Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Forum > Narzekalnia! > Kurier, to brzmi dumnie
Yoop
Yoop Superbojownik od 9 maja 2006 | Poznań
2018-08-03 00:45:52 Zgłoś
Robiłem jakieś zakupy na morelach wczoraj i mi pokazało, że paczka kurierska będzie na dziś. Myślę sobie: znając życie, będę akurat w pracy. No to zamówiłem na pracowy adres, żeby nie było problemu. No i co?
Szumne zapowiedzi, że kurier, że 24h itd. A taki ch.. ruścik!
Okazało się, ze to pocztex z fantastyczną usługą Ekspres 24. Tak koło 14 jak sprawdzałem status przesyłki, to był wciąż widoczny ostatni log z 9.30 że paczkę pobrano do wydania.

Kombinuję więc dalej: Zadzwonię do niego! Może gdzieś się z tym kurierem umówię na mieście, jak mu nie pasuje podjechać. Oczywiście nie mam numeru do niego. Zadzwoniłem na infolinię. Oni też nie mieli. Ale za to dowiedziałem się, że to jest super hiper luksusowa usługa i jak mnie dzisiaj nie zastanie, to podejmie próbę doręczenia jeszcze jutro. Pięknie.
Ponadto podali mi numer tel do magazynu, z którego nastąpiło wydanie.

Spoko, na magazynie o 14.00 to już chyba nikt nie pracuje, po kilku razach zaniechałem dalszych prób.

O 16.30 dostałem SMS, że paczka zastała awizowana i mogę sobie odebrać w urzędzie pocztowym jutro. Nawet się skubańcowi nie chciało do mnie zadzwonić, nie mówiąc o tym, że się nie pojawił! O ponownej próbie doręczenia ani słowa.

W dupę niech sobie wsadzą taką usługę, złodzieje jedni.

--
Smiszny85
Smiszny85 Superbojownik od 18 lipca 2005 | Nowa Huta | GG: 1515819
2018-08-03 04:21:08 Zgłoś
No to trafiłeś na kuriera który wszystko ma tam gdzie słońce nie zagląda. Oni mają zapłacone od dostarczonej paczki. Raz wyjąłem ze skrzynki awizo z pocztexu z numerem telefonu do kuriera i informacją: "Zadzwoń do 16 to paczka będzie dzisiaj". Zadzwoniłem i za 2h paczuszka była w moich rękach.
Pomijam już morelowe zakupy długo, długo nie, a potem wcale.

--
Huta była wolnym miastem! Huta wolna będzie zawsze!
Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
Dragus90 Bojownik od 21 stycznia 2010 | Częstochowa
2018-08-03 04:45:31 Zgłoś
:smiszny85 Nie dość, że mają płacone od dostarczenia paczki to do tego grosze. Facet koleżanki opowiadał, że w takim inpoście np. kurier za przesyłki paczkomatowe dostaje 3 zł od każdego zatrzymania się i dodatkowo 20 groszy za każdą paczkę włożoną do paczkomatu. Czyli jak paczkomat ma 100 skrytek to kurier za wszystko dostaje 23 zł

--
Smiszny85
Smiszny85 Superbojownik od 18 lipca 2005 | Nowa Huta | GG: 1515819
2018-08-03 05:17:38 Zgłoś
:dragus90 rozmawiałem raz z kurierem przy paczkomacie. Nie wolno przekierowywać paczek. Na sortowni są pracownicy zza wschodniej granicy i nie ogarniają informacji w systemie na temat przekierowań
A co do stawek to dramat z tego co piszesz...

--
Huta była wolnym miastem! Huta wolna będzie zawsze!
Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
jamajczyk Superbojownik od 30 czerwca 2004
2018-08-03 07:40:54 Zgłoś
Kiedyś rozmawiałem z właścicielem punktu inpost, mówił, ze za wydanie nieistniejącej już paczki polecony inpost dostawał 7 groszy.

--
Zielony Kredens - kosmetyki naturalne
Yoop
Yoop Superbojownik od 9 maja 2006 | Poznań
2018-08-03 08:30:04 Zgłoś
Ja rozumiem, że praca kuriera jest ciężka. Toleruję to że zatrzymują się i parkują jak święte krowy, rozumiem, że mają dużo pracy i mało satysfakcjonujące wynagrodzenie. Ja wszystko mogę zrozumieć, ale jednak rolą kuriera jest dostarczenie paczki. Pracę mam taką, że nawet mogę gdzieś podjechać i od niego wziąć, jeśli jest w miarę w okolicy. Ale niechby się chociaż łaskawie ktoś skontaktował.

--
Smiszny85
Smiszny85 Superbojownik od 18 lipca 2005 | Nowa Huta | GG: 1515819
2018-08-03 10:57:26 Zgłoś
:yoop ciesz się, że nie ma już siódemki. Ci to potrafili.
Przypadek 1
Paczka idzie spod Bielska, dostałem numer listu przewozowego ze sklepu i śledzę. Dzień pierwszy paczka już w Krakowie, myślę super. Dzień drugi cisza, dzień trzeci cisza, zero kontaktu (cały czas ktoś w domu, kuriera nie ma), żadnych zmian na stronie. Dzień czwarty status na stronie: Paczka wraca do nadawcy . Zyeba dla centrali, oddziału Kraków i już po 6 dniach mam paczkę w rękach, którą się zobowiązali dostarczyć w 24h!
Przypadek 2
Zamawiam bilety na mecz reprezentacji. Od nikogo nie dostałem listu przewozowego. Tylko informacja, że bilety będą dostarczane firmą kurierską siódemka. Po 3 dniach dzwonię do oddziału Kraków. 3 godziny trwało aż ktoś łaskawie odebrał i poinformowali mnie, że po co ja dzwonię? Ja już mam osobiście odebrać! Oni mi tego nie przywiozą! Odebrałem (na szczęście ówczesny magazyn mieli blisko mojego domu) i zyeba na maxa

--
Huta była wolnym miastem! Huta wolna będzie zawsze!
tytezterefere
tytezterefere Dyżurna Domina od 21 września 2006 | Gdz
2018-08-03 11:15:47 Zgłoś
Oesu, siódemka to było coś... kiedyś coś mieli mi dostarczyć. Akurat się złożyło, że cały dzień w domu siedziałam, przy okazji miałam odebrać paczkę pobraniową dla exa.
Czekam, czekam, sprawdzam status mojej paczki - awizo, bo ponoć odbiorcy nie było. Kurna. Nikt nie dzwonił domofonem, telefon też milczał. Zeszłam do szkrzynki na listy - awizo brak.
Więc dzwonię na informację i dowiaduję się, że na pewno kłamię, a kurier nie ma obowiązku dzwonić w sprawie paczek niepobraniowych. Na szczęście okazało się, że ten sam kurier dostał też paczkę pobraniową exa i mogłam go osobiście opieprzyć za niewidzialne awizo

--
Veni, Vidi, Vilson. Uprzejmie informuję, że odpowiedzialność ponosić mogę jedynie za to, co sama napisałam. Nie za czyjeś domysły, dopowiedzenia, nadinterpretacje, halucynacje, takie sytuacje.
miss_cappuccino
miss_cappuccino Superbojowniczka od 31 marca 2005 | Łódź!!! :D | GG: 5890559
2018-08-03 13:10:26 Zgłoś
:yoop następnym razem nie dzwoń na infolinię, a do poczty/WERu który paczkę doręcza. Większość aktualnych nr znajdziesz na stronie Poczty albo po prostu w internecie. Bez trudu dadzą Ci numer do kuriera i się umówisz. Infolinię Poczty/Pocztexu to powinni zaorać. Nie są w stanie pomóc w żadnej sprawie - serio nie mam zielonego pojęcia po co trzymają tę infolinię, chyba żeby to wyglądało profesjonalnie.

--
.../Edytowanie postów jest dla mięczaków!
miss_cappuccino
miss_cappuccino Superbojowniczka od 31 marca 2005 | Łódź!!! :D | GG: 5890559
2018-08-03 13:12:18 Zgłoś
btw. miały przychodzić do klientów smsy z telefonem kuriera i przez jakiś czas tak było. Ale ostatnio Pocztex robi tyle niekorzystnych zmian, że szkoda gadać. Dobra zmiana i tam dotarła

--
.../Edytowanie postów jest dla mięczaków!
miss_cappuccino
miss_cappuccino Superbojowniczka od 31 marca 2005 | Łódź!!! :D | GG: 5890559
2018-08-03 13:32:43 Zgłoś
A nie, czekaj, przez ten upał straciłam zdolność czytania ze zrozumieniem - dzwoniłeś też do WERu. Zapomniałam, że jesteś z Poznania i podlegasz pod Komorniki, które są chyba gorsze niż Warszawa. Tam faktycznie może być trudno się dodzwonić - pracują raczej na pewno całodobowo, więc można dzwonić na okrętkę, ale oni lubią nie podnosić.

--
.../Edytowanie postów jest dla mięczaków!
hubbabubba
hubbabubba Robi dobrze nawet przez telefon od 25 kwietnia 2003 | Oława
2018-08-03 15:17:54 Zgłoś
Ja, odpukać, ostatnio nie mam większych problemów z kurierami i pocztą. Ponieważ w domu raczej nigdy mnie nie ma, to kurierzy już umówieni, że paczki zostawiają w pobliskim zakładzie fryzjerskim. Na poczcie miło i rzetelnie, choć z reguły to trwa. Tyle tylko, że w dużej mierze nie jest to wina osób tam pracujących, a systemu poczty, który działa bardzo opieszale i mają chyba tylko jeden przeciążony serwer. Jedno, co robię zawsze, to przy zamawianiu wymagam od nadającego, by w uwagach do wysyłki obowiązkowo zapisał, że konieczny telefoniczny kontakt z odbiorcą. Oraz potwierdzenia, że takiego zapisu dokonano. Wtedy kurier ma to napisane na paczce. I jeśli faktycznie nie mogę odebrać pod wskazanym adresem, to umawiam się z kurierem na pozostawienie w innym punkcie lub spotkanie.

--
To, że jesteśmy w dupie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać.
gen_Italia
gen_Italia Amator trójkątów od 10 stycznia 2005 |
2018-08-03 19:59:50 Zgłoś
:smiszny85 nie ma tak dobrze. Siódemka przecież nie zniknęła, została przejęta przez DPD i m.in. dlatego teraz jest tam chujnia
Tak w ogóle to kurierzy (i pracownicy sortowni itp.) po prostu zarabiają za mało, więc coraz bardziej mają w dupie robotę. A przy takich płacach przewoźnicy i tak nie znajdą nikogo na ich miejsce, więc nie mogą ich pozwalniać - i się taki samograj zrobił, że jest gorzej i gorzej i nie bardzo widać sensowne rozwiązanie. Tzn. rozwiązanie jest bardzo proste - trzeba podnieść ceny przesyłek i zacząć więcej płacić pracownikom (i może jeszcze więcej ich zatrudnić), bo przecież rynek usług kurierskich ciągle rośnie i jeszcze długo rosnąć będzie (tak samo jak ceny paliwa ). Tylko problem jest taki, że żaden przewoźnik nie odważy się znacząco podnieść cen jako pierwszy, bo straci klientów. No i sytuacja jest patowa. Z tego też powodu wszystkie firmy kurierskie albo wprowadzają jakieś tam dodatkowe opłaty za wszystko co się da (tylko nie za samą przesyłkę!), albo obniżają standardy.
I właśnie przykładem tej drugiej strategii jest Pocztex, który chyba jako jedyny ma gwarancję doręczenia w następnym dniu roboczym po nadaniu. Znaczy się jeszcze tylko do niedzieli, bo od poniedziałku przesyłki Ekspres24 będą doręczane w ciągu dwóch dni Analogicznie - Kurier48 będzie doręczany w ciągu trzech dni od nadania
Rozmawiałem ostatnio z kurierem Pocztexu i z babeczką od marketingu, też z Pocztexu. I oboje mówili, że od niedawna zaczęło się u nich straszne cudowanie. Chyba ostatnio posadzili kogoś nowego z partyjnego nadania w zarządzie Np. według nowych wytycznych kurier nie może wracać do miejsc, które już w danym dniu odwiedził (a faktycznie śledzą ich pozycję i rozliczają ich z tego). A jednocześnie musi doręczać bodajże 80% przesyłek (i też są z tego rozliczani). Jak jedno z drugim pogodzić - bo przecież jak np. adresat jest w pracy a paczka jest adresowana do domu, to kurier musiałby czekać na jego powrót, żeby spełnić oba warunki - już jakoś sensownych pomysłów nie było. W sumie mocno mi to przypomina organizację pracy w woju
Z kolei z panią od marketingu rozmawiałem o tym, że przecież po takich zmianach terminów doręczeń stracą sporo klientów, bo usługa przestaje być atrakcyjna. A ona na to, że doskonale zdaje sobie z tego sprawę, ale co ma zrobić? Wierchuszka ciągle żąda od nich różnego rodzaju raportów i sugestii co do usług, oni mniej-więcej wiedzą czego potrzeba klientom i przekazują to do góry - tylko po to, żeby potem jeden czy drugi mądry mógł to olać zarządzić po swojemu. I tak to wygląda, że dużo takich dziwnych decyzji zbiegło się z nastaniem dobrej zmiany.
W ogóle to fajnie się ta zmiana terminów doręczeń komponuje z tym, że ostatnio Poczta podpisała z Allegro umowę dotyczącą przesyłek Kurier48. Poprzednio coś podobnego Allegro miało z inPostem - i inPost sporo na tym stracił. Zobaczymy co to będzie, ale na pewno w najgorętszym okresie roku, czyli przed Bożym Narodzeniem, zrobi się zabawnie.
Ostatnio edytowany: 2018-08-03 20:04:18

--
Yoop
Yoop Superbojownik od 9 maja 2006 | Poznań
2018-08-04 00:35:33 Zgłoś
No nic, poszłem (bo blisko) na tę pocztę dzisiaj.
- Czy jest może przesyłka dla mnie, bo dostałem awizo
- Karolina sprawdź Panu!

Karolina mi sprawdziła. Znalazła!
Podbudowany spektakularnym sukcesem postanowiłem pojątrzyć

- Ale jak to? Czy przy Ekspres 24 nie powinno być próby ponownego doręczenia?
- Powinna.
- No to jak to jest? Kurier awizuje, mimo że na pewno go u mnie nie było (możemy sprawdzić monitoring jakby co), usługa gwarantuje drugą próbę doręczenia, a paczka leży na poczcie?
- Kurierzy tak pracują.

Kurtyna

--
Forum > Narzekalnia! > Kurier, to brzmi dumnie
Aby pisać na forum zaloguj się lub zarejestruj