Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Forum > Narzekalnia! > 7 zalet posiadania niebieskiej karty
joemonster
joemonster Master of Habaneros od 10 listopada 2000 | Gdańsk
2019-01-07 17:27:03 Zgłoś
--- Zainspirowany wpisem Dj_banana podrzucam tekst, ktory również skłania do debaty --->> przyszedł na redakcyjną skrzynkę, niby spoko, ale zdaje sie być pięknym i dość logicznym wywodem jakiegoś, hmm..., krewkiego małżonka walczącego z równie bezwzględną małżonką, zresztą oceńcie sami ---- <<

Tak się składa, że od jakichś czterech tygodni jestem szczęśliwym posiadaczem tej niebieskiej karty, tak więc od strony klienta mogę już coś nie coś na ten temat powiedzieć. Nie sądziłem, że posiadanie dzieci z rozwiniętą wyobraźnią może przynieść tyle radości, tak więc do dzieła. Podzielę się z bojownikami tą radosną nowiną !

Wiesz, że swoją osobowością wzbudzasz zainteresowanie !

Nawet jeżeli uważasz się za szarą myszkę, a jeszcze lepiej szarego szczura to wiedz, że się mylisz i to naprawdę grubo ! Dzięki swojemu intelektowi i podejściu do życia zyskujesz podziw swoich pociech, które przy sposobnej okazji wyrażą też chęć zaimponowania tym, że są wyrywane z objęć morfeusza by razem z tobą wyruszyć bladym świtem na podbój świata. Ty wprawdzie zaczynasz dzień od kawy w korpo, ale wiesz że twoja pociecha już od siódmej godziny po północy ma do dyspozycji cały arsenał klocków dostępny na świetlicy szkolnej. A to wzbudza zazdrość i zainteresowanie potencjalnej konkurencji – zwłaszcza nauczycieli, którzy przy sposobnej okazji dowiedzą się konkretnie, dlaczego zapewniasz w takie nieludzkich godzinach doznania swojemu potomkowi. A jeszcze lepiej jak potomek twój, wspomni, że nienawidzi być tak wcześnie budzony.

Wprawdzie uczeń nie może być przesłuchiwany bez zgody i obecności rodziców o czym świadczy art. 39 ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich. Ale synonimem słowa przesłuchiwanie jest słowo przepytywanie – a na to paragrafu nie ma.


Masz zapewnioną kompleksową obsługę związaną z biurokracją państwową.

Dzięki faktowi, że moje dzielne dziecko chodziło do szkoły prywatnej to jak na wymagania burżuja przystało, z troski o twoje pożycie rodzicielskie, dyrekcja szkoły zapewnienia ci w tym przypadku kompleksową obsługę związaną z procedurą niebieskiej karty. Wszystko oczywiście w trosce o twój czas, oraz twojej piękniejszej połówki i by nie zawracać Wam głowy takimi dyrdymałami sama wypełni „ Formularz A”. Ty absolutnie o niczym nie musisz wiedzieć, ot tak do zapewnienia ci odczucia komfortuZapewniasz możliwość wygadania się swojej piękniejszej połowie.
Jak już wspomniałem, z uwagi na ogrom pracy zawodowej, nie bardzo mam czas po pracy na rozwijanie swoich pasji, jaką jest wykończenie dopiero co wybudowanego domu. A tym bardziej brakuje go na wysłuchanie problemów prozy dnia codziennego zrzuconych na wątłe barki piękniejszej połówki. Dlatego w trosce o możliwość zaniku interakcji międzyludzkich opieka społeczna zapewni twojej połówce możliwość wygadania się – i to całkowicie bezpłatnie – za 3 wizyty opieki społecznej w godzinach urzędowania w ilości 2- 3 pań w ciągu 2 tygodni nie zapłaciłem złamanego grosza! Pewnie jakbym chciał, by było poza godzinami mojej pracy to musiałbym dopłacić.
A że piękniejsza połówka mogła poczuć niedosyt rozmów to do kompletu mogła się jeszcze dowolnie wygadać z kuratorem sądowym do kompletu z dzielnicowym. Ale z dzielnicowym to nie za dużo – bo to jednak tylko facet był. A że kultura w tym kraju obowiązuje, to jeszcze lepsza połówka mogła się wygadać na posiedzeniu zespołu interdyscyplinarnego.Masz postawione diagnozy i od raz wiesz co ci dolega.

Wiadomo, że jako szanujący się Polak- patriota nie możesz wyłamywać się ze społeczeństwa, więc na pewno wspierasz gospodarkę Państwa łącząc przyjemne z pożytecznym. A cóż poza alkoholem może być bardziej przyjemne dla prawdziwego Polaka ? Dlatego też z pewnością ociupinkę przesadzasz z tym okazywaniem patriotyzmu. I nie istotne tutaj jest, że deklarujesz z uwagi na problemy zdrowotne wstrzemięźliwość co potwierdza twoja współmałżonka oraz dokumentacja medyczna. Można mieć problemy z płonącym konarem, ale z patriotyzmem – nigdy !
Jak się jednak może okazać, że jednak w domu nie okazujesz patriotyzmu – to może jednak w pracy ? Dzielnicowy na polecenie zespołu interdyscyplinarnego, w trosce o twoje poczucie godności rozpyta w miejscu pracy czy aby na pewno jesteś patriotą. A jak cię zwolnią z uwagi na naruszenie wizerunku firmy – dostaniesz deputat węglowy !Zadba o wystrój twojego domu.

Jako zalatany obywatel okazujący oznaki pracoholizmu możesz nie wiedzieć, że do pełni szczęścia twojemu dziecku by nie odczuło przemocy z twojej strony potrzebne jest biurko. Nieważne, że dziecko woli odrabiać lekcje przy kuchennym stole – biurko musi być i basta !.
Dlatego tak ważnym jest by w tegorocznej edycji szlachetnej paczki zapewnić biurka wszystkim ludziom dobrej woli – jak wiadomo biurko jest wyznacznikiem pozycji i rozwiązuje wszelkie problemy tego świata.


Zapewni tobie i rodzinie wszelkie dobrodziejstwa cywilizacyjne.

To znaczy byłoby tak, jakby sytuacja miała miejsce w Norwegii, czy zapewniona przez taki podrzędny deutsche Jugendamt. U nas jak wiadomo mieszkań komunalnych brak, domów samotnej matki też nie za wiele, pomoc prawna jak najbardziej udzielana, ale słownie. No ale tobie mogą zaofiarować badania psychiatryczne, nakłonić do porzucenia nałogów. No cóż poza „ofiaryzmem” tylko tyle mogą... a nie przepraszam – nie wiem jak mogłem o tym zapomnieć – mogą odebrać ci dzieci ! Po co ci problem związany z doborem biurka do pokoju. Problem z głowy, no i w przeciwieństwie do takiego Jugendamtu nie musisz płacić za pobyt w rodzinie zastępczej twoich gówniaków. A że żona będzie marudzić ?!? - Zawsze marudzą, ot takie życie, teraz przynajmniej mają powód. Ale kasa zostaje w chacie!A co się dzieje gdy faktycznie ma miejsce przemoc domowa ? - celowo piszę domowa by dalej nie stygmatyzować słowa rodzina – która dla mnie akurat jest najwyższą wartością na tym łez padole.

Możecie już sobie wygooglować" Opinie niebieska karta" a jak się komuś nie chce to odpowiem krótko.

NIC ! - ofiary mogą być bite, lane, obrażane, wyrzucane z domu. Agresor może być wywieziony na izbę wytrzeźwień, ale jak powie że ma gdzie nocować to po 10 minutach może być z powrotem w domu. Dodatkowy bat to NK zakładana przy rozwodach – tu może być dla Pań przysłowiowy strzał w stopę – bo wystarczy bałagan w domu, brak legendarnego biurka i z dziećmi będzie witać się tylko w obecności kuratora, zarówno ona jak i ojciec.


--
Aero
Ethordin
Ethordin Superbojownik od 30 września 2013 | Durban
2019-01-07 17:48:09 Zgłoś
Ale kto, co, jak, dlaczego?

Za darmo mu wlepili niebieską kartę, czy ki diabeł?


--
UWAGA: w komentarzu powyżej tej sygnatury może być ukryty sarkazm!!!
Rezyduję w RPA: blog; tyrury
nevya
nevya Bojownik od 18 grudnia 2015
2019-01-07 17:53:10 Zgłoś
:ethordin , zdaje mi się, że gość czuje się pokrzywdzony, bo "bezprawnie" wypytali dziecko co się dzieje w domu, a to co się działo to już pewnie dla niego sprawa drugorzędna, niewarta odnotowania Ale fakt, słabo to się czyta.
Ostatnio edytowany: 2019-01-07 17:53:33

--
Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
tamquamleorugiens Superbojownik od 19 października 2009 | Ostatni dinozaur
2019-01-07 18:11:47 Zgłoś
Czyli rozumiem, że dziecię w szkole powiedziało, że dostaje łomot i teraz tatuś z mamusią mają problemy? Czy czegoś nie załapałem?

--
Darmowe cycuszki!!! NOM NOM NOM!!!
Ethordin
Ethordin Superbojownik od 30 września 2013 | Durban
2019-01-07 18:17:01 Zgłoś
:tamquamleorugiens na tojoe wygląda, ale jak widać po nagłówku od można tekst ten interpretować wielorako.

:nevya ten przynajmniej nie jest tak szkodliwy jak tekst banana, bo nie stoi za nim "wiedza i doswiadczenie".
Ostatnio edytowany: 2019-01-07 18:17:34

--
UWAGA: w komentarzu powyżej tej sygnatury może być ukryty sarkazm!!!
Rezyduję w RPA: blog; tyrury
kashpir
kashpir Superbojownik od 11 lipca 2005 | Warszawa
2019-01-07 18:36:34 Zgłoś
monster fajne, podeślij do redakcji, może wrzucą na główną

--
Co tydzień te same cele: przeżyć do piątku, nie umrzeć do poniedziałku.
Stalowy
Stalowy Bojownik od 24 lutego 2012 | Gdańsk
2019-01-07 18:38:25 Zgłoś
Kiedy to było pisane, bo art 39 ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich już został jakiś czas temu uchylony. Plus z tego, co pamiętam, to zakres przedmiotowy tej ustawy raczej nie reguluje takich sytuacji, jak opisano.

--
Pół żartem, pół litra. Jeśli szukasz czegoś mądrego, to nie szukaj w tym poście.
Student WPiA - Wydziału Pijaństwa i Alkoholizmu
Oisterra
Oisterra Bojowniczka od 21 stycznia 2010 | Vratislav
2019-01-07 19:03:10 Zgłoś
E tam, już gorsze rzeczy lądowały na głównej...

--
Sambojka
Sambojka Skioskara od 12 listopada 2014
2019-01-07 19:41:33 Zgłoś
Nie podoba mi się, gdy rodzic swoje dziecko nazywa gówniakiem.

--
Skiosku&Pokiosku
Stalowy
Stalowy Bojownik od 24 lutego 2012 | Gdańsk
2019-01-07 20:01:33 Zgłoś
:sambojka a mi się ogólnie ten tekst nie podoba. Logiczny wywód jest, ale to nadmierne ironizowanie strasznie spłyca przekaz. Wręcz dochodzi do swoistego armagedonu retoryki tego tekstu.
Ale to moje prywatne odczucia. Tym bardziej, uważam że nieumiejętne stosowanie, bądź nadużywanie figur retorycznych jest takim samym prymitywizmem językowym, jak rzucanie na lewo i prawo kurwami. Z kolei wywlekanie swoich brudów w poszukiwaniu jakiejś litości, czy wsparcia zasługuje tylko na politowanie.

--
Pół żartem, pół litra. Jeśli szukasz czegoś mądrego, to nie szukaj w tym poście.
Student WPiA - Wydziału Pijaństwa i Alkoholizmu
Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
Gibss Bojownik od 3 lutego 2017 | Drammen
2019-01-07 20:08:57 Zgłoś
z dziećmi też bywa różnie. Też potrafią w ramach zemsty za ograniczenie dostępu do takiego tableta za zaniechanie lekcji itp... np. nagadać w szkole,że mama,czy tata jest zły. Jeżeli się dziecka nie uświadomi przed konsekwencjami jego postępowania które nie zawsze, ale często wynika ze środowiska w którym się obraca, to następuje tzw. efekt motyla

--
Djbanan
Djbanan Złamas od 30 czerwca 2004 | Szczecin
2019-01-07 20:30:53 Zgłoś
Eno, niebieską kartę zostawię sobie na czarną godzinę ale dzięki :Joe za przypomnienie

--
trabik
trabik Superbojownik od 14 lutego 2005 | Kościerzyna
2019-01-07 20:47:59 Zgłoś
kobieta go bije, trochę empatii

--
czambeee
czambeee Superbojownik od 25 grudnia 2005 | Konin | Poznań | GG: 3087951
2019-01-07 22:02:14 Zgłoś
Także ja jestem posiadaczem niebieskiej karty. I teraz się zastanawiam, czy to jest jakiś program lojalnościowy?? Czy są można zbierać punkty i wymieniać je na nagrody??;)

Raz byłem wezwany na rozmowę i raz był u mnie dzielnicowy. Po pokazaniu przeze mnie wszystkich dowodów wszyscy zgodnie stwierdzili, że jest to zemsta byłej baby. Suka założyła mi niebieską kartę aby miała kartę przetargową na sprawie sądowej dotyczącej spotkań syna ze mną.

--
przejebane przejebane pora łączyć się z Szatanem
waldek52
waldek52 Aspirant Młodszy od 25 grudnia 2018 | Pruszków
2019-01-08 10:02:39 Zgłoś
O tempora! O mores! Kiedyś mawiano "Nie leje znaczy nie kocha" .Ale się porobiło !!

--
Nie lubię siebie sam. Za dobrze siebie znam (J.Sztaudynger)
tomcat_tc
tomcat_tc Student prawa od 3 grudnia 2007 | Białystok
2019-01-08 10:08:12 Zgłoś
:waldek52 nie korzystaj z ikonek imiennych jeśli nie piszesz do danej osoby ;)

--
Jestem bohaterem :lasowego
Czarna lista- :gen_italia
Czy wspominałem już że jestem studentem prawa?
Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
wisz-nu Superbojownik od 9 maja 2003 | Toruńsk | GG: tajne/poufne
2019-01-08 10:41:43 Zgłoś
:stalowy no właśnie - tekst traci na czytelności przez nadmiar ozdobników

:gibss słyszałem anegdotę sprzed kilku lat, gdy dzieciak ukarany odebraniem dostępu do kompa zagroził, że zgłosi na policję, że jest maltretowany. I wtedy dopiero oberwało mu się ścierą kuchenną przez plecy. I jakoś odeszła mu ochota na składanie fałszywych skarg
Ostatnio edytowany: 2019-01-08 10:45:28

--
Wszelkie prawa zastrzeżone. Czytanie niniejszego tekstu bez pisemnej zgody surowo wzbronione.
waldek52
waldek52 Aspirant Młodszy od 25 grudnia 2018 | Pruszków
2019-01-08 10:58:34 Zgłoś
:tomcat_tc OK Dzięki za info. Nie wiedziałem

--
Nie lubię siebie sam. Za dobrze siebie znam (J.Sztaudynger)
madzialena82
madzialena82 Superbojowniczka od 10 lutego 2006 | Pyrlandia/Kartoflandia
2019-01-08 13:53:50 Zgłoś
:sambojka a czyjeś dzieci można?

--
Þetta reddast
Sambojka
Sambojka Skioskara od 12 listopada 2014
2019-01-08 14:50:03 Zgłoś
zialena82 nie wiem, czy można, czy nie można: napisałam, co mnie drażni. Od tego, co można/nie można są na tym forum tęższe głowy.

--
Skiosku&Pokiosku
madzialena82
madzialena82 Superbojowniczka od 10 lutego 2006 | Pyrlandia/Kartoflandia
2019-01-08 16:32:39 Zgłoś
No to szkoda. Nadal nie wiem.

--
Þetta reddast
agawka
agawka Superbojowniczka od 5 marca 2006 | Kraków
2019-01-08 16:41:27 Zgłoś
: madzialena82 tak, można. Nie ma za co

--
Sentymenty sentymentami, a żreć i chędożyć trzeba!
happy
happy Wredziocha od 20 marca 2003 | niemal doskonale wszystko jedno...
2019-01-08 17:41:27 Zgłoś
Co za grafomański styl... psuje przekaz, który też jest nijaki.

--
Skoro Martwi się nie żywią to po co Żywi się martwią?
madzialena82
madzialena82 Superbojowniczka od 10 lutego 2006 | Pyrlandia/Kartoflandia
2019-01-08 18:21:52 Zgłoś
:agawka ale czy jesteś pewna? Nie chciałabym popełnić faux pas czy coś

--
Þetta reddast
Forum > Narzekalnia! > 7 zalet posiadania niebieskiej karty
Aby pisać na forum zaloguj się lub zarejestruj