Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Forum > Narzekalnia! > Publiczna opieka zdrowotna...
Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
torm - Superbojownik · rok temu
... wiadomo, wszystko co Państwowe nie działa jak powinno, ale do rzeczy.

Niedawno rozbolało mnie ucho środkowe, w sobotę ból był tak silny i nie do zniesienia, że nie dawałem już rady, więc postanowiłem zadzwonić do szpitala (z racji, że w sobotę przychodnie są nieczynne).

Przez telefon dowiedziałem się, że jasne nie ma problemu i na pewno coś poradzą i jakoś pomogą.
No nie myśląc zbyt długo pojechałem - pani doktor przyjęła mnie dość szybko, zajrzała do ucha i stwierdziła, że potrzebne jest płukanie ze względu na zalegającą woskowinę, ale przeprowadzić może to tylko laryngolog, a że ona nim nie jest to płukania nie zrobi. Dała mi za to namiar na inny szpital, w którym takie płukanie powinni wykonać. (istotne dość jest, że nie jestem ubezpieczony, więc przyślą mi za tę "usługę", a raczej informację fakturę - nie wiadomo jeszcze na ile, bo nikt nie potrafił mi odpowiedzieć).

Pojechałem więc do drugiego szpitala. Pani z rejestracji zachowywała się do mnie jak w stosunku do obywatela gorszej kategorii, kompletnie bez najmniejszego szacunku i z widoczną pogardą, ale abstrahując już od tego faktu (przecież większość z nas wykorzystywałaby swoją pozycję).

Tutaj jednak już bez tajemnic - wyświetliło się, że nie jestem ubezpieczony, więc ta wątpliwa przyjemność kosztowała mnie 80 zł. Po czym zostałem skierowany do gabinetu z numerkiem, który miał się wyświetlić na monitorze, kiedy będę mógł wejść. Stoję więc i czekam pod gabinetem gapiąc się w te monitory, ale nic się na nich nie wyświetla (dodam, że stałem tam jako jedyny). Po ok. 15 minutach nie wytrzymałem, więc zapukałem i wchodzę, a tam siedzi sobie dwóch lekarzy i ucina pogawędkę, więc pytam o ten numer na monitorze i kiedy się wyświetli, bo już długo czekam. Lekarz rzucił tylko "zaraz Pana poproszę". Powiedziałem "ok" i wyszedłem. Po ok. 5 minutach faktycznie mnie poprosił.

Zbadał ucho, uznał, że żadne płukanie nie jest potrzebne, bo przewód jest drożny zalecił stosowanie kropli, dodał jeszcze, że on też płukania nie zrobi - jakby był kolega to owszem, ale kolegi nie ma i mogę spróbować jutro - oczywiście jeśli chce, bo płukanie jest zbędne, ale "może się mylić".

Pojechałem więc do domu praktycznie z niczym, w aptece kupiłem tylko krople (ok. 40 zł).
Stosowałem stosując się do zaleceń lekarza, ale na drugi dzień ból był jeszcze silniejszy.

Ostatecznie wziąłem strzykawkę i samodzielnie przepłukałem ucho ciepłą wodą. Wylatywały z niego płaty woskowiny - ostatni nawet był czarny - musiał po prostu mocno zalegać, ale po tym zabiegu ból ustąpił i odzyskałem słuch.

Podsumowując: zapłaciłem 120 zł (+ jeszcze dopłacę za fakturę, która przyjdzie z pierwszego szpitala) i nie otrzymałem kompletnie żadnej pomocy - pomocy, którą zaoferowałem sobie sam bez najmniejszego problemu.

Przerażające jest to na jakie rzeczy są marnowane państwowe pieniądze z ubezpieczeń - zakładam, że w prywatnym gabinecie nie było by żadnego problemu, żeby płukanie wykonać.

Pozdrawiam naszą wspaniałą władzę...

--
life is a highway!

Cajanus
Cajanus - Superbojownik · rok temu
Nie, żebym się czepiał, ale z opisu to raczej wygląda na to, żeś na bakier z higieną...

Empiror
Empiror - Bojownik · rok temu
To się nazywa TELEPORADA, z tym, że Ty chciałeś uzyskać pomoc bezpośrednio i tu nastąpił Twój błąd zasadniczy.
A gdybyś słyszał i zadzwonił... to byś się i tak nie dodzwonił.
Swoją drogą, musiałeś być mocno zdeterminowany, skoro wiedząc, że nie masz ubezpieczenia i tak udałeś się do NFZ.
Płacz i płać.
Ale jakby nie patrzył, system działa. Słyszysz. Ucho nie boli. Pomogło
Ostatnio edytowany: 2020-09-13 16:44:02

kashpir
kashpir - Superbojownik · rok temu
I nie otrzymałem kompletnie żadnej pomocy - znaczy diagnoza, która okazała się trafna powinna być za darmo? Do mechanika też jedziesz, żeby zdiagnozował usterkę za friko bo naprawiać już będziesz sam? ;)

--
Co tydzień te same cele: przeżyć do piątku, nie umrzeć do poniedziałku.

Kokeeno
Kokeeno - Superbojownik · rok temu
Ja tam publiczną ochronę zdrowia to odwiedzam, jak się spodziewam operacji.
Ostatnio to tak z dziewięć lat temu - po prywatnej wizycie u urologa dowiedziałem się, że mam kamulca w pęcherzyku żółciowym, to poszedłem do państwowego lekarza po skierowanie na wycięcie pęcherzyka. Gdybym miał aktualne szczepienia na WZW-B, to nawet w ciągu tygodnia. A tak poczekałem miesiąc.

Potem miałem problemy z nerwami (a konkretnie porażenie Bella) - poszedłem jeszcze tego samego dnia, dostałem receptę na sterydy i skierowanie do neurologa: najbliższy wolny termin za dziewięć miesięcy, to od razu poszedłem do neurologa prywatnie - babeczka podwoiła dawkę sterydów i zaleciła ćwiczenia oraz zabiegi (oczywiście też prywatnie, ale w sumie tanie były - jakieś 10-15 PLN za wizytę) - po miesiącu moja twarz wróciła do normalności (czyli pojawiły się zmarszczki - a taka była po porażeniu wygładzona...).

Podsumowując - chcesz być wyleczony: idź prywatnie (ale nie do szpitala!).

--
Live For The Moment

Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
torm - Superbojownik · rok temu
:kashpir oczywiście - każdy mechanik u jakiego byłem podaje diagnozę i wycenę przed podjęciem prac - dopiero po podaniu ceny decyduję się czy robimy czy nie. Jeden chciał mnie skasować za samą diagnozę - nie zapłaciłem złodziejowi i więcej do niego nie wrócę.

Poza tym otrzymałem dwie różne diagnozy - każda inna. Za obydwie musiałem zapłacić, a wystarczyło skończyć na pierwszej - tylko, że Pani chyba miała nadzieje, że jednak ten kolega w drugim szpitalu od płukania będzie i zabieg wykona.

--
life is a highway!

Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
torm - Superbojownik · rok temu
jeszcze może tylko dodam, że diagnozę i płukanie ucha zasugerowałem sam - ponieważ już wcześniej miałem ten zabieg wykonywany.

--
life is a highway!

Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
LordKaftan - Superbojownik · rok temu
Niezmiernie bawi mnie narzekanie osoby nieubezpieczonej na publiczną opiekę zdrowotną. Trzeba było iść prywatnie.

A płukanie przewodu słuchowego może wykonać wyłącznie laryngolog.

Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
Gibss - Superbojownik · rok temu
:torm a wystarczylo zakropic ucho wodą utlenioną na 3 zdrowaśki, zamiast jojcyć...

Jez_z_lasu
Jez_z_lasu - Bojownik · rok temu
Ehhh nic tylko inwestować w diagnostyczne ai skoro potencjał do wzrostu jakości usług jest tak duży, a wartość rynku najprostszych usług diagnostycznych to pewnie tłusty procent rynku medycznego. Im więcej będzie roomb, autonomicznych Tesli, dronów, botchatów i chociażby samodzielnego triagu w takim luxmedzie tym mniej ludzie badą zwracali uwagę, kto zapewnia im usługę. Zwłaszcza jak telemedycyna będzie zdobywała coraz większy kawałek rynku. Każdy standard to zaprogramowanie człowieka. Zwłaszcza, że proste ai może zaprogramować chociażby ciekawski uczeń z podstawówki, który wejdzie na kaggle.
https://hbr.org/2019/10/ai-can-outperform-doctors-so-why-dont-patients-trust-it
Ostatnio edytowany: 2020-09-13 22:22:54

--
"...Nie wiem nawet czy chcę na ziemię zejść. Tu gdzie ciężko złapać tlen oddychamy już codziennie, ej" "If nothing saves us from death, may love at least save us from life". You are what you dare.

Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
torm - Superbojownik · rok temu
:lordkaftan zwykle z niej nie korzystam, bo wiem jaki tam jest poziom usług... ale tym razem nie miałem wyjścia - kto mnie przyjmie prywatnie w sobotę? nawet z bólem?

"A płukanie przewodu słuchowego może wykonać wyłącznie laryngolog", a Ty co lekarz? Ja wykonałem samodzielnie i żyję, a z uchem znacznie lepiej, dziękuję, ale nasram na lekarski monopol.

Generalnie lekarze uważają się za bogów i takich, którzy posiadają jakąś wiedzę tajemną, a tak na prawdę jedyne co stawia ich wyżej nad innymi jest to, że nikt nie może sobie samodzielnie kupić leku bez uprzedniego wypisania świstka przez konowała. Jest XXI wiek, dostęp do internetu, więc żadnej wiedzy tajemnej lekarze nie posiadają - wszystko można dzisiaj znaleźć w internecie - wystarczy umieć szukać.

Wielokrotnie spotkałem się z tym, że jak zaczynałem kwestionować, albo dopytywać lekarzy o pewne rzeczy to coś ich trafia, bo uważają, że mają nad pacjentem jakąś władzę. Kiedyś zapytałem lekarza, czy zamiast badań, które mi zlecił nie powinien zlecić innych, lub jeszcze dodatkowych (bo to wyczytałem w internecie) - odpowiedział tylko "wie Pan z kim Pan rozmawia? Rozmawia Pan z lekarzem, chyba wiem lepiej!" - ignorant, debil i prymityw. Dodam, że pytanie zadałem z kulturą, ale widać sodówa uderza do głowy, jak się kasuje kilkadziesiąt tysięcy miesięcznie za siedzenie na dupie i powtarzanie w kółko tych samych czynności, które w zasadzie nie są jakąś filozofią.

Kiedyś na pogotowiu usłyszałem "jak trwoga to do boga"... żenujące.

Ja na co dzień wykonuję pracę o wiele bardziej skomplikowaną i wymagającą większego wysiłku intelektualnego, ale potrafię przy tym zachować pokorę.

Widać jak się ma monopol to się w główce trochę lasuje...

--
life is a highway!

szatkus
szatkus - Superbojownik · rok temu
:torm praca bardziej skomplikowana i wymagająca intelektualnie niż lekarz?

Strzelam, że jakiś infol

--

Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
torm - Superbojownik · rok temu
Nie wspominając o tym, że kiedyś miałem przypadek lekarza, który podczas wizyty przeglądał sobie memy na komórce, nie zwracał na mnie prawie żadnej uwagi i co chwila powtarzał "już chwileczkę".

Tacy ludzie to zwykłe darmozjady i pasożyty społeczne, które do tego uważają się za lepszych od innych nie okazując ludziom nawet odrobiny szacunku.

:lordkaftan, powiedz mi jeszcze raz co Cię tak bawi, że na to narzekam? Za usługę zapłaciłem (a jak bym był ubezpieczony to płaciłbym regularnie) - powinna być więc wykonana na wysokim poziomie, a przynajmniej na poziomie za jaki zapłaciłem w stosunku jakości do ceny.

--
life is a highway!

Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
LordKaftan - Superbojownik · rok temu
:torm żeby Ci żyłka nie pękła

Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
torm - Superbojownik · rok temu
:szatkus wbrew pozorom praca lekarza wcale nie jest taka skomplikowana - większość specjalizacji lekarskich mógłbym wykonywać samodzielnie, po kilku wizytach w gabinetach i poszperaniu w necie wiem o tym prawie wszystko.

Nie mówię o takich specjalizacjach jak chirurg, stomatolog, czy ginekolog, gdzie jednak potrzebne są duże zdolności manualne, a błędy bywają nieodwracalne, albo problematyczne.

Ale bardzo wiele specjalizacji polega głównie na tym, że po prostu sprawdzasz objawy sumujesz je ze sobą i otrzymujesz wynik - na jego podstawie wypisujesz receptę i do widzenia. Jeśli więc szczytem takiego umysłu jest proces dodawania do siebie objawów no to poziom 1-3 podstawowej ;)

--
life is a highway!

Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
torm - Superbojownik · rok temu
:lordkaftan merytoryka argumentu na poziomie przedszkola ;) no chyba faktycznie lekarz - zakładam, że psychiatra, bo to najprostsza specjalizacja ;)

--
life is a highway!

szatkus
szatkus - Superbojownik · rok temu
:torm :lordkaftan na bank nie jest psychiatrą, bo by już dawno nas wszystkich zdiagnozował

--

Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
torm - Superbojownik · rok temu
:szatkus mogę się oczywiście mylić ;) w końcu nieomylni są tylko lekarze ;)

--
life is a highway!

Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
Gibss - Superbojownik · rok temu
:torm jaki wiec problem miales przeplukac sobie samemu ucho, zamiast ganiac po lekarzach, a potem narzekac o tym na forum?

Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
LordKaftan - Superbojownik · rok temu
:torm tam argument - o Twoje zdrowie się martwię bo masz taką biegunkę słowną

A bawi mnie, że narzekasz na publiczną ochronę zdrowia - że źle działa. Ok, Twoje zdanie. Ale prywatną nie działa wcale. To która jest lepsza? ;)

szatkus
szatkus - Superbojownik · rok temu
:gibss pewno miał nadzieję, że trafi na jakąś fajną lekarkę, co mu przepłucze

--

Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
torm - Superbojownik · rok temu
:lordkaftan - no nie wiem, prywatnie zawsze jestem obsłużony z kulturą, szacunkiem i profesjonalizmem, lekarze udzielają więcej informacji na temat choroby, tłumaczą schorzenie i podpowiadają co z tym fantem zrobić, w przypadku publicznej opieki, przypomina to raczej te wszystkie memy typu:

- Panie doktorze, jak tak robię to mnie boli,
- To proszę tak nie robić, 200 zł (często nawet będzie "to tak, nie rób" - bez formy grzecznościowej)

Nie wspomnę już tutaj o tych nadąsanych babach w recepcji, którym się wydaje, że są paniami życia i śmierci bo obcują z tymi światłymi lekarzami ;)

A jeśli chodzi o Twoje zmartwienia to pozwolę sobie zacytować klasyka: "jestem bardzo wylewny... bo mnie boli, nie?" ;)

:Gibss - miałem już dwa razy płukane ucho przez lekarza, więc myślałem, że i tym razem nie będzie z tym problemu, ale cóż... myślę, że sytuacja jest coraz gorsza, a teraz w dobie covid'u to już w ogóle im odbija...

--
life is a highway!

Jez_z_lasu
Jez_z_lasu - Bojownik · rok temu
Psychiatria to chyba najtrudniejsza specjalizacja ever. Raz, że na samym początku lekarz musi być sam zdrowy psychicznie, żeby nie dokonywać projekcji własnych objawów na innych, a dwa że jak dla mnie naprawianie komuś kodu w głowie po omacku jest porównywalne do rozbrajania bomby z zamkniętymi oczami i przerabiania jej na zegarek kieszonkowy.

--
"...Nie wiem nawet czy chcę na ziemię zejść. Tu gdzie ciężko złapać tlen oddychamy już codziennie, ej" "If nothing saves us from death, may love at least save us from life". You are what you dare.

Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
Gibss - Superbojownik · rok temu
:szatkus tak tez i uczynila...Z portfelem. A imię Jej - Publiczna...

Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
Gibss - Superbojownik · rok temu
:torm fchuj niespójne te Twoje wywody... Mam nadzieje, ze przynajmniej nie na trzeźwo

Persoona
Persoona - Bojowniczka · rok temu
Włącza mi się moja hipochondriaa! To kiedy ja mam tą morfologię? ;)

--
Zapominajka to taki kwiatek, przypominajka to, jak na niego spojrzysz i przypomnisz sobie kolor błękitu... tego czajnika, co go zostawiłeś na gazie, na razie!

Maciej1988
Maciej1988 - Superbojownik · rok temu
:torm
Mogłeś użyć szlifierki typu dremel ze ściernicą trzpieniową.

--
Bób
Koper
Włoszczyzna

Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
torm - Superbojownik · rok temu
:jez_z_lasu tak to wygląda w teorii, a w praktyce:

- Panie doktorze, nie chce mi się żyć
- Ma Pan depresje - sprawdza listę leków i dawkowanie - proszę brać to i wrócić za miesiąc jak się skończą

Wraca za miesiąc:

- Panie doktorze, po tych lekach mam jakieś dziwne zawroty głowy, niby trochę lepiej się czuję, ale nie całkiem
- Może tak być, to skutki uboczne - sprawdza listę leków - zmienimy na coś innego, proszę brać teraz to i wrócić za miesiąc jak się skończą

Zapewniam Cię, że każdą chorobę psychiczną leczy się tak samo - najtrudniejsze w psychiatrii to chyba postawić diagnozę, ale i to nie jest takie trudne jeśli pacjent wystarczająco dużo Ci o sobie opowie, później tylko przepisujesz leki, a jak już uda Ci się trafić z lekami, które pacjent dobrze toleruje, to tylko raz w miesiącu wystawiasz nową receptę.

Jeśli popełnisz błąd w sztuce to też nic się nie stanie, bo to w końcu wariat - no cóż... odbiło mu, bo to przecież wariat ;) Jak postawisz niewłaściwą diagnozę to komu uwierzą? Licencjonowanemu lekarzowi czy wariatowi?

Ja żałuję, że nie zostałem psychiatrą - to jest jak odcinanie kuponów całe życie - bierzesz po prostu od 150 - 300 zł za wypisanie świstka papieru i na tym to się kończy.

Ja mam za sobą próbę samobójczą i byłem nawet w psychiatryku - wiesz jak wygląda obchód lekarski? Lekarz pyta "jak się Pan czuje" i jeśli odpowiadasz, że dobrze, to nic nie zmienia, a jak źle to albo leki nie zaczęły działać, albo trzeba zmienić na inne, bo te widocznie na tego pacjenta nie działają.

Tam nie ma filozofii... chyba, że mylisz psychiatrię z psychologią. To psycholog prowadzi rozmowy, stara się zrozumieć i wskazać właściwą drogę. Psychiatra tylko przepisuje leki adekwatne do danego schorzenia.

--
life is a highway!

Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
torm - Superbojownik · rok temu
:gibss możesz wykazać niespójności? ;) Nie tyle nie na trzeźwo co pod wpływem emocji... ale emocje mogą powodować lekkie niespójności, tylko... "pokaż no to palcem, bo chciałbym uwierzyć, że śnię" ;)

--
life is a highway!

Jez_z_lasu
Jez_z_lasu - Bojownik · rok temu
:torm
Może za długo studiowałeś mechanikę z termodynamiką?
W takim wypadku to tulko twoja wina, język Boga nie jest dla ludzi. Nie oczekuj, że inny człowiek w takim przypadku ci pomoże ;)


--
"...Nie wiem nawet czy chcę na ziemię zejść. Tu gdzie ciężko złapać tlen oddychamy już codziennie, ej" "If nothing saves us from death, may love at least save us from life". You are what you dare.
Forum > Narzekalnia! > Publiczna opieka zdrowotna...
Aby pisać na forum zaloguj się lub zarejestruj