela ligowa tak też tabela bukmacherska znacznie się poprzestawiała. Pozdrawiam i jutro pojawi się temat na typy na pierwszą trójkę i spadkowiczów.

--

Rogallinho
Kolejna szokująca swoimi wynikami kolejka Orange Ekstraklasy, ale co zaskakiwało jeszcze bardziej to ilość punktów zdobywana przez bojownictwo gdyż pierwszy raz typującym zdarzyły się zera, a nawet dwojgu -1. Póki co oczywiście gdyż jeszcze wszystko może ulec zmianie po listopadowym spotkaniu Lecha i Polonii Warszawa. Pierwsza czwórka obecnie wygląda następująco:

1. :macleod (27 pkt.)
2. :OrzoWporzo (25 pkt.)
3. :robadlo (23 pkt.)
4. :johny_r (22 pkt.)

Jak widać nasz dotychczas świetnie typujący johny złapał zadyszkę, a może po prostu ma mniej pieniędzy niż macleod czy OrzoWporzo i ci przebijają go kupując spotkania W każdym bądź razie widać jak na tacy, że bardzo łatwo wejść do czołówki, ale równie łatwo można z niej spaść. Zobaczymy co będzie działo się za tydzień. Poczekajmy. Miłego tygodnia życzę i do przeczytania ;)

--

Rogallinho
Po siódmej odsłonie Orange Ekstraklasy, a szóstej typowanej przetasowań w naszej typerskiej tabeli nie brakuje. Zacznijmy może lepiej od tabeli, a potem małe podsumowanie:

1. :robadlo (32 pkt.)
2. :fizyk1976 (31 pkt.)
3. :OrzoWporzo (30 pkt.)
4. :macleod (29 pkt.)

Podsumowując: jak widać kupienie jednego meczu nie wystarczy żeby utrzymać się na fotelu lidera (tak do ciebie piję :macleod ;)), ale za to to miejsce zasłużenie zajął :robadlo, który jest chyba pierwszym bojownikiem zajmującym pierwsze miejsce, który nie zabawiał się we fryzjera zakupując mecze i za to zdecydowane gratulacje, ale największe dla :k011112, który pobił rekord punktów zdobytych za kolejkę osiągając wynik 12 pkt. Niestety nie zdecydował się stawiać wcześniej dlatego okupuje środek tabeli (to pewnie dlatego, że zbierał pieniądze na kupienie kilku spotkań ). Również szacunek dla :pkkro oraz :fizyka1976, którzy zdobyli po 11 pkt. A więc mieliśmy w tym tygodniu kolejkę kontrastów, ale przez to emocje są coraz większe. Sportowo i bukmachersko. Raz jeszcze gratuluję i zapraszam na zakłady na mecze LM.

--

Rogallinho
Po powrocie i pewnych zaskoczeniach związanych z wynikami tabela wygląda następująco:

1. :robadlo (38 pkt.)
2. :fizyk1976 (35 pkt.)
3. :johny_r (33 pkt.)
4. :macleod (32 pkt.)

W górze tabeli przetasowania nie są aż takie wielkie choć nie jeden bojownik zaliczył spektakularne 0, a :johny_r po tygodniowej przerwie wrócił do pierwszej 4. Co ciekawe najlepsze wyniki zanotowali "gracze" ze środka, a nawet dołu tabeli co niestety nie dało im wysokich pozycji aczkolwiek :pkkro zaliczył już drugą dobrą kolejkę i jak to utrzyma może być nie do zatrzymania w perspektywie całych zmagań ligowych. Pozostaje oczekiwać przyszłego tygodnia i kolejnych ogromnych emocji. Miłej pracy, a dla studentów - początku roku

--

macleod
macleod - Superbojownik · przed dinozaurami
Podsumowaniu ósmej kolejki należy się małe uzupełnienie, gdyż nasz nadworny BugMacher prawdopodobniej przez swoją wrodzoną skromność zapomniał pochwalić się swoim sukcesem.
Niniejszym chciałem oznajmić, że w 8 kolejce zwyciężyli ex aequo _hasan oraz :Rogallinho zdobywając po 9pkt. Wynik ten nie jest rekordem naszych zakładów, ale jest najlepszym, jak na razie osiągnięciem obydwu graczy. Gratulacje !

P.S. :Rogallinho, gratulacje za rozbicie banku, wyjazdy, kupiona kolejka , fiu fiu

--

Rogallinho
Do kupienia kolejki mi jeszcze trochę brakło, a zdobycie 9 punktów to na tle wcześniejszych osiągnięć niektórych pikuś aczkolwiek dziękuję. Jestem zaszczycony tym, że zostało o mnie wspomniane

Raz na 30 kolejek można sobie pozwolić :P

--

jedrasso
jedrasso - Superbojownik · przed dinozaurami
tak mnie naszło...

mam propozycję zmiany punktacji w naszej typerce.
Tzn oprócz punktów za idealne wytypowanie wyniku (3pkt) i wytypowanie zwycięzcy/remisu (1pkt) premiować też trafienie wygranej daną ilością bramek - 2pkt
Tzn jeśli dana drużyna wygra 3-1, a ktoś postawi 2-0, 4-2, 5-3 itd, to zamiast 1pkt za wytypowanie zwycięzcy dostałby 2pkt za wytypowanie zwycięzcy i trafienie stosunku bramkowego. Oczywiście w przypadku remisu nie byłoby takiej możliwości (tzn pozostałaby tylko punktacja 3 lub 1 pkt).

Co Wy na to?

--
Fuck me if I'm wrong, but I think you wanna have sex with me.

steffan
steffan - Superbojownik · przed dinozaurami
:jedrasso - o... to ja bym trochę w przeszłości zarobił ;)
ale w sumie to jestem raczej na nie, bo:
- nie jest źle tak jak jest
- dodatkowe komplikacje. a zwłaszcza dodatkowe komplikacje dla :Rogallinho

za to mam inną, zupełnie niezależną, propozycję.
jakiś dodatkowy bonus [punkty razy 2?] za trafienie kompletu wyników kolejki [1X2].
tak, wiem, wiem ale chociaż w teorii? ;D

johny_r
johny_r - Superbojownik · przed dinozaurami
ma rację. Trochę za dużo kombinowania.
Pomysł z podwojeniem punktów jest spoko - nagroda kusi, a i tak nikt tego nie zgarnie.
Można też dorzucić jakiś bonus osobie, która zgarnie w jednej kolejce najwięcej punktów (na dzień dzisiejszy jest to :k011112 z 12 punktami).

Rogallinho
:jedrasso w odpowiedzi na twoją propozycję już się nad tym zastanawiałem, ale po pierwsze jest to poważnie problematyczne w kwestiach logistycznych, a po drugie takie promowanie czegokolwiek doprowadzi nas do stanu gdzie będziemy zbierać po 17 pkt. na kolejkę, a to trochę przesadne. Wydaje mi się, że tryb w jakim teraz przyznawane są punkty jest optymalny. Promowane jest typowanie wyników i zastanowienie się nad nimi, a poza tym liga jest teraz tak nieprzewidywalna, że nie skreślamy nikogo więc pozwolę sobie pozostać przy tym cyklu i mam nadzieję, że to zrozumiesz

pomijając fakt, że jeszcze nie trafił się taki, który trafiłby wszystkich zwycięzców poprawnie w kolejce to jeśli pojawi się bojownik, który trafi wszystkie wyniki poprawnie punkty z pewnością zostaną mu dodane (połowa zdobytych extra), a zaraz potem dostanie wycieczkę do Wrocławia do CBA, bo nie możliwe jest, że nie ustawił tych spotkań:P

A teraz przejdźmy do spraw bieżących po 9 kolejce gdyż tabela przedstawia się tak:
1. :robadlo (47 pkt.)
2. :fizyk1976 (42 pkt.)
3. :johny_r oraz :macleod (38 pkt.)
4. (37 pkt.)

Kolejka jak zawsze zresztą zaskakująca i po raz kolejny :robadlo zdobył niezwykle wysoką liczbę punktów i pewnie z dużym zapasem przewodzi w tabeli zwłaszcza, że w słabej formie są pozostali bojownicy. Gratuluję :tecay'owi, bo trafił perfekcyjnie mecz Górnika czego nie zrobił absolutnie nikt inny, a dzięki temu osiągnął wynik tylko o 1 punkt gorszy od naszego lidera. Najpopularniejszym natomiast osiągnięciem było złapanie 7 punktów gdyż tyle zgarnęło 5 osób. To tyle na dziś i zapraszam do typowania Ligii Mistrzów, a niezainteresowanym mówię - do przeczytania za kilka dni.

--

jedrasso
jedrasso - Superbojownik · przed dinozaurami
, to był tylko pomysł

--
Fuck me if I'm wrong, but I think you wanna have sex with me.

Rogallinho
Bardzo dobry, bo mi chodził po głowie ten sam, ale analizując wyszło mi więcej minusów jak plusów.

--

Rogallinho
Kolejka 10 czyli 1/3 ligi za nami. Chyba najbogatsza w bramki i ciekawe rozstrzygnięcia kolejka jak do tej pory co upewnia w przekonaniu, że niczego się już nie da przewidzieć. Wyniki wyglądają następująco:

1. :robadlo (51 pkt.)
2. :macleod (48 pkt.)
3. :fizyk1976 (46 pkt.)
4. i :futurysta (42 pkt.)

Podsumowując kolejkę i pomijając wyniki boiskowe powiem, że osiągnięcie progu 5 punktów było niemałym osiągnięciem. Szczerze współczuję :pkkro oraz :lodydze09 jako, że oni osiągnęli zaskakujące -1 natomiast gorąco gratuluję :macleodowi, który zdobył całe 10(!!!) punktów, a także debiutantowi czyli :sadj, który wyrównał wynik :macleoda. Jak widać zdobycz ta pozwoliła osiągnąć drugie miejsce i poważnie podgonić lidera, który tym razem zgarnął jedynie 4 punkty. Aż strach myśleć co będzie za tydzień, ale zobaczymy.

--

Rogallinho
Po 11 kolejce sygnowanej przez cyfrę 1, która występowała niemal w każdym wyniku czub tabeli wygląda następująco:

1. :macleod (54 pkt.)
2. :robadlo (53 pkt.)
3. :fizyk1976 (49 pkt.)
4. oraz :futurysta (45 pkt.)

Bez jakichś długich podsumowań i liczę na wyrozumiałość, bo zajmuję się tym odkąd tylko wróciłem do domu: gratuluję :macleod'owi, który wyprzedził o jeden punkt dotychczasowego lidera - :robadlo. A kolejne gratulacje płyną do :NABLAtor'a, który zdobył 11 pkt. - wynik zdecydowanie najwyższy w tej kolejce. To tyle na dziś - do przeczytania już wkrótce.

--

Rogallinho
Kolejka 12 i świeżutka tabela:

1. :macleod (61 pkt.)
2. :robadlo (56 pkt.)
3. :NABLAtor (54 pkt.)
4. (53 pkt.)

No i jak zawsze króciutkie podsumowanko: Bojownik, który kupił sobie kolejkę to :NABLAtor, który uzyskał 10 pkt. zaś pecha miał :Reil, który skończył na minusie - moje kondolencje Co do przewodzenia w tabeli to jak widać :macleod dość znacznie powiększył swoją przewagę nad resztą stawki, a swoje miejsce w pierwszej trójce utracili :Futurysta oraz :fizyk1976. W środku tygodnia dokonana zostanie zmiana w tabeli związana z rozegraniem zaległego meczu pomiędzy Lechem Poznań i Polonią Warszawa, a kolejna kolejka już za tydzień przy okazji długiego weekendu. Pozdrawiam i miłej pracy/ nauki

--

Rogallinho
No i teoretycznie pechowa 13 kolejka:

1. :macleod (68 pkt.)
2. :robadlo (63 pkt.)
3. (62 pkt.)
4. :NABLAtor (60 pkt.)

Podsumowanko: Jak widać ciasno w czołóce tabeli i każda wpadka może zaważyć o kolejności. Lider utrzymał swoją przewagę, ale :robadlo i nie odstępują go nawet na krok czego dowodzi równa ilość punktów zdobyta przez tych panów, ale o jeden punkt więcej, bo rekordowe w tej kolejce 8 pkt. zdobył :batistuff, ale pomimo tego zajmuje odległą 19 lokatę. Niestety z typujących najgorszym wynikiem popisał się :johny_r zgarniając kształtne 0. Przykro mi [*] Zapraszam do typowania kolejnej kolejki już za kilka dni. Pozdrawiam.

--

steffan
steffan - Superbojownik · przed dinozaurami
poproszę szanownego organizatora o sprawdzenie liczby moich punktów. bo chyba mam za dużo
tak, chcę gumową kaczuszkę - nagrodę fair play

johny_r
johny_r - Superbojownik · przed dinozaurami
Już pisałem, że jestem moralnym zwycięzcą. Poza tym, właśnie się zorientowałem, że na zielono byłem tylko w kolejkach 2-4. Dawno...

Rogallinho
Oj prawdopodobnie nie wziąłeś pod uwagę dwóch punktów jakie ci się należały za poprawny typ na remis w zaległym hicie 6 kolejki stąd pewnie dziwisz się skąd nagle 2 dodatkowe punkty. W tej sytuacji błąd jest wykluczony także nagrody fair play nie budiet.
:johny_r moralność to także zacna cnota

--

steffan
steffan - Superbojownik · przed dinozaurami
:Rogallinho ooo... skoro tak kaczuszki szkoda ale punkty cieszą ;D dzięki i sorry za zamieszanie [chciałem dobrze ;)]

Rogallinho
Żaden problem. Ja to też u siebie w tabeli na kompie miałem zapisane, a w tej na necie znowu nie i potem szukałem gdzie mi punkty uciekły aż sobie sprawdziłem. Doceniam szczerość

--

Rogallinho
Naniesione zostały zmiany związane ze zmianami w tabeli, które wcześniej nie zostały dostrzeżone przez nieprzeanalizowanie regulaminu Ekstraklasy. Pierwsza czwórka jednak pozostała bez zmian, a jedyne różnice to ilość punktów tak więc przez tę że zmianę :macleod zwiększył przewagę o 2 pkt. zdobywając najwyższy wynik wynoszący punktów 9. Obiecuję, że więcej takich "afer" nie przewiduję. Pozdrawiam.

--
Forum > Sportowa arena > Regulamin Polskiej Ligii Typerów
Aby pisać na forum zaloguj się lub zarejestruj